Star Wars: Síla se probouzí (2015)

PURE EPICNESS!!! J. J. Abrams se toho chopil po vzoru staré trilogie a skalním fanouškům (mezi které se rozhodně řadím!) naservíroval přesně to, co si přáli. Nové Star Wars totiž fungují naprosto ve všech směrech. Vše začíná u atmosféry, která se místy dá opravdu krájet, místy je zase perfektně odlehčená typickým ''Star Wars humorem'' a někde naprosto nenásilně vyvolá ty správné nostalgické pocity. Postavy fungují také na výbornou, a to nemluvím jen o staré partě (tam není co řešit - hltáte jim každé slovo!), ale i o nových tvářích. Ty se do předaleké galaxie vrhly s úctou a nadšením a je to znát na každém záběru. Celý dojem pak dokresluje audio-vizuál, který (tradičně) nenašel letos konkurenci. Efekty nechaly všechny blockbustery daleko za sebou a soundtrack je prostě nestárnoucí klasika. Každý tón dokáže vyvolat takové mrazení v zádech, jako u žádného jiného filmu. No když to všechno sečteme, tak jsou nové Star Wars skvělým filmem, více než důstojným pokračováním kultovní ságy a hlavně perfektním začátkem ságy nové. J. J. ABRAMS RULEZZ!!!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Ten film je tááák ukecanej... U první části Mockingjay jsem to byl ještě ochoten akceptovat vzhledem k očekávání nabušeného akčního finále, ale to se bohužel nedostavilo. Postavy jen stále ''osudově'' tlachají a všehovšudy se tady odehraje jedna pořádná akční sekvence, která ovšem stojí opravdu za to (ano, mluvím o té v kanálech). Nicméně je to sakra málo, a tak tahle série končí tak, jak začala - nijak.

Need for Speed (2014)

NFS jsem za mladých let pařil jak blázen, ale film mě nechával chladným. Přece jen všichni víme, jak dopadá drtivá většina herních adaptací na filmovém plátně... Nicméně tohle bylo celkem příjemné překvapení! Pravdou je, že herci byli nezajímaví, scénář šablonovitý a předvídatelný, avšak ta herní atmosféra z toho dýchala parádně! Závodní sekvence byly dobře sestříhané, kamera skvělá a co se týká aut, tak ta byla minimálně o dvě úrovně výš než u celé série F&F. Takže celkem zábavná jednohubka, která je ovšem určená výhradně nadšencům hry Need for Speed.

Já a robot (2013) (seriál)

Celou první sérii jsem si dal za jeden krásný líný den a musim říct, že je velká škoda, že seriál zrušili... Futuristické prostředí je zde udělané lépe a nápaditěji, než u leckterých hollywoodských ''trháků'' a to mě, co by velkého sci-fi nadšence, potěšilo asi nejvíc. Dál tu máme skvělou ústřední dvojici Urban/Ealy, mezi kterými ta chemie funguje na 100%! Navíc Karl Urban je jeden z mých oblíbenců, takže jsem nemohl být zklamaný... Jediná vada seriálu (a zároveň i důvod, proč neuspěl a stáhli ho) je absence jednotné dějové linie. Jedná se spíš o epizodní záležitost a spoustu věcí zůstává nedořešených. Nicméně jsem si jistý, že to scénáristé chtěli napravit ve druhé sérii, k čemuž bohužel nedojde... No ale pro mě zůstane Almost Human skvělou minisérií.

Livide (2011)

Zvláštní počin... Bustillo a Maury umějí perfektně pracovat s atmosférou, což dokazuje prostřední haunting část v prostorách pekelně děsivého domu podkreslená skvělou hudbou. Naproti tomu nám však předhodili ploché postavy a až přehnaně fantazijní nebo spíše ''snové'' zpracování. Zhruba do tří čtvrtin filmu mi to až tak nevadilo. Prostě jsem si užíval jízdu plnou hrůzy a fungujících lekaček, ale jak se blížil konec, už to přestalo dávat smysl. Je tu až příliš mnoho nevysvětlených věcí, a i když je to někdy funkční, tady už to bylo přes čáru. Takže nakonec 3 hvězdy.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Harry a Lloyd už zdaleka nemají tolik šťávy jako před dvaceti lety, ale úplná tragédie to také není. Děj je sice mimo a všechny vedlejší postavy jsou totálně nijaké, nicméně chemie mezi Carreym a Danielsem pořád funguje a já těm blbům zkrátka fandil. Pár fórů bylo skvělých, a tak ode mě kluci nakonec dostávaj aspoň ty 3 hvězdy.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

PILOT: Ještě ujetější, bláznivější a svým způsobem dokonalejší, než jsem čekal. A to je co říct, protože jsem čekal hodně!! Tomuhle projektu rozhodně nejvíc prospívá dohled Sama Raimiho a návrat Bruce Campbella ve vrcholné formě. Perfektně se tady snoubí humor, gore i napětí a s klidným srdcem tvůrcům odpouštím některé lacině vypadající CGI. Je mi jasné, že studio neposkytlo největší rozpočet, ale to se s úspěchem seriálu určitě změní. Nakonec se snad jen hodí podotknout - feeling groovy. :)))

Poltergeist (2015)

Určitě ne takový průšvih, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Osobně jsem nebyl příliš unešen z původního Poltergeista (1982), takže jsem se na tenhle remake díval bez očekávání a výsledek je skrz-na-skrz průměr. Námět všichni známe, chování postav jen o málo snesitelnější než tomu běžně bývá, exorcista Harris celkem sympaťák, ale na malém prostoru toho moc vymyslet nemohl, a tak jediným pořádným kladem nového Poltergeista zůstává tempo. Začátek není protahovaný a finále je náležitě (i když možná až moc digitálně) strhující. Takže když to vezmeme všechno v celku, jsou to slabší 3 hvězdy.

Přenašeči (2009)

Nemastný neslaný počin, který drží pohromadě jen díky precizní režii pánů Pastorových. Mít Přenašeče v ruce nějaké režisérské poleno, je to na 'odpad!', takže nějaká ta hvězda jim přistát musí. Jinak scénář je tuctový a nudný, o nějakém tempu nemůže být vůbec řeč, hororové prvky jsem nezaznamenal žádné a hlavní postavy jsou ploché jak přistávací dráha pro letadla. Jedině snad Chris Pine stojí za zmínku, protože jeho postava má alespoň nějaké náznaky hloubky či charizmatu. Víc než 2 hvězdy si Přenašeči bohužel nezaslouží.

Špión (2015)

4 hvězdy tomu utekly jen o kousek, ale utekly. Špión je neškodná, neurážející akční komedie, kde je ovšem těch vysloveně vtipných momentů po skromnu. Ještě k tomu se většina z nich odehrává za přítomnosti Jasona Stathama, který je zároveň nejlépe napsanou i zahranou postavou a zasloužil by si určitě víc prostoru. Ostatní podávají víceméně průměrné výkony, což je třeba pro takovou Melissu McCarthy v podstatě pochvala, protože obvykle mě svým projevem spíše vytáčí. Jinak akce je dobře sestříhaná a hluchých míst taky moc není, jen ten schématický příběh a malá vtipnost člověku nedovolí dát tomu vyšší hodnocení...