Dobré místo (2016) (seriál)

Wow. Neuvěřitelné, jak jde skloubit zábavný seriál, filosofie praktické etiky a hvězdy typu Kristen Bell. Show je vtipná, poučná a nutí k přemýšlení. Přesně takové produkty v dnešním občas morálně prázdném světě potřebujeme. 95 %

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Film je sice pěkný, nicméně ne zcela domyšlený. Scénář pokulhává, scény se různě prolínají a dle mého názoru je dějová linka nejasná. Ke zmatečnosti přidávají i zběsilost kamery a grafické efekty, které jsou sice hezké, nicméně často špatně použité. 60 %

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Eh... tak nějak nevím, no. Název sice krásný, ale realita o dost jiná. Thorin a jeho srdceryvný příběh se mnou nijak moc neudělal, nejvíc jsem si snad užil krátkou scénu, v níž je Sauron za dobráka (a použití jednoho z původních prstenů je taky cool). Jinak je to ale fakt průda, pokud vás vyloženě nebaví dívat se, jak umírají některé postavy, do kterých se zamilovaly jiné postavy, které pak nad nimi brečí, tak vám film úplně nedoporučuji. Snad jediné velké plus je, že lépe pochopíte LotR. 60 %

Zrzoun (1957)

Sentimentální, ale přesto pitomý film s přehrávajícími herci a špatným scénářem. Ve filmu mě každopádně překvapila míra brutality a násilí, která je všudypřítomná, dnes už by takový film jen těžko vznikl, takže je důležité jej uchovávat jako určitý klenot, byť velmi zakalený. 55 %

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak nevím. Film mi přišel v zásadě nudný, děj byl unylý, oproti LotR tomu chyběl ten epický pocit z velkého příběhu dějin. Další 2 díly teprve uvidím, každopádně však pro mě byl film zklamáním. Trochu to zachránil snad jen skvělý Ian McKellen. 65 %

Tři barvy: Bílá (1994)

Film je to opravdu skvělý. Příběh mi přijde zajímavější, než třeba Modrá, ale přesto mi v něm něco chybí. Nedovysvětlené scény, nepochopené emoce, neúplné záběry - takové jsou mé pocity ze sledování tohoto filmu. 75 %

Rozpolcený (2016)

Nějakým způsobem je to podle mě nedotažené. Příběh Casey, který je postupně odhalován, je samozřejmě důležitým střípkem pro celý scénář. Ale ani zážitky Casey, ani zážitky a vzpomínky Kevina nevysvětlují dostatečně celou krizi, ke které ve filmu došlo. Racionalita Casey mi v některých chvílích přijde tak nepřiměřeně větší na rozdíl od zbylých 2 dívek, že pochybuji o realističnosti filmu. 70 %

Vražda (2007) (seriál)

Původně jsem byl přesvědčen, že atmosféru první série nemůže nahradit nic, ale závěr třetí série mě šokoval a ještě teď nad ním přemýšlím. Co všechno znamená jedna vražda, co může způsobit. Seriál je ohromným příspěvkem do fondu kvalitní televizní kriminalistiky a znovu připomíná talent seveřanů. Ne všechno je vychytané a některé postavy (matka zavražděné v 1. sérii nebo dohlížející policistka, která si na Lundovou pořád stěžuje) mě sice pořádně otravovaly, ale co by to byl za seriál/film, kdyby vás trochu nenaštval. 90 %

Americká noc (1973)

Jestli chcete vidět skvělý film bez zápletky, pak jednoznačně doporučuji. Uvolňující, ale zároveň bych řekl, že je vhodný pouze pro větší fanoušky filmu, kteří ocení téma. 80 %

Život Davida Galea (2003)

V Americe stále velké politické téma podané z novinářského pohledu s nečekaným závěrem. Uchvátila mě především provázanost všech příběhů, která však dle mého názoru není dotažena. Náboj příběhu také dodává Davidův boj s alkoholem. Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale Kate Winslet mě svým výkonem přesvědčila o hodnotě tohoto snímku. 90 %