Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

Wow. Tak to byl slušnej sešup. Na začátku se to zdá být biják v atraktivním prostředí s atraktivními postavami, což se prudce transformuje v dost klišé skoro-lekačku. Ale tak nějak to pořád člověk sleduje, a bůh ví proč to nevypne. Všechny ty negativní emoce na mě dopadly snad s příchodem titulků. Cítil jsem se, jako bych pil nějaké snesitelné kafe pochybného původu a omylem polkl i lógr!

Živí mrtví (2010) (seriál)

S každým dalším dílem si říkám, proč na to sakra ještě koukám? Snad všechny postavy, které se v příběhu objevují za první dvě série (dál jsem to zatím nedal), mají IQ pod trojciferným milníkem. Valná většína "zápletek" je předvídatelná, jako že ráno vyjde slunce, a sem tam prostě někdo zcela zbytečně umře. Herecké výkony samy o sobě by nebyly špatné, ale polovinu postav prostě člověk nemá rád, protože dělají iracionální rozhodnutí, a druhou polovinu postav nechápe, proč tolerují ty idioty z první poloviny Asi je to nějaká má masochistická úchylka, jinak si neumím vysvětlit, že si seriál stále po večerech pouštím a prožívám muka plná trapnosti a absurdity.

Bourák (2020)

Obsazení herci jsou skvělí, ale divím se, že roli v něčem takovém vezmou. Až na pár úderných hlášek je to jen slátanina náhodných scén, které nedávají takřka žádný smysl. Ale když od toho nebudete čekat moc, dáte si předtím pořádnýho jointa, nebo alespoň osm piv, je to asi koukatelné :)

Ach, Ramono! (2019)

Musím přiznat, že jsem u filmu zažil chvíle, kdy bych jen díky tomu dal z fleku odpad, pak jsou tam ale tak skvělé nápady, díky kterým se můj pohled na snímek opět zlepšil. Dávám tři hvězdy, protože vlastně fakt nevím, jak se cítím *smích*

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Opravdu jsem nečekal, že dokáží tvůrci udržet úroveň, jež si vybrali s prvním dílem. Je to asi ještě o trochu absurdnější než předtím, ale neskutečně to předčilo má očekávání. Musím dát pět hvězd!

Radioflash (2019)

Radioflash není žádné kinematografické veledílo, ale pro fandy dystopie je to fajn výplň večera. Film je místy předvídatelný, někdy Vám chování postav nedává moc smysl, nicméně to celkem rychle utíká. Jestli máte lepší věci na práci, film přeskočte, pokud se však hlodáte nudou, tak si ho pusťte.

Kdo se směje naposled (2019)

Do filmu jsem šel s malým očekáváním a zážitek byl díky tomu celkem příjemný. První půlku filmu se člověk směje a většina vtipů ani není trapných, jak to naopak většinou u filmů tohoto rázu bývá. V druhé půlce už je to ale celé trochu utahané a tak nějak čekáte, kdy to skončí... a ono furt nic. Možná je to prostě tím, že autorům jde lépe komedie než romány. Každopádně jestli nemáte nic lepšího na práci, na film koukněte, nemusíte u něj moc přemýšlet, odpočinete si!

BlacKkKlansman (2018)

Možná to bylo tím, že jsem od snímku měl nízké očekávání, ale film si mě získal. V těch dvou hodinách jsem snad nenašel jedinou chvíli, kdy bych si řekl, že je to nějaký dlouhý, nebo že je tam nějaká scéna zbytečná, nedejbože nudná. Není to komedie u které by se divák nepřestal smát a ze které by Vám bránice přecházela do nouzového režimu, ale ani není film celou dobu stísňující. Každopádně musím tomuto filmu vzdát hold za to, že využívá té skvělé výsady umění, a sice říct veřejně a nahlas svůj názor, tak aby byl opravdu slyšet.

Hardcore Henry (2015)

Na krátkometrážní film by to bylo dobrý, ale hodinu a půl čumět na tuhle slátaninu je moc i pro Hardcore diváka. Pohled z první osoby a nepřetržitá akce, to je super, ale příběh jako takovej, mi přijde jako UHO ze školní jídelny - Proč to někdo dělá, když to nikdo žrát nebude?