• Krátkometrážní

Prázdniny pana Hulota (1953)

Druhý celovečerák dlháňa Tatiho, ktorý s príchodom do prímorského letoviska so sebou dovalí vlnu dobráckej nešikovnosti. Ono je to skor iba taká vlnka skečov a málovravnej komiky odkazujúcej na nemú (americkú) grotesku, ale zďaleka nie tak intenzívnu (čo do početnosti a "fatálnosti" gagov). Prazdniny pana Hulota a napr. také prázdniny Mr.Beana (okrem šialeného auta) majú spoločné, že pri celovečernom formáte strácajú dych. Či to bol u Tatiho zámer (byť až tak veľmi pohodovoý/rozvláčný) neviem, každopádne výsledný efekt po polovici moj zrak odvracal stále častejšie na hodinky. Na zoznámenie sa s vysokým francúzom radšej doporučím jeho autorcké skeče (a to aj sebe). Sú kratšie. 65%.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Veľmi slušne rozohratá partia intríg a podvodov dvojice znudených bohatých súrodnecov, ktorá ale padá do tretej ligy akonáhle sa na scéne objaví láska. Problém nie je v tom, že sa objaví (to sa nedalo nečakať), ale v tom že sa dovtedy nepredvídateľný film trasformuje na vzorec, ktorý keď si pozorný divák vypočíta, tak to može vypnúť. Koniec zlý všetko zlé, je pri zaujímavom nápade obzvlášt smutné resumé. 50%

Zjevení (2002)

Veľmi sterilný triller/horor, nezáživné prostredie, nezaujímavé postavy a uspávajúca šeď, to je ta správna nálepka. Navyše aj charizmatická Christina je tu tuctová ako nikdy. V polovici som na 10 minút zaspal a potom to vypol s pocitom, že tento krát naozaj o nič neprichádzam. 30%

Laura (1944)

40/50-te roky prialy upršaným noirom, osudovým ženám s dlhou cigaretkou medzi prstami, gentelmanom v dvojradovom saku a príbehom, ktoré s vrahom žonglujú do poslednej sekundy. Laura presne taká je, osudová, príťažlivá a inteligentná. Radosť sa pozerať, radosť premýšlať. 75%

Dvanáctiletí (2005)

Mozaika troch detských osudov, ktoré na papieri vyzerajú perfektne. V jednotlivostiach miestami veľmi silné, ako celok leptané absenciou kvalitného rozprávača, čo za sebou necháva spúšť fragmentov, ktore MOHLI po kope tvoriť úžasný film. Aj pre to MOHLI budem zlý a zaokrúhlim nadol. Neexistuje, aby som film kde deti vychovávajú dospelých bral vážne. P.S. Zoe Weizenbaum bola výborná (aj ostatní fagani). 50%

Čtyři bratři (2005)

Fajný zimný triller so širokými ramenami (a výbornou muzikou), ktorý si celých 108 minút dobre uvedomuje, že je len primitívnou historkou o pomste, ktorá chce predovšetkým baviť. Tlačí na atmosféru, drajv a charizmu všetkého čo sa mihne na plátne (jednoducho na všetko na čo má). BTW: Smrť matky kvarteta problémových zmetkov je ako štartér štýlovej vendetty v béčkovom blaxploitation, imho úplne OK. Funky spokojnosť. 70%

Poručík (1992)

Amerika akú by ste nechceli navštíviť a policajt, akého by ste nechceli stretnúť, život ktorý by ste nechceli žiť. Keitel sa so svojou rolou popasoval neskutočne, Abel Ferrara s myšielnkou žial nie a kopec flmového materiálu vypĺňa samoúčelná vata na efekt. Hold keď absentuje príbeh...60%

Hvězdný prach (2007)

Tak sem by mali upriamiť zraky ľudia okolo Narnie, Golden Compassu, či Eragona, aby sa videli ako sa kuchtí kvalitné, chutné a podstivé fantasy. 85%

Iron Man (2008)

Aj keď mám rád skôr do "dark" ladené komixy na vážno, tak Tony Stark a jeho Ironic Man potešil a výborne bavil. Komercia jak bejk, ktorá dokazuje, že aj takí FF4 mohli byť fajn rodinný komix (nech znie toto spojenie ako koľvek strašlivo). BTW: Porovnajte si rozpočet Transformerov a Iron Mana. Hold už dávno neplatí, za veľa peňazí veľa muziky. 70%

Never Cry Werewolf (2008)

Od odpadu zachraňuje tento TV trash kupodivu tých pár scénok s Kevinom Sorbom (!) a najmä teda jeho "spoveď" neúspešného herca (ktorú som si pustil niekoľko krát). Ináč lacné béčko z rodiny extratupých, tragicky nezábavných a hlavne drzo parazitujúcich na kvalite. 5%