• Krátkometrážní

Hačikó - příběh psa (2009)

SPOILER do takej miery ako oficialny text distributora. Môže existovať niečo prvoplánovejšie ako smrť hlavnej postavy, následne usoplená rodinka a slzavé psie oči najvernejšieho priateľa? Pekne to vystihol Subjektiv a myslim, že 20 minút by bolo tak tak akurát. Hallström a Kaczmarek z toho naštastie úspešne extrahujú všadeprítomný Rosamunde Pilcher nádych. Aj keď si mylím, že prvého menovaného to už v posledých rokoch za kamerou moc nebaví. 55%

Rychle a zběsile 5 (2011)

Fast Five Stars. Aj som tomu veril, aj trochu nie, ale Lin mi zahákol za gule zve ocelové laná, zaradil päťku a dve hodiny vláčil akčným nebom. Heavy metal shit. Me gusta. 90%

Rubber (2010)

There is no reason to see this movie. Again. 50%

Princ a pruďas (2011)

Budem za suchara, ale môj penis si získalo tak posledných cca 20 minút. Dovtedy som preklínal trailer a premýšlal čo za nevtipného trolla je ten McBride a prečo mu ešte nikto nezasóloval sekerou po hrdle (ideálne už v Pineapple Express). Adios fokers. 50%

Všemocný (2011)

Film nehodný analýzy. Počas projekcie je všetko farbičkovo dokonalé, ako tabletka, po skočení ostáva nábeh na grcanie (alebo náser). Odporúčam buď nebrať, alebo vysadiť mozgové obvody. V takom prípade je to celkom solidny (vizualny) trip. Vertigo zoom rulez. 60%

Zkus mě rozesmát (2011)

Tretia hviezda letí sexi telám a Nicole (rodená Hawaičanka), ktorá si evidentne išla oddýchnuť do niečoho tupého. Ak napíšem že ma to neurážalo, tak skláňam veľký hold. 50%

Nesvatbov (2010)

Schíza. Na jednej strane za štyri traktory skutočne vtipných, trápnych až WTF situácií made by life, na druhej to schytávajú jednoduchí a v podstate veľmi smutní ľudia. Celému tomu nasadzuje korunu pán generál trolldad kazateľ riaditeľ marsu. Originálna téma, ktorá by potrebovala asi 10 hodinovú stopáž, aby to nebolo len sympatické korčulovanie po občas hrbolatom ľade. Festivalové publikum výslednému dojmu dosť pomáha. 80%

Písečný sráz (1983)

Depkoidné 80-te so všetkým čo k tomu patrí. Depresívne filtre, malomeštiacka elita a jej šialený hon na rumunskú kópiu Mika Jaggera, ktorého okrem života dusia aj nabrúsený eštébaci pod drobnohľadom straníckych slizounov. Aj napriek tomu ako jasne sú karty rozložené, tak film nikoho neobhajuje a môžeme do rána polemizovať kto tu je väčší chudák. Trezorová minimalistická depka s luxusnými synťákmi, pri ktorej som spomínal na Lumetových 12 Mužíkov viac ako často. Jeden z highlightov LFŠ 2011. 90%

X-Men: První třída (2011)

"Len" vyborné. Vaughn prekvapivo nedrtí akciu a ked porovnám vyčínanie Azazela a Nightcrawlera, tak má modrásek jasne navrch. A rovnako je na tom aj Singer. O drzosť navrch. 85%

Voda pro slony (2011)

Je to tak celoštandartne fajn. Reese krásna, Pattinson sa upírskeho šklebu zbavuje prekvapivo rýchlejšie, ako Waltz toho náckovskeho, ale všetkých válcuje za tých svojich 10 minút Hal Holbrook. Lawrenca je škoda na srdiečkové drámy. 65%