Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Když se budu snažit to brát jako samostatné filmy, nesrovnávajíc s HP sérii, nebo na druhou stranu právě jako součást celého kouzelnického světa a skládat si střípky mozaiky...tak či onak si bohužel nepomohu k lepšímu hodnocení. Motivy postav jsou věčně nedořešené a situace jsou okatě nasázené jedna na druhou, často bez logiky. Chybí pocit vyvrcholení, napětí či respektu. Stejně jako v druhém díle jsem měl pocit četného prostříhání řady scén. Silnou stránkou je vizuál a dobré herecké výkony i některé dialogy. Je tam opět vidět velký potenciál, ale opět prakticky nevyužitý, bohužel.

Projekt Adam (2022)

Recyklovaná záležitost do sbírky "jednou pustím a víckrát ne", protože Ryan. Herecky to drží, efekty výborné, leč bez wow efektu. Místy až nudí a obecně hodně předvídatelné. Reynoldse už bych hlavně rád viděl v jiné, než v této poloze!

Matrix Resurrections (2021)

2* za pár momentů nostalgie a za vcelku dobře uchycený začátek "jak navázat/vrátit zpět"..ale pak to přišlo..všechno špatně a konec je největší výsměch jak fandům původní triologie a žádné kecy o tom, že se na to máme dívat jinak, nebo co tím chtěl básník říct, to nezachrání..hrozná škoda, ten potenciál tam ještě byl :( měli na to tolik času aby to vypiplali do detailu a oni to takhle po*** možná to měli dát jako seriál..

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Po druhé projekci doma srážím jednu*. Marvel opravdu umí zapůsobit na velkém plátně s tou vší napěchovanou zábavou, humorem a efekty.  Tenhle film hlavně baví, hlavně díky vtipné kamarádce hl. postavy a první bitka v autobuse. Efekty jsou top, ovšem vše působí zpětně hrozně ohraně, hlavně ta finální bitva. Nehledejte v tom nic jiného, prakticky jediné co si z toho odnáším je před-titulková scéna, jako za starých dobrých časů první Marvel éry. Podaří se ale něco takového znovu..? Nemyslím si.. Jelikož se to nebralo ale tak vážně, za mě lepší než snaživší a nehomogenní Eternals.

Čarodějnice (2020)

A tak to celkem hezky začalo, než přišlo na samotné čarodějnice. Přehrávající Anne a celkově trapné efekty a nápady kolem čarodějnic. Hodně prostříhané a finále bez gradace. Vizuálně i stylově hezký a nudný recyklát.

Archive 81 (2022) (seriál)

Zůstalo to nečekaně v příliš komfortní zóně, až na tu scénu během seance. Slabý horor, dobrá atmosféra, hudba i herci a nakonec super zvrat. Chybělo mě ovšem u tohoto žánru ono kýžené kousání si nehtů.

Armáda mrtvých (2021)

No tak si to přiznejme, zapnul jsem to jen kvůli dvěma jménům: Zack a Dave. No a na tom to paradoxně těžce pohořelo. Ani smítko potenciálu bohužel :(

Otec (2020)

Originálně pojatý styl, který vás postupně napojí rovnou do hlavy ústřední postavy, postihnuté stařeckou demencí. Hrozné je, že si to postižený pak i uvědomuje a jeho mrzutost, z toho vyplívající agrese bránícího se vědomí a souběžné vlastní tápání v prostoru i čase, mě začalo exponenciálně dojímat až do samotného, totálně odzbrojujícího závěru. Hlavní zásluhu na tom má nejen výborná režie, kamera i hudba, ale hlavně naprosto fenomenální výkon Anthonyho, jehož role byla skutečně ušita jemu na míru (viz. zajímavosti). Moc jsem mu tu sošku přál, jelikož od Mlčení jehňátek to byly jen nominace, nicméně stálo to zřejmě za to čekání. Zde se jedná o one man show v nejlepším slova smyslu, byť jako vždy skvělá Olivia Colman mu skvěle sekunduje a její postava je prakticky v orientaci děje stejně důležitá. Po uplynutí akorátní stopáže jsem zůstal v určitém rozpoložení ještě nějakou dobu a to je pro mě vždy známka nějakého přínosu, ale možná jen té intenzity prožitku. V každém případě jsem to nedostal jen tak z hlavy. Bylo to částečně i poučné a lehce děsivé a i když se občas i poctivě zasmějete, k smíchu to vlastně není.. :(

Hellboy: Královna krve (2019)

Přiznám se, že první projekci jsem asi po půl hodně vzdal, šoupnul jsem tomu sem 2* za vizuál a sbohem. Teď jsem se k tomu z nudy vrátil, dokonce s českým dabingem a nutným odstupem od původních dvou dílů a výborně jsem se bavil. Tady opravdu záleží jak se na to chcete dívat, pokud to budete srovnávat, tak to neuspěje. Najel jsem asi ale na tu správnou vlnu, prostě celý ten film se musí brát s velkou nadsázkou, je to šíleně ujetá, hororová komedie. Kdyby ještě Milla uměla hrát, tak by to byla krásná třešnička na dortu. Akce je super bizarní a těžce krvavá, zvlášť na konci to nastupující peklo, sakra to mohlo vydat na celej další film! Hlášky neskutečný, taková ironie a hovorové výrazy v češtině tomu dají tu správnou náladu. Guilty pleasure roku:)

Favoritka (2018)

Je to něco mezi 3-4*. Každopádně to nemohu nějak dostat z hlavy, a když si uvědomím, jedná se o záblesky momentů s Olivií Colman. Ačkoli se to nejprve nezdá, její výkon v tomto snímku si všechny ty ceny opravdu zasloužil. Jen jí mám teď "pošramocenou" po Koruně :D Nečekaně velmi nekorektní snímek, asi jako Pohádka pohádek. Skoro ničeho se nebojí a přijde Vám to přesto reálné, jelikož ta doba zvrácených osobností prostě taková tehdy byla. Jen mi to přišlo zbytečně moc prostříhané a dějově průhledné, šlo z toho vytěžit více, třeba větší dávku politiky. Vyzdvihnout musím výborný hudební podkres do antipohody. Kamera s rybím okem nevím, nevím.. Jako komornější film s festivalovým puncem mě to ovšem zaujalo.