Roming (2007)

Bolek Polívka i Marián zvládli proměnu v kované Cikány opravdu dokonale. At už prostředí ghetta uprostřed špíny a parchantů, kradnení všeho možného nebo prostřihy na příběh o Somalim, to vše krásně vystihlo atmosféru. Bohužel, příběhem ani zpracováním však film nedosáhne výše než na 3 hvězdy. A to opravdu asi jen kvůli dvěma zmíněným hercům.

Dobrý ročník (2006)

Po té hromadě krvavých akčních snímků je Dobrý ročník příjemné odbočení. Dle mého uvolněně natočený romantický snímek plný opojného kouzla Francie a dobrých hereckých výkonů směřující k naprosté přirozenosti. Užil jsem si ho, příjemně se potěšil výkonem Russela Crowea a dostal pořádnou chut na víno ´=D

Ghost in the Shell (1995)

Důvodem pro pouhé 4 hvězdičky je, že jsem nejdříve videl druhý díl. Pod jeho vlivem pak na mě první Ghost in the Shell působil trošku jako chudší a zamotanější příbuzný. V první řadě musím vyzdvihnout genialitu hudby,kterou můžu řadit opravdu k TOP5 z filmových soundtracků. První půlka filmu na mě působila spíše uměleckým,než příběhovým dojmem.Bylo málo dialogů a spousta nádherných scenérií vykreslujích kyberpunkový svět. V druhé relativně akční části už sem se krásně chytil a plně si vychutnal mistrovské zpracování. Škoda jen toho rychlého konce, vydržel bych klidně i 3 hodinovou stopáž =D....Když nad tím tak přemýšlím, to moje shánění filmu trvalo skoro 2 roky a plody tohoto úsilí byly sladké. l

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Další ze série efektivních automobilových honiček. Díl od dílu příběh pokulhává víc a víc. Každopádně Tokijská jízda alespon zavedla do jiného prostředí a trošku potemnila atmosféru. Závody jsou krásně udělané, všechna čest, ale je to jen zkrátka pár pěkných scén zabalených do nesmyslného balastu se samozřejmě dobrým koncem. A Vin Diesel na konci mě opravdu uzemnil. Ale co, autíčka mám rád, takže za 3 ***

Zodiac (2007)

Šíleně dlouhej thriller na jehož konci jsem se stejně nakonec nedověděl, kdo byl doopravdy vrah =D....Tvůrci šiovně nechali otevřeno více možností,ale i kdyz to ke konci směřovalo na Paula Allana, není jisté, že to byl opravdu on. Na druhou stgranu, nemůžu za to kritizovat, protože film je natočen dle skutečné události. Výborné obsazení postav, které byly opravdu uvěřitelné, mrazivá zápletka a do detailu propracované podrobnosti posouvá film hodně vysoko. Ale asi nejsem fajnšmejkr a přeci jen sem čekal něco trošku jiného. 80%

Cesta bojovníka (2007)

Škoda škoda škoda...od filmu sem čekal o dost víc. Sice docela vyvedená výprava, temná atmosféra a drsňáčtí vikingové. Trošku trapas, jak jeden chudáček vymlátí pomalu všechny borce z Evropy, i když by proti nim správně neměl nikdy šanci. By tam jednou naběh a už by měl 3x větší usměv od rány cepem.....mno aspon,že na některé souboje se dalo dívat ale jinak SLABOTA =(

Cherry Crush (2007)

Ja musím s Petrozkoz nesouhlasit. Mě se film líbil a zápletka thrilleru o mladících mi přišla rozhodně lepší než třeba v konkurenční Disturbia, která má a nevim proč , o dost lepší hodnocení. Ze začátku jsem se nechal tou dívkou zmást stejně jako hlavní hrdina a pak sem byl dost překvapen, když to bylo trošku o něčem jiném (včetně postavy Griffina, u toho sem tu svinarnu fakt nečekal =)). Takže 4 hvězdičky. Není to sice eso ve svém žánru ale za shlédnutí určitě stoji.

Hannibal - Zrození (2007)

Na odhalení Hannibalovy minulosti už jsem se dlouho těšil. Ona temná tajemství minulosti dr. Lectera měla tu možnost konečně se vysvětlit. Krvavé drama a smrt jeho rodiny byla pro něj jistě velkou ránou, ale nečekal jsem, že právě kvůli tomu se z něj stane taková bestie. V mém oblíbeném Mlčení Jehnatek sem Lectera viděl jako uhlazeného šlechtice, vždy klidném a silně inteligentím. Tady mi tento dojem hnusně pokřivili a z mladého Lectera udělali opravdové nekultivované monstrum. I tak byl film pěkně zpracovaný a rád jsem ho shlédl.

Mnichov (2005)

Spielberg už mnohokrát využil své tvorby pro osvětlení židovských problémů. Stejně tomu tak je i u Mnichova. Avner,který byl věci plně oddaný, časem nachází i druhou stranu věci a zjištuje, že není ničím víc než pěšákem v relativně nekonečné pomstě. Během jeho mise získá nepřítel lidskou tvář a hl. hrdina vidí, že nejsou v podstatě vůbec rozdílní. Vinikající byl konec, který udělal dobrou tečku za dobrým příběhem

Vratné lahve (2007)

Svěrákovci mě opět nezklamaly. Jsem rád,že tu existuje pořád dost lidí,kteří špatný film snad ani natočit neumí. Zdeňkův podzim plný hořkých i vtipných okamžiků byl nádherně natočený a scéna s balonem mi připoměla takéž výborné Babí léto.