Diktátor (1940)

Chaplinovská komika a film o velkých věcech. Neskutečně zábavná satira, přesně jak to od Chaplina čekáme a žádáme. Plné hodnocení je samozřejmostí

Okresní přebor (2010) (seriál)

Po prvním díle dávám velmi silné tři hvězdy s tím, že jestli to udrží tuhle laťku dál, o jednu zvýším. Ten seriál má nápad, jemný humor a celkem solidní potenciál. Uvidíme.// V druhé polovině seriálu se kvalita výrazně zlepšila a seriál kromě komických momentů přinesl i velká témata (homosexualita) a u mě je to jeden z nejpřekvapivějších seriálů za poslední dobu.

Největší z Čechů (2010)

Až na některé momenty to byl pro mě film, kdy jsem se opravdu skvěle bavil. Žádné hlubokomyslné pitvání smyslu života, ale ty myšlenky nějakým způsobem vyvěrají z prožívaných situací.

Sherlock (2010) (seriál)

Neskutečné. Mix oldschool atmosféry a moderní doby. Zajímavost: Neodvysílaný pilot stál BBC zhruba v přepočtu 23 milionů korun.

Super Size Me (2004)

Sice dobře (čti manipulativně) natočený dokument, ale že by přinášel něco nového se mi nezdá. A absolutně ignoruje fakt, že pokud lidi nechtějí, NEMUSEJÍ TO ŽRÁT. A snaží se dokázat, že lidé nevědí, že fast foody jsou nezdravá prasárna. Kdo si pro živýho boha může myslet, že to je zdravé, resp. že to není nezdravé??

Počátek (2010)

Megafilm, který přináší strhující vizuální zážitek a příjemně originální příběh bez některých klišé. Co filmu ale vytýkám: Příběh je zbytečně překombinovaný, snahou diváka co nejvíce ohromit. Za druhé: Film ve mne nevyvolal žádnou emoci. Přesto slušné čtyři hvězdy, 85%

Kawasakiho růže (2009)

Bohužel promarněná šance na vypořádání s minulostí. Není to vyloženě zlý film, ale je to bohužel typicky hřebejkovsky laskavé, a bohužel některé scény vyznívají mimořádně hloupě (ty s Antonínem Kratochvílem nejvíc). Oceňuju ale, že Hřebejk zanechal Pelíšků a začal točit velké filmy. Musí se ale ještě hodně učit (třeba od Svěráka)

Katka (2009)

Je těžké dívat se na tenhle dokument a neptat se, co by se muselo stát, aby hlavní hrdinka nedopadla tak, jak dopadla. A je těžké najít odpověď na otázku, jestli naše společnost vůbec má dost nástrojů takové lidi od této cesty zachránit a jestli naše pomoc je skutečnou pomoc. Výborně natočený dokument, paní Třeštíková jenom potvrzuje svůj status královny dokumentů.

Cesta (2009)

Skvělé! Cesta vás donutí přemýšlet o hodně tématech, ale nejvíc asi o tom, jestli to, co máme je málo, nebo se máme relativně dobře.

Dvojka (2009)

Tři herci, ruční kamera, chladný sever a střídmý příběh. Skvělá režie, dialogy, které nešustí papírem a skvělá Kristýna Nováková a David Máj. U mě za plné ;) 100%