Hra o trůny (2011) (seriál)

Po 6 letech odolávání mánii jsem podlehl taky, co víc stal jsem se skalním fanouškem. Jde to snad jinak když tolik milujete fantasy, draky, meče, krev a sex? :D

matka! (2017)

Lidé jsou jako viry :( dojalo mě to a moc!

Kráska a zvíře (2017)

Triky a vizuál úchvatné. Příběh je ta klasická pohádková romance, kde vás nic nepřekvapí. Pár hodně vtipných momentů a hlasy výborných herců v čele s Ianem jako hodin. Živí herci také na výbornou, Ema sedla hodně. Jinak je to plne dosti ohraných, průhledných zápletek a dějových zvratů, že to až přivádí chuť to nedokoukat, protože nemáte proč. Nicméně se na to opravdu hezky kouká. Kdyby si to tak vzal pod sebe takový Guillermo mohla to být slušná temná fantasy, i pro starší diváky. Hodně bezpečná zóna, už kvůli zbytečně sympatické podobě zvířete, které bylo snad hezčí než samotný člověk. Čekal jsem větší přerod a vývoj jeho osobnosti z původního povrchního narcisty. Prostě hezky zpracovaná a výborně obsazená a zahraná pohádka nic víc. Taková Maleficent měla víc osobnosti, byť s více hluchými a hloupými místy. No a zpěv v originálním znění mi vůbec nepřekážel. Věřím že v češtině bych trpěl. Čistá 3 a pul*

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Aneb jak jsem se já, od dětství horory protřelý, již náročný divák (neplést si s místním trapákem-samozvaným hororovým expertem psím-tchořem!) málem pos*al v kině. Nečekal jsem těžší level než Conjuring 1, což je stále po všech stránkách top horor posledních let. Asi ten strach o ty děti je větší než o dospělé, zvlášť když to vcelku slušně odehrají. Příběh solidně vymyšlený, tajuplný a odkaz na hit posledních let - společné universum dalších filmů mi tady sedí. Diametrální rozdíl oproti prvnímu dílu!!

Thor: Ragnarok (2017)

U Marvelu vlastně dostanete vždy co zhruba očekáváte: hodně povedené akce, humoru, skvělých efektů, sympatické postavy a herce, rychlý děj a slušný střih. Díl od dílu ještě přidávají na fandovské vlně zábavy postupně se spojující příběhy a postavy společného universa. Třetí Thor není výjimkou, ale je jiný než první dva díly. Je nejméně temný a nejvíce zábavný a také asi nejméně "hloupý". Dalo by se říct, že asi nejlepší. Radši bych ho ale viděl spíš ve stylu temnějšího a vážnějšího druhého dílu, jelikož postavy jako Hela či ďábelský vykonavatel Ragnaroku (už nevím to jméno) se k tomu vyloženě nabízeli. Škoda. Škoda nevyužité Cate a její postavy, která díky zbytečnému odlehčení vtipy působila až lehce směšně. A že tam vtipu bylo na můj vkus až příliš. Jednoduše potřebovali zabrat publikum s nižším věkem i IQ, podobně jako Strážci Galaxie 2. Rozhodně jsem se ale za celé 2 hodiny ani na okamžik nenudil. Předpokládám, že vážnější směs si pro nás zřejmě záměrně chystají až na další Avengery, kde si to spolu se Strážci rozdají s Thanosem, snad bude mít oproti Hele větší respekt, jako se na mega zloducha patří.

Blade Runner 2049 (2017)

Dobrá atmosféra podkreslená tenzní hudbou, ale s velkým pocitem samoúčelnosti. Děsně pomalé tempo a delší stopáž mě málem unudily k smrti. Ani kdyby to seřízli na 90 min stejně by mě ten film nic nedal. Nicméně teď po nějaké době domácí projekce z Netflixu nedopadla tak špatně, jak jsem si pamatoval z kina. Vizuální zážitek super. Ovšem je to pořád jen víc formy než obsahu, ale každopádně Goslingovi tahle role hodně sedla, jelikož on bohužel neumí vyjádřit nikdy žádné emoce a tady to jaksi byl účel.

Mlčení (2016)

Martine, Martine..to byla ale jízda..asi jako na saních v létě. Hezké zpracování a detaily a výkony Liama a stále lepšího Garfielda, za to dám 2, jinak to bylo k uzívání. Niterné, leč nic neříkající.

Lucy (2014)

Tohle byla super fascinující jízda, Lucu děkuji! Scarlett sedal role jako ušitá, Morgan jako doma a vše mělo takový rychlý a strhující drive. Sice postavené na dost kýčovité krimi zápletce, ale já jsem civěl bez mrknutí celý film. Mohlo se to vzít za jiný konec, ale to by nebyl Luc :)