Deadpool (2016)

Hranej komiksák s pořádnou dávkou nevybíravýho humoru! A protože to je film, kterej si zapamatuju a na kterej se kouknu rád znova, dostane pět! I za taxikáře!

The Quiet Earth (1985)

Ten film má vše co postapo potřebuje. A to především uvěřitelné chování protagonistů, které dnes filmům tolik chybí.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tohle není Sci-Fi/Akční/Dobrodružný/Thriller. Ne. Tohle je žánr Mad Max! Ten film si jde zkrátka svojí cestou jako puberťačka ve svym rebelskym období. Nesere se to s nějakým vysvětlováním kdo je kdo a co je co. Prostě tady máš akčního hrdinu co je trochu na hlavu, pár princezen pod ochranným neholeným podpažím jednoruký feministky, a šovinistickýho magora co je pronásleduje nadopovanej kojeneckym mlíkem. Kolem a kolem je to celkem fajn film k pivu, ale mástrpís to asi není. pozn.: To auto s reprosoustavou je bezvadnej nápad, ale zbytečně přehnaný.

Kdo je kdo (1993)

Kdo by byl řekl, že dokáží dvě hvězdičky z eMTýVí tak šikovně pobavit, a to déle než půl hodiny?! Skvělej soundtrack a bravurní vstupy desítek hvězd devadesátkovýho hopu zaručí fanouškům oldschoolu skvělej relax. Zkrátka super komedie typu blbej a blbější.

Dívka ve vlaku (2016)

Nemám páru, jestli je režisér tak mazanej, nebo tak vypatlanej, ale už po pěti minutách filmu, jsem nevěděl kdo je kdo. A aby toho nebylo málo, po nějaké době ještě začneme cestovat časem a já už totálně netušil, jestli jsem v přítomnosti, nebo jestli furt pět týdnů do minulosti. A než jsem se stačil rozkoukat, zas jsem byl někde jinde, v jiný době. Mimo to ale film neměl špatný nápad, jen se mi opravdu nelíbilo pojetí.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

S trochou nejistoty, ale zároveň očekáváním od jinak skvělého Burtona jsem ten film pustil v nudný podvečer. A musím přiznat že minimálně první dvě třetiny filmu mě opravdu bavily na plný koule! Obsazení perfektně koresponduje s charakteristikou postav, herecké výkony výborné. Všechno je příjemné, plynulé, až do toho hrůzného momentu, kdy jako by najednou příběh psal někdo úplně jiný a proměnil děj v klišé kaši. A je to pak horší, a horší... a horší. Celému tomu dá korunu zdvižený prostředníček ve formě neotřele drzého useknutého konce, jako když vyprávíte děcku pohádku, omylem se do toho zamotáte a už chcete aby šel capart spát! Jako když se to maso na hasnoucím grilu ne a ne udělat tak to stravníkům hodíte syrový. Nebo pes co se při venkovní procházce v zimě nechce vysrat tak hodí malýho králičího, ať může honem do tepla a poslat vám pořádnou Studentskou pečeť na ručně tkanou tapisérii z 16. století... Pointa je, naštvalo mě to! To se nedělá! A fuj je to!

Buchty a klobásy (2016)

Seth je mizernej scenárista a ještě horší komik. Smysl pro humor má zamrzlej z puberty a podle toho jeho filmy vypadají, včetně tohohle kousku. Co ale od filmu s názvem "Sausage Party" lze asi tak čekat, že? Nicméně námět skvělej a bylo tam pár vtipných hlodů, ale nakrmilo by to tak pětiminutovej sketch.

Na hraně zítřka (2014)

Je to super, je to jiný, je to zajímavý. Už ovladač svého přehrávače neovládáte vy, ale sám hlavní protagonista. Přetáčí si film kdy se mu zachce. Je to prostě akční sci-fi nášup jak má bejt! Emzákům vstup zakázán!

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Šel jsem do toho filmu s hromadou očekávání. Ono od jeho samé premiéry všude jméno "Black Hawk Down" zvučně zní už 15 let. Čekal jsem velkofilm, čekal jsem zážitek, čekal jsem něco nadprůměrného... Zbytečně. Nemohu říct, že je ten film špatný, to rozhodně není, ale není na něm nic kulervoucího, aby si zasloužil takové hodnocení. Je to jen vyobrazení válečného konfliktu. Žádný hluboký psychologický podtext, ani vtipné to není, ani poučné. Je to jen a pouze akční. A to si radši pustím Expendables nebo podobnou šílenost.

28 dní poté (2002)

Názorná ukázka negativního dopadu aktivit ochránců zvířat na naši společnost.