Predátoři (2010)

Rozporuplné. Pianista v úlohe tvrdého žoldniera, bojujúci s obrovskými predátormi?...Nie. Lenže produkoval Rodriguez a tak cítiť jasný zámer poskladať obsadenie z tých najneuveriteľnejšich postáv. Známi herci, ktorých by ste si v tejto úlohe ani náhodou nevedeli predstaviť a predsa to funguje...Teda, ak máte radi Rodrigueza. Najlepšie to zahral Morpheus a najlepšia scéna bola Predator vs. Yakuza. Objaví sa aj nový druh Predátora a ich "pejskové" a tak je príbeh aspoň trošku refreshnutý. Občas sú scény trošku zdĺhavé, celkovo nevyvážené, ale ako fanúšik Predators legacy moc frflať nechcem. Lepších sci-fi podobného razenia je na to primálo.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Toto nebolo dobré. K postavám si len ťažko vytvoríte vzťah, príbeh stál zaprd a takmer všetky efektné scény boli zle osvetlené. Jednorázovka bez zážitku.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Podľa mňa to nebolo až tak zle spojené, ako niektorí píšu. Podzemná pyramída so symbolmi rôznych pozemských kultúr, poukazujúcich na tých istých návštevníkov, pridáva na kvalite samotného sci-fi. Odkaz na častejšie návštevy lovcov bol už v Predátorovy 2, kde Danny Glover dostane od veliteľa predátorskej lode pištolku z roku 1713 a na stene trofejí visí kostra Votrelca, takže bolo na čom stavať. Scény boli efektné, dobre načasované, vizuál super, snehová kulisa sadla, hlavná hrdinka sympatická, film nenudil, neviem, čo viac čakať od tohto žánru, mne to stačilo.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

...eee, tentokrát mi francúzsky nadhľad celkom nesadol. Niektoré scény boli vynikajúce (maznajúca sa Ripley s votrelcami, podvodná scéna), ale niektoré boli fakt debilné. Veliteľ stanice skúmajúci vyhryznutý kúsok vlastného mozgu a ten istý veliteľ, zobudený pri poplachu, nasadzujúci si v posteli ako prvé čiapku, vyzneli vskutku parodicky. Vizuál bol asi zo všetkých filmov najlepší, herci fajn, napätia menej, s prihliadnutím na ságu ako celok, dávam 3,5.

Vetřelec ³ (1992)

Charles Dance potešil, zaujímavé boli scény s po stenách behajúcimi votrelcami a kamera z ich pohľadu. Celkovo štandard, čo sa napätia týka, neklesol, akurát bola 3jka úplne iná, ale to je v tomto prípade iba dobre. Depresívna atmosféra väzenia na vzdialenej planéte, bez možnosti pomoci, mi dokonale sadla a tak nemôžem dať menej ako 5 hviezd.

Vetřelci (1986)

Hlboké osemdesiate roky zasiahli aj Votrelcov., tvrdí mariňáci a ich silácke reči ale neubrali nič na výsledku. Z mimozemských kreatúr stále naskakuje husia koža a tiesnivo-klaustrofobická atmosféra funguje výborne, dozvedáme sa nové skutočnosti a tak sa príbeh posúva kupredu. Sigourney diktuje, top scény s transportérom a boj v exoskelete s matkou.

Dredd (2012)

Nápad s uzavretým blokom vyšiel. Nič viac nebolo treba, iba poriadneho záporaka (parádna Lena Headey), a future hrdinov, bojujúcich s presilou. Super film, dobre som sa bavil.

Total Recall (2012)

Slabé ako film a ako remake už vôbec nie. Nemôžem si pomôcť, ale Colin Farrel na mňa pôsobí ako uplakaný chlapec, vhodný skôr do romantických filmov, s akčným hrdinom nemá spoločné nič. Celkovo je to veľké nič.

Total Recall (1990)

Skvelý film a skvelé sci-fi s Arniem. Čo viac si fanúšik môže priať?

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Podľa mňa lepší kúsok, ako jednotka. Chuck Norris sa parádne sparodoval sám, Arnie si konečne aj zastrieľal, Jean-Claude zahral celkom slušne záporáka a alkoholik Lundgren mal naozaj zábavné hlášky. Škoda, že sa ozajstné dialógy stále odsúvajú na vedľajšiu koľaj, ale nakoniec, no a čo? :)