Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Že to je prej moc temný na pohádku pro děti, říkají rodiče, kteří svým dementním chováním dělají dětem peklo ze života každý den. Jsem se zas jednou tady zasmála.

Zaklínač (2019) (seriál)

Knihy ani hry neznám, takže než mi došla časová linie a kdo je kdo, chvíli to trvalo. Většina dialogů je dlouhých, nedůležitých, čarodějku hraje převlečená cigorka z Děčína, superman s prdelí na bradě se zamilovává do každé buchty, která není tvarohová, ale maková nějak často.. no prostě takový nějak moc empatický na chlapa se zadkem jak já po pěti knedlíkách. Hudba mě neoslovila, některé scény jako ženu mě dost pobouřily no a celkově.. kdybych si u toho nepletla zimní tanga, asi bych nedokoukala ani první díl... Btw a zase všude samé cécky a ptáci vohníváky ani v jednou záběru.. No mám já tohle zapotřebí?!

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

O čem ten film vlastně byl?! A je v pořadu, že jsem se nejvíc smála konci? Asi nejsem taková ezoterická víla, když se směju činnosti plamenometu a pejsánkovi...

Joker (2019)

Taková davová hysterie, humbuk okolo a pak přijde večer, kdy se teda nachystám na tu pachuť, skřípání zubů a jezdících nehtů po tabuli a ono kulový. Kamera, herecký výkony super, to tak trošku člověk čeká, když má někdo takové povolání a chce dělat svoji práci fakt dobře. Jokera navíc musí hrát přece někdo výjimečný, tutovka. Zakomponovaná doba super nápad. Godhaj. Teda Gotham. Vždycky hnusnej, temnej, nemocí a chudobou prolezlej - klasika. Příběh zajímavý, ale utahaný, bez akce, tichý, ne zas tak depresivní, když víte o koho jde, takže za mě málo šíleností. Asi jsem chtěla prostě fandit tomu nepředvídatelnému, sebevědomému Jokerovi na konci filmu a ne se dívat na traumatizujícího se ustrašeného kostlivce, který měl prostě smůlu a toužil po uznání. To mi přijde dost reálný a běžný charakter a to mi na žolíka prostě nesedí.

Milenky (2018) (seriál)

Zajímavé, neotřelé, utahané, pomalé, šíleně předabované, snad by byla lepší i ta čobolština. Rozhodně ne tak žhavé, jak by mohlo být. Absolutně se nedá srovnávat se Sexem ve městě, obzvlášť od chlapů, kteří neviděli ani jeden díl. Seriál je pro přepracované a osamělé ženy ve vztahu, které se potom, co se jejich chlap vyvrhne na gauč (a pustí si Milenky) a za celý týden je schopnej tak maximálně nakoupit, protože je děsně unavenej z toho jak dřepí 8 hodin v kanclu (jako jeho žena, která musí stihnout navíc asi milion věcí), které se na to rády podívají se sklenkou vína a zapnutou fantazií, jaký by byl jejich vztah, kdyby vedle ní denně neusínala zvadlá seschlá oloupaná čabajka, která formu komunikace s druhou polovicí omezila již jen na "Ahoj... Tak jak bylo v práci?" To je adrenalin, který v naší český domácnosti snad nikdy nebudu mít. Ach jo...

Černobyl (2019) (seriál)

Seriál mi nedal spát a přivedl mě po letech ke slivovici, abych tu hutnou atmosféru nějak zpracovala. Děsivý, šílený a hlavně totálně zbytečný. Není nic horšího než egoistický psychopati u moci a když tvoří celou strukturu, režim, tak se vlastně divím, že tu dneska vůbec jsme. Poklona všem, kteří se těmto prasatům u koryt postavili. Ta dezinformovanost, cenzura, zapírání v tak celosvětovým důsledku, to už se nikdy nesmí stát. Hm scifi. Škoda za angličtinu a předimenzované ztvárnění umírání po ozáření..

Aquaman (2018)

Šlo natočit skvěle detailně propracovaný podmořský svět, který ukrývá spoustu krásných stvoření a barev. Nestalo se tak. Místo toho člověk kouká na něco, co viděl ve filmech s vesmírnou tématikou. Přemrštěná technologie, světelná města a většina postav vypadala jak kdyby utekla ze show transexualů.

Jan Palach (2018)

Ztvárnění se mi líbilo, bylo plynulé, poslední záběr, na který čekala asi většina z nás, byl odzbrojující a naprosto pro mě šílený, co v tu chvíli nebo vlastně po celou dobu plánování musel prožívat... Myslím, že není ale účel filmu zda je dokonalý, nebo ne, ale co sděluje. Celá podstata, daná problematika té doby a činu živé pochodně. Celá ta pošahaná doba byla pro lidi, kteří ji zažili, uspokojivě podána, pro ty, kteří ji nezažili, se obávám, že není žádný český film, který by to dnešní generaci napálil v tak upřímné a jasné syrovosti - tak jak bylo. Myslím, že Palachovi vadilo to, co vadí nám všem. Máme plnou pusu keců, ale nic neuděláme. Nelíbí se nám na sobě spoustu věcí, ale nic nezměníme. Nelíbí se nám na druhých to a to, ale do očí mu to neřekneme. A ti, co takový nejsou, zase nic neřeší a je jim to jedno. Myslím, že jsme takový kyselí a líní citróni kvůli tomu, co náš národ má za posledních 100 let odžitý. Který z národů to může říct? I se současnou vládou. Svět je tak jinde, že kdyby se našel novodobý Palach, moje skeptické já mi našeptává, že by to bylo houby platné, ba možná by byl místo hrdiny nazván jako mladý magor, který ví kulový o životě. Ty diskuze pod články úplně vidím. A je mi z toho smutno.