• Krátkometrážní

Papežská toaleta (2007)

Typická festivalovka, ktorá trefne reflektuje prach a biedu, nádej a sklamanie, odhodlanie, silu a rezignáciu snívajúceho človeka. Ale predovšetkým významovú rovinu pravidelných tours jedného zhrbeného panáčika v papamobile a trúsenie požehnaní podľa PR klendárika. Neľahká realita života s pár úsmevnými chvíľkami. Veľké veci v malom nenápadnom balení Made in Uruguay, ktoré nevyprchá. P.S. A muzika je výborná. 80%

Lovec trolů (2010)

Sklamanie (ako keby Cloverfield skončil v polovici). 80 minút prepierania mytológie, ktorá barličkuje na pár vtipných chvíľkach a 10 minút prekvapivo kvalitnej akcie je pomer, ktorý som pri všetkej snahe fakt nedával. Únavné na druhú a s nadhľadom hodným trollých parametrov (je to veľké ako kostol a nikto to nikdy nevidel). 50%

Zpátky na frontě (2008)

Presne ako poster. Gýčovitý popchaos, aneb prvý vojnový film základne školy (až na tú bradavku). Pre dievčiny lovestory, pre chlapčiská prestrelky so skopčákmi. Ale uznávam jedno veliké plus, že má potenciál cieľovku osloviť (moderným a dynamickým vizuálom) a zároveň edukovať (ano odkaz druhej svetovej pomaly zahníva v dejinách a treba refreshovať). My postarší, odkojení Spierbergovou normandiou len unavene mávneme rukou, lebo toto už nie je film pre nás. 50%

Pád do ticha (2003)

Mrazivé. Jedinú výtku mám ku krivkajúcemu tempu ku konci, ktoré by sa hodilo v strižne mierne prečesať. Ináč silný a hlavne dôležitý film. Respect Simon, Joe a Kevin. 90%

Podivní (2010)

Som si pri sledovaní pripadal ako veštecká guľa, vždy o pol minuty pred filmom aj napriek jemným mikrospánkom. Tak si predstavujem, že vznikal scénar. Nakolene, pri pive, za jeden večer. Aj tak relaxačných 65%.

Ahmed & Salim (2009) (seriál)

Prosím neporovnávajte túto prvoplánovú, konzumnú plytčinu s Four Lions. Dik. 30%

Já, padouch (2010)

To najlepšie z druhej ligy. 70%

Čtyři lvi (2010)

"Ej you focked-up rabbit with no ears. Waj, its a chicken." Môj malý veľký kult. 100%

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

A toto vytlačilo z plánovanej ponuky Markízky sólo-show Kleopatry z Turca! Ináč ďalší zo zástupu trashovej južanskej telenovelackej pásovky, len ten prime-time, sledovanosť a mediálny humbuk ma desí. Dno. 0%