Vetřelec (1979)

Zub času je neúprosný, ale ani zdaleka neokrádá ve všech směrech tenhle hororový snímek. naprosto geniální spojení strachu z neznáma se sci-fi tématikou. Viděl jsem film hodněkrát, ale jedině na filmovém plátně se jedná o ten správný počin kdy se vše umocní a spojí do kompaktního celku. Každý si může říkat co chce, ale je to tak. 95%.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Rád se na to podívám znovu, ale z prvotního shlédnutí mám menší rozpaky. Nejde o herce, vše na této úrovni funguje tak jak má, ale co po stránce logiky? Na jaký díl, že to mělo navazovat? /(viděl jsem všechny Xmeny ale dějová linearita mě nějak míjí) - oproti first class slabší, ale fanoušky potěší. Poctivých 50%.

Na hraně zítřka (2014)

Moc fajné, a to opravdu bez nadsázky. Smíchejte dohromady vše co funguje, není to bez mozku a přitom to i rozesměje, co více si od sci-fi filmu v dnešní době přát? Za mě velká spokojenost. 95%

Ona (2013)

Ano, Her je v některých věcech objevný, ale v zásadě se jedná o film jako ze škatulky, taková "one women show" pro hi-tech generaci. Nemám pochyb o tom, že něco takového nás v budoucnu čeká. Otázkou, ale zůstává to, jestli vyřčené hranice technologie a humanity opravdu budou takové jaké jsou znázorněny. Přece jenom, dnešní generace zažívá něco podobného, lidé se odlučují, ale přitom pořád je osobní kontakt tím nejdůležitějším, tím nejvíce ceněným. Možná právě tohle je základní premisou tohoto příběhu, ale opravdu to stačí na dvouhodinový film? Nebo to, že lidé mají své limity, ale umělá inteligence ne? Joaquin Phoenix je jako vždy dobrý, ale několikrát je cítit váhavé hraní. On je podivín, ale zde hraje normálního podivína jakých nás je dneska plno a to se určitě na něho nehodí. V opozici Samantha, ta je výborná! Její hlas není pouze zjev zvukových vjemů, ale i také imaginace skutečného digitálního světa, která dodává filmu nový rozměr. 80%

Vlk z Wall Street (2013)

Jízda a pořádná, je pravda, že americký divák bude mít asi k tomuto snímku blíže (pokud se zbaví předsudků) takže možná na druhou stranu je tento film lépe vnímán zámořskými diváky, ale to jsou jen moje spekulace. Tady jde o hloubku věci a věci vyřčené, chválím režisérský přístup, který je zajímavě zaobalen v komediálním hávu. Opak je ale pravdou, proč jen jsem měl pocit, že tímto komediálním rázem se režisér vysmívá američanům? I kdyby ne, tak zcela ho omlouvá to, že po právu. Škoda, zase nedoceněnosti v oscarové "branži", jinak, jak jsem již řekl, je to jízda, smějte se imperialismu a užívejte si to! 90%

Oggy a škodíci (2013)

Pro mě spíše nostalgie, docela jsem si užíval Oggyho v TV. Už v TV jsou epizody koncipovány po 20 minutách, tím ztrácí i Oggy na filmovém plátně, protože jednotlivé epizody divák hodnotí selekčně, provázanost na konci filmu je koncipována pouze názorným zacyklením příběhu. Ono jednotlivé části nejsou špatné, ale samozřejmě se chtě nechtě objeví slabší a silnější epizoda. Jako nápad dobré, ale koncepčně nedotáhnu té do konce. 70%

Hra na hraně (2013)

Nic extra, ale za to dějově vyrovnané. Jednotlivé zvraty nešokují a následný konec nepůsobí nijak převratně, ale na druhou stranu člověk se nenudí díky dobrým hercům. Ideální spíše do TV. 40%

Millerovi na tripu (2013)

Je pravda, že Millerovi nenabízejí žádný přesah, ale kdo by to od americké komedie očekával? Jednotlivé gagy se valí v nerovnoměrných tempech, ale na druhou stranu, divák se jim zasměje a užije si je. Smál jsem se od začátku až do konce a to se taky počítá. (+ je, že J. Aniston hraje konečně v dobrém filmu) 80%

Riddick (2013)

Tohle není ta černočerná tma, kterou jsem viděl na VHS, ale počkat, ono to vlastně je černočerná tma roku 2013. Celá atmosféra jde do pryč, když dorazí první lidé a Riddick se chtě nechtě musí dělit o stopáž s bezvýznamnými herci. A přitom šlo krásně vidět, že Riddick si vystačí i na planetě sám. Digitální efekty na motorkách radši hodnotit nebudu. Zklamání. 40%