Záhada Blair Witch (1999)

Trochu přeceňované, nemyslíte? ...kdyby se film stáhnul do hodinky, tak by to byl parádní rozjezd před nějakým pořádným koncem. Ale ta vrcholná scéna v baráku byla dost marná. Na druhou stranu, udělat dobrou atmosféru jenom s praskáním větví a stavěním dřevěnejch panáků, nebylo zas tak špatný, ale pár lekaček a solidní konec by tomu dal úplně novej rozměr. **

Projekt Černá Voda (2015) (studentský film)

Černá Voda prostě musí porovnat s Blair Witch a hned v několika bodech svou předlohu předčí. Záběry na krajinu byly parádní a nečekaný lekačky vystupňují tep na vyšší otáčky. Vrcholem pak byla scéna v kravíně, kterou zmiňovaný Blair Witch snadno překonal. Nadruhou stranu Černá Voda pokulhává v uvěřitelnosti, všechno je nějak moc. Holky jsou po 10 min v lese podělaný jak kdyby tam byly den. Lekací momenty tam většinou byly tak nějak náhodně a kde se vzala ta potvora na konci?! Na studentskej film to ale bylo dost podařený. ***

Lovec trolů (2010)

Pro mě perlička found footage. Důkaz, že i z nabouranýho kontejneru jde vyrobit parádní film, u kterýho se člověk zasměje, zabojí a hlavně ho to baví od začátku do konce.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Chápu, že to byl přelom ve sci-fi a možná i v celé kinematografii, ale 80% si to nezaslouží. Chápu, že opice se naučili mlátit se navzájem s pomocí toho Monolitu, ale byl to počátek lidstva? Bylo to na Měsíci než tam všechno zpustlo a vymřelo? Zcvoknul se HAL kvůli tomu kusu šutru nebo to byl záměr programátorů? Proč se ten astronoaut jehož jméno nikoho nezajímá dostal do bytečku, kde umřel opět s tím šutrem? A bylo to vůbec na Jupiteru? Ten film nechává nezodpovězených spoustu otázek a ať mi někdo řekne jestli tam ty odpovědi byly a jaké skryté poselství je v tom zakopané. Jediné co na tomhle dvouhodinovém vesmírném NIC ušlo byla hudba.

Všechny moje děti (2013)

Ze začátku mi to přišlo jako dobrý dokument, ale jak se z půl hodiny stala hodina a z hodiny dvě, začal jsem se příšerně nudit. Všechno se opakovalo pořád dokola - Marián přivezl nábytek/materiál, Cikáni se porvali, potom začali zpívat a tancovat a nakonec přišla zima. Já vím, že soužití Romů s námi je problém a pan Kuffa dělá co může, aby jim pomohl, ale za to ode mě ten film rozhodně nedostane dobré hodnocení. 25%

Gravitace (2013)

I když jsem se na Gravity díval doma na telce, ohoromila mě. I když děj byl minimální, v určitých pasážích jsem byl jak na trní a čekal jsem jestli vesmíré smetí Sandru rozmačká nebo ne. Clooney hrál výborného ukecaného sympaťáka a docela mě mrzelo když to sním takhle skončilo. Užíval jsem si výborné efekty, které musely být ve 3D opravdu nářez....a jedinou chybičku kterou jsem objevil, byly UV štíty, které měli všichni celou dobu otevřené. Moc pěkné - 89'%

Hunger Games (2012)

Knížku jsem sice nečetl, ale námět se mi velice líbil. Sice bylo velice předvídatelné, že se Katnis přihlásí místo své sestry, ale jinak mmě film mnohokrát překvapil. Slabší byly kostýmy obyvatelů Kapitolu - opravdu zvláštní, ale třeba to tak zamýšlel už autor knihy... V aréně si to režisér protahoval, abychom se mohli podívat na pěknou a zatím neokoukanou Jenifer Lawrence, ale byla to vcelku nuda a tím u mě film klesnul. Dávám 40%

Elysium (2013)

Na tento film jsem se velice těšil, ale přišlo zklamání. Než se film dostal k "oné osudné peci," kde se Matt Damon "připekl" uběhlo spoustu času a film byl pořád na začátku. Záporák mohl být víc zlý a klaďas zase mohl bojovat za nějakým ušlechtilejším záměrem, jenže jednomu šlo o krk a druhému o peníze. Navíc mi přišlo, že konec byl moc brzo a film nějaký uřízlý...Za pěkné efekty dávám 50%

Počátek (2010)

Tak složitý, ale velice pěkný film o snu, ve snu, ve snu..., kde čas a prostor jsou velice relativní pojmy a celý život vám může utéct během jedné hodiny spánku. Děj je výbornně napsaný a režisér nás neustále nechává na pochybách, kde se děj právě nacházi. Herecké obsazení bylo dobré, ale vyvádělo mě z míry, že prakticky stejné obsazení měl i Noalnův Batman trojka (samozřemě bez Ch.Balea). Bohužel i když se pořád o Marion Cotillard bavili jako o velmi sexy, její role psychopatky k tomu moc neseděla. Jak souboj ve stavu bez tíže, tak ostatní efekty byly parádní, ale nějak mi unikla myšlenka celého tohoto mistrovského díla, které mě připoutalo do křesla a na konci měještě na chvíli donutilo sedět a porovnat si všechno v hlavě. Dávám 95%