Góóól! II (2007)

Oproti jedničce proběhly dvě podstatné změny, ubylo fotbalu a přibylo žvanění ... jednoznačně slabší jízda než v prvním díle. Děj je rozmělněný a lehce předvídatelný, větší prostor dostaly i skutečné fotbalové hvědy: Beckham, Zidane, Ronaldo, Raúl naopak Muňez už není "nepřekanatelným" což je rozdhoně pozitivum. Konec je těžce upiclý, takže je jasně zaděláno na trojku. Začínám se trochu bát ... jestli to bude mít i nadále sestupnou tendenci, není vyloučeno, že se můžeme dočkat i odpadu a to bych u "fotbalového" filmu dával moc nerad. Chce to nápad a to setsakra dobrý, jinak uvidíme místo Living the Dream - Dying the Dream!

Penelope (2006)

Docela příjemné pokoukáníčko. Pohádka v moderním hávu, Christině rypáček docela sluší a po pár minutách už se dá na něj docela i zapomenout, když ho v závěru naopak nemá, připadala mi na chvíli dokonce divně :-) Rozhodně je to zásadní změna v schématu romantické komedie, většina předchozích se totiž točí pořád podle stejné šablony a to už je docela nudné. Navíc velmi potěšila Reese Witherspoon, která sice nedostala příliš velký prostor, ale i ten jí stačil, aby mě dočista okouzlila. Její ztvárnění motorkářky je ... ;-)

Amorův úlet (2006)

Pár slibných komických scének, jedna dost nechutná (momentka se šlehačkou mě bude strašit asi ještě dlouho ... brrrr) a průběh (i s očekávaným koncem) který tu byl zhruba asi miliónkrát. Na oddechové zkouknutí to ale stačí, a pak rychle pryč, není se proč vracet.

Góóól! (2005)

Pro fanoušky fotbalu povinnost, poměrně solidní fotbalové drama, pro ty co o fotbal okem nezavadí asi poměrně nudná podívaná. Slabinou je příliš obehraný scénář, jak už to tak ve filmech se sportovní tématikou bývá, odnikud se vyloupne "super" talentovaný sportovec a co nevidět září jako hvězda. Nu co, od těchto filmů nikdo nic jiného ani nečeká, že? A navíc ... hraje tu Baroš!!! A dá gól!!! ;-)

Ohnivý oceán (2004)

5/10 Taková pohádka o koních. Viggo vypadá hodně ztrhaně a do charizma, které vyzařovalo z Aragorna má zatraceně daleko ;) a jeho kůň Hidalgo na tom není o nic lépe - jako by právě dezertoval z cirkusu, nicméně putování pouští se celkem podařilo. Hezké pohledy při zapadajícím Slunci, nádherná princezna a zábavný Omar Sharif se svým komiksovým zaujetím. Nicméně závěr pokazil co se dalo, téměř umírající kůň v posledních vteřinách filmu nabere rychlost za kterou by se nemuselo stydět ani Ferrari a převálcuje vše, co se jen trochu hýbe. Po závodě všichni pronesou skvělá moudra a jde se domů. Takhle pitomě ten film skončit nemusel.

Sky Fighters: Akce v oblacích (2005)

Zapomeňte na příběh, o ten tady vůbec nejde. Zde frčí krásné pilotky, úchvatné pohledy z letadla (přelet nad Paříží byl bomba) a spousta leteckých soubojů. Co na tom, že film jako takový je úplně o ničem, prostě se jen vklidu usaďte, přitpoutejte se a vychutnejte si let, budeme přistávat za pár minut.

Občanská výchova (2004)

Já mám s tímhle filmem problém. Revoluční myšlenka je fajn, ale hlavním hrdinům ji prostě nevěřím. Buď se tvářejí nevěrohodně, nebo jim to prostě scénář takhle napral do hlavy a oni se s tím poprali špatně. Každopádně vize kterou vypouští Daniel Bruhl z úst zní spíše komicky než aby bortila zavedené pořádky. Paradoxně nejvíc tak na mě zapůsobil unesený muž - jehož jedinečné ztvárnění i jednoduché vyjádření "skutečného života" je geniální. Nejsilnějším momentem filmu pak je okamžik, když seděl nakonci v policejním autě při razii - zajásal jsem - prostě skvělý moment. Jedno rejpnutí na závěr, ačkoliv ani jeden z "mladých" nepracoval, všichni měli dluhy, ale pořád někam cestovali a nakonci měli docela slušný hadry (ten slušivej azurovej oblek určitě nebyl ze sekáče ;-) - jo, i na revoluci jsou potřeba ty zavšivený prachy. Doba blahobytu skončila, máte moc peněz.

Pingpong (2006)

Filmu nejvíce chybí více koření - chili paprička která by film dostala do jiných barev a dimenzí. Zatímco postava Anny je přesvědčivá a chladnokrevně přitažlivá, Paulovi nevěřím ani že si dokáže dojít sám na záchod, natož aby nějakým způsobem přitahoval dospělou ženu. Jejich vztah-nevztah je tudíž pro mě nerealistický a těžce přitažený za vlasy, tím pádem film vyznívá do ztracena. K Anně to chtělo úplně jiného Paula (domnívám se, že takovej Mádl by to zvládl mnohem líp :) A co to bylo proboha za zjev ten její synek - ej to byl trotl!

The Hire: The Follow (2001)

Snad snová atmosféra, možná i romantika - v the hire? čumím jako blázen a tleskám ;-)

The Hire: Ticker (2002)

Akce, akce, akce. Jo, rozhodně jeden z nejpovedenějších dílků série. Naháněčka s helikoptérou je boží :-)