TRON: Legacy 3D (2010)

Když sem ten film viděl poprvní,tak sem ho zhltnul bez mrknutí,pač mě v něm zaujaly světelný efekty,který byly opravdu velice zdařilý. Měl sem z toho pocit,že se konečně filmová tvorba ve světě bude moct posunout zase o krok dál protože je to už dávno co ten první impuls jak točit sci-fi vyslaly Star wars,ale bohužel nikdo další ten posun neudělal.Všichni zabředly v remake co bylo před tím než...... a nikdo se nepouští tímto novým směrem ,který nabízí další a další možnosti ,přesto že je tento film dobře hodnocený

Jan Cimbura (1941)

Tady u toho filmu seru na nějaký vyblblý kecy o nacionalismu,antisemitismu a kdesi cosi. Mě oslovil tím,že když má člověk v životě cíl,ať je sebevíc vzdálenej,že chce mít něco svýho a jde si tvrdě za tím nejen silou,ale i svojí snahou a pracovitostí,tak ho musí alespoň trochu dosáhnout. A taky je tam pěkně vidět,jak děťátka rodičů co jim všechno snesli až pod nos nemají nejmenší snahu něčeho dosáhnout nebo si to alespoň udržet a naopak o to s klidem přijdou. Řek bych,že by měl bejt v týhle době nějak znovicírovanej a znova natočenej,pač se týká až moc velkýho počtu současných mamánků a papánků co jdou po vyšlapaný cestičce po rodičích a neváží si toho.A ty písničky ve filmu jen dotvrzjí,že už dávno neplatí co čech to muzikant,pač dneska už pomalu nikdo neumí veřejně zazpívat žádnou lidovku jen něco málo od kabátů a to ještě ne v kolektivu,ale na hajzlu aby nebyl vidět a slyšet.Tak to je můj dojem z tohodle filmu a i po 73 letech je toto téma stále aktuální stejně jako u dalšího českýho filmu Zlaté dno

Ohnivý oceán (2004)

Nechal sem se tím filmem požrat ,semlet,rozdrtit a po skončení zase vyflusnout,prostě "byl sem tam". Má to hloubku a pokud se člověk uvolní a film bude trochu prožívat jak z pohledu člověka tak i z pohledu toho koně tak semnou bude muset souhlasit.Neříkám,že je to filmový veledílo,ale je to hodně realistycký a má to silnej děj a to nejsem žádnej "koňák"

Bitevní loď (2012)

Když pominu že je to americkej nacionalistickej film kde jako vždycky všechny porazí,tak za zkouknutí určitě stojí. Má nápad a dal by se určitě mnohem víc rozvinout,ale i tak za ty víc jak dvě hodiny nenudí. Má to nápad a triky taky nebyly špatný.Tipuju,že bude dvojka a na to se celkem těším a doufám že předčí jedničku,protože ten potenciál tam je jen nezabřednout

Na Hromnice o den více (1993)

Já sem tohle dílko viděl poprvní až v TV,zato sem se za nechápavýho pohledu svý drahý půlky válel smíchem v křečích v obýváku na zemi a nemohl sem se ani nadechnout. Fakt sem si upřímě zabečel ze smíchu po dlouhý době.No a paxem si to musel sehnat a zkouknout ještě jednou a stejně to bylo stejný,páč sem si všiml ještě dalších detailů. Prostě komedie,která vás pobaví kdykoli a kdekoli

Kráska a zvíře (2014)

Pokud nehledáte novodobou trikama přepatlanou pohádku,ale defakto klasiku v novým kabátě,tak si to určitě pusťte.Je to taková nedělní odpočinkovka bez výraznějších triků,zato velmi dobře zmáknutých, situovaná do staré francie s typicky francouzkýma hercama.Postavy sou trochu předělaný,ale proč se furt držet toho stejnýho.Ještě se mi na tom líbily barvy a nasvětlení,to je fakt parádně udělaný.

Želvy Ninja (2014) odpad!

Já sem nevěřil těm komentářům,že je tento kousek stvořenej jen proto,že se někdo nudil a měl prachy,ale kromě toho ,že sou tam starý známý 4 želvy se svým vychovatelem Třískou a protivníkem Trhačem to nemá s původní tvorbou nic společnýho. Je to opravdu stvořený jen pro ty kteří sou ochotný ze svýho krátkýho lidskýho života tu hodinu 40 prostě zabít,promrhat a tak všechno.Já osobně sem to už v půlce vypínal,protože mě dlouhý debaty všech se všema o ničem nekonečně nudily a nenahradily to ani přeplácaný efekty. Pusťte si raděj něco starýho klasickýho,prověřenýho nebo děte s děckama,psem,ven na procházku i v hnusným počasí,ale toto ne