• Krátkometrážní

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Odkazujem sa na môj koment tu, ale s dodatakom, že Caligari na rozdiel od Upíra stíha geniálnej živej hudbe aj expresionistickým vizuálom. Doprovádzala skupina Two.

Bublina (2006)

To 3/4 filmu som akosi neregistroval pridanú hodnotu gay tématiky (na zvýaraznenie kontrastov v rozdielnosti vnímania homosexuality to možno chcelo trochu viac Palestíny) a ked už to prišlo (dva výborné a silné momenty), tak to zabil prvoplánový gýč bez mozgu (o to rovno duplovane). Túto sprchu už som nerozdýchal. Director's cut verzia. 60%

Muzika (2007)

Slovenské Pelíšky, aneb ako žiak prerástol svojho učiteľa. 95%

Smrtelné zlo 2 (1987)

Ak si mám vybrať tak nemusím hrdinov z donútenia (Book of Dead). Takých čo jačia, máchajú kol seba a "akosi" sa presekávajú ďalej a ďalej. Asch sa v dvojke vypracoval na regulárneho macha s motorovkou miesto ruky a s ním prichádza to pravé rošambo. Raimi utrhnutý z reťaze spláchne za 5 minút najnutnejšiu expozíciu a ďalej už len kúzli jeden nápad za druhým a zalieva hektolitrami tekutín rôznych farieb a hustôt. GROOVY! 85%

Wichool (2005)

Film ktorý pri svojej úprimne mienenej strohosti mieša karty tak dlho, aby nakoniec na stôl vyložil dvoch ošuntelých horníkov. Plno otvorených otázok a dilemat, ale žiadny náboj, impulz, ktorý by ma hecol hľadať odpovede. Téma ako stvorené pre poriadne živelnú "Taliansku" konverzačku a nie pre mlčanlivý "Kórejský" chlad, zničené pohľady, tichú domácnosť. Mám rád jar, mám rád sneh, aj symboliku, ale... 60%

Wanted (2008)

Timur na úvod namlsá, narobí chute, ale potom hádže len také "drobky". Aj keď ten záver mi príde best-of, tak už má človek taký absťák po krivkách, že to proste nezasýti. Každopádne sa pri tejto výtke pohybujem v takých leveloch, o ktorým sa mnohým áčkovým blockbusterom ani nesníva. Vizuálne obžerstvo plné nápadov a drzého štýlu. V dvojke poprosím viac curvenia guliek, tunovaných žigulíkov, Angelinych tetovačiek a budem v siedmom nebi. 90%

V Bruggách (2008)

Že McDonagh s ministopážou problém nemá potvrdili aj akademici (zaslúžený potlesk akademikom), ale to sekundové lepidlo, ktorým lepí samostatne skvelo fungujúce fragmenty, by takému Ritchiemu nevystačilo ani na prvých 10 minút. Kvalitná, vymazlená artovka bez drajvu, bez vrcholu. 70%

Melodie mého srdce (2007)

S pojmom rozprávka som bojoval skoro celý film. A keď človek bojuje miesto toho, aby splynul je zle. Chyba bude zrejme niekde v matrixe a v tom, že som gitaru už v ruke držal a čo dokážem prekúsnuť ako filmožrút, nedokážem ako muzikant. Inač ok, hviezdy hviezdia a najviac žiari Mark Mancina a jeho živnosť. Je to jednoducho ideálny film s ponaučením predovšetkým pre nižšie vekové skupinky a melancholicky naladené polovičky, ktoré v tom tú rozprávku so šťastným koncom sami a bez boja nájdu. 60%