Hra o trůny (2011) (seriál)

"Další fenomén... To už tu bylo... Nenechám se znova napálit... Určitě to je zas nějaká nadhodnocená kravina..." Běželo mi hlavou vždy, když Hru O Trůny někdo nadhodil v konverzaci. Později jsem zjistil, že prej se tam svlíkaj i pěkný buchty a že to zkrátka za to shlédnutí stojí... (hehe.. chápete, stojí.. ať žije pubertální humor) A tak jsem pustil první díl, a druhej a druhou sérii, a další a pak další... ...Pět dní. PĚT! DNÍ! PĚT DNÍ mi stačilo na 4 série čítající 40 hodin krve, sexu a zklamání že další tvůj oblíbenec umírá. Těch pět dní jsem prakticky nežil. Jen jsem jedl a spal. A co bylo na celém seriálu nejhorší? Že když jsem dokoukal čtvrtou sérii, pátá se teprve točila, nemluvě o šesté. Když o necelý rok později vyšla pátá série, dělalo mi velkej problém si ji pustit aniž bych si sjel celé čtyři předchozí série znova. Pátou mám za sebou, šestá mě čeká. Zatím mně to nezklamalo a drží si svých pět hvězd!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Galecki mi je chvílemi trochu proti srsti, ostatní postavy super. Z hraných sitcomů je tenhle asi můj nejoblíbenější, i když se musí nechat, že mě to neudrželo abych ho dokoukal do konce. Takže zas tak dobrej asi není. Něco jako tvoje na dálku adoptované dítě, které se ti z prvu hrozně líbí, chceš mu pomáhat, a časem mu místo Němcové měsíčně, pošleš dvacku když si vzpomeneš.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Mezi velký plusy, který bych opravdu nečekal musím zařadit rozhodně úsilí vynaložené na psychologii postav. A to nejen těch hlavních. Na druhou stranu, opakovaný vtip není vtipem a seriál je už od samého začátku z komediální stránky celkem klišé a velmi často dokážete současně říct větu s charakterem, pokud máte nějakej ten seriál už nakoukanej. Minimálně první tři série jsou opravdu dobrý, další čtyři jsou rozhodně koukatelný, ale zbytek jsem sledoval, abych to dokoukal. Žádný mistrovský dílo.

Kniha přežití (2010)

Dvouhodinovej gameplay Falloutu je jako postapokaliptický Expendables dobrý, ale dělá ho to předvídatelným jako je u řidiče MiniCooperu homesexualita... a právě předpovídatelnost je rakovinou takových filmů. Na druhou stranu, mírně unavenej a usínajíc, jsem si ten film upřímně užil a za chválu mu musí být odhalení osobností na konci filmu.

Přenašeči (2009)

Tak horor to teda rozhodně není. I když Vám to bude tvrdit ČSFD, IMDb, sám autor, nebo vaše máma. Naštěstí jsem to už dopředu ani neočekával a chtěl jsem vidět pár stránek z deníčku přeživšího apokalypsy. Toho jsem se jako divák dočkal, ale problém je, že vám je zkrátka tak nějak většina hlavních aktérů hrozně nesympatických. Až na tu buchtu co celej film sedí na zadní sedačce a moc toho nenamluví. Ta je vám tak nějak jedno. Asi jako ostatním cestujícím. A scénáristovi...

Cesta (2009)

Největší plus Cesty je, že tomu celkem věříte. Žádný heroický momenty, ani kotrmelcový scény. Což pro někoho pak může být chvílí nudy. Né pro mě. Já mám na kotrmelce Arnolda. Pět hvězd.

Vodní svět (1995)

Tak tenhle film jsem snad poprvé viděl před deseti lety a od tý doby tak alespoň každý dva roky znovu... Je to trochu akční onaniáda, ale sakra myšlenka zcela alternativního světa, kdy se platí hlínou, a bílý, černý i žlutý jsou si rovní a všichni společně nesnáší mutanty? To chceš! Taky stojí za zmínku, že to byl tenhe film, kterej ve mě zažehnul lásku k filmům dystopického a postapokalyptického žánru.

Šílený Max (1979)

Vrrum vrum, řekl motor a rozmetal nebožákovo auto na paděru. Film si asi celkem odůvodněně získal silnou fanoškovskou základnu a je fajn sledovat Mad Maxe díl po díle, lepší a lepší... no... minimálně smysluplnější. Co se tohoto, prvního dílu týče, místy to je dlouhé, předvídatelné, a vůbec se Vám z toho nějak chce blejt, ale jinak je to celkem sranda... Něco jako sex s tlustou holkou.

Romeo musí zemřít (2000)

Je to velkej vejvar! Nad filmem mi vysí hromada otazníků. Bejt zhulenej, asi by to ušlo, LSD je ale jistotka.

Pán much (1990)

Jsem v šoku. Je to jeden z nejlepších a zároveň nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Jsem si vědom, že se jedná o adaptaci slavné stejnojmenné knihy, kteréž připadá všechna čest za obsah, ale právě ten je tak dechberoucí. Po dokoukání filmu jsem ještě deset minut seděl a snažil se to vše vstřebat. Herecké výkony jsou, při věku účinkujících, vskutku obdivuhodné. No... Asi to doporučuji... Sakra!