Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

Můj synu, jsi mé všechno, jsi světlo mého života a poslední naděje, na záchranu našeho království, proto věz že ať udělám cokoliv, je to pro tvé dobro a teď běž, běž a zachraň náše domovy, naše rodiny. Byť se tenhle film, může zdát nedůležitý a smysl jeho existence, na první pohled asi nebude zřejmý, tak neni, tenhle film slouží jako prequel ke hře Final Fantasy XV a taky k Brotherhood: Final Fantasy XV. Logicky hlavním tahákem, tohohle filmu je vizuální stránka a akce, akce a zase akce ? Tohle ve filmu taky je, ale sou tady zároveň, drobounké odkazy, kterélecos vysvětlí již ve zmíněné hře. Nicméně osobně sem tuhle animaci, nikdy nemusel, takové ty 3D animace a snímání obličeje, vždycky to působil divně a hrozně uměle. Ale tady mi to kupodivu moc nevadilo, hlavně je to tím, že konečně technologie dosáhla tohohle bodu, kdy to vypadá prostě nádherně. A akce je super, šermířské souboje, boj s monstry a útěk z města bez schopností byl prostě super, závěrečná akce by se dala shrnout asi takto : Michael Bay se svojí akcí v Transformers, působí naprosto směšně a nudně. Takže tenhle film, je prostě určený pro hráče, aby se pak ve hře věděli co a jak, pro ostatní je v podstatě nepotřebný a nebude pochopen. PS: Původně sem chtěl dát, hezké čtyřky, ale Psychorova neexistující přítelkyně a jeho snaha ublížit, co nejvíce filmům co to jde, mně donutily dát pětku.

Resident Evil: Vendeta (2017)

Zatímco filmová série, leží kdesi v prachu a snažím se na ni zapomenout, tak tenhle animovaný Resident mi na tváři vykouzlil úsměv a udělal mi obrovskou radost. Zatímco první polovina, by se dala považovat za horor, (super barák Spencere) tak ta druhá je zase ryze akční jízda, ale jaká. O takových akčních scénách a choreografii, se může Andersonovi jen zdát, v těch nejdivočejších snech, Leonův a Chrisův průchod skrz zombíky, je naprosto dokonalý. Ale i zbytek akce se nemusí stydět, sou tu bitky, střílení, honičky a přitom to stále má atmosféru, dostatečně napínavou, aby vás udržela do konce. Jo Chris, sice vypadá trochu mexicky.........jajajajajjajajah bien dicho carajo a Rebecca je z nějakého důvodu naživu, to jako hodně wtf ??? Ale jinak dobrý, je tu zmutovaný virus, který dělá zombíky agresivnější a chytřejší, logicky sou tu zombie psy, a vrcholem je Tyrant co nosí na zádech chobotnici, jo trošku úchylné. Co se týče hlavního záporáka, víc klišoidní, být nemohl, ale na druhé svatbě mně jeho padoušství pobavilo. Hezké zpestření a mám chuť dát, nějakého herního Residenta, tenhle film doporučuji.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Pamatujete si jak sem u filmu, 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází, napsal toto "No to mi ho vyndej a třikrát s ním zatoč" jestli si to nepamatujete, tak si to znovu připomeneme. Pač tady se to, tak trošku opakuje, no to mi ho vyndej a pětkrát s ním zatoč !!!! Sám sem překvapen, jak je tenhle díl o tolik lepší, než předchozí filmy a z mé strany o nějakém nadržování nelze mluvit, protože předchozí Transformers sem hodnotil takto : Transformers - 1* , Transformers: Revenge of the Fallen - odpad, Transformers 3 - 2*, a Transformers: Age of Extinction - odpad. A čím je tenhle díl lepší, než ty předchozí ? No to je jednoduché, trojice scénáristů, dva scénáristi co stojí za prvním Iron Manem a pak scénárista, který napsal scénář k filmu Černý jestřáb sestřelen. A hned v úvodu se to projeví, film působí dospěleji a vše co se ve filmu stane, dává smysl, neni to jen snůška pubertálních nápadů, kdy Transformer okolo sebe moči a lidi mu za to v kině tleskají. Nic takového, je tady sice opět..........hloupý humor, ale ten nepůsobí tak trapně jako u předchozích dílů, působí prostě vtipně. Co se týče akce je rychlá, Bay značně zrychlil, pár zpomalovaček tady sice je, ale opět oproti předchozím dílům, to je nic. A byť je akce rychlá, je přehledná, takže sem si užil každý výbuch, střílení či bitku. Soundtrack je tady výborný, dynamický a úderný, a akční scénám dává šmrnc. Wahlberg celkem snesitelný, i ten jeho černoch celkem pobaví, jo prosím vás ve filmu hraje černoch, tak se nelekejte, Laura Haddock celkem sympatická a určitě lepší herečka než Megan Fox. Ale z herců mně asi nejvíc oslovil Anthony Hopkins, který v určitých chvílích krade film pro sebe a je opravdu vynikající. Dále mně potěšil psychicky narušený komorník, co se snaží Wahlberga zabít, no koho to už nenapadlo že ? Největší chyba filmu, je že Decepticoni sou zde odsunuti na druhou kolej a neni jim dán takový prostor, jaký by si zasloužili. Jelikož naše hrdiny nahání vojáci, kteří sice pak obrátí a postaví na tu správnou stranu, aby ve výsledku zdrhli z boje a pokuď možno, se u toho budou chovat maximálně zbaběle, to je prostě špatně. Optimus Prime na zlé straně sice pobaví, (Sem tvůj otec Bumblebee) ale jeho napravení je na facku, představoval sem si to trošku jinak, než jak to bylo ve filmu. A výsledek ? Je to čtyřka, ale s odřenýma ušima, se zavřenýma oběma očima a s hlavou zaraženou mezi nohama. PS : Pobavil kripl VALL-I a krávy z Metal Gear Solid: Guns of the Patriots, tady se někdo nestydí okatě vykrádat ostatní :))

Likvidátoři (2016)

Adkins ve filmovém světě, k životu potřebuje jen boxovací pytel, nékoho koho může chránit/pomstít popřípadě, někoho sejme v ringu a bude tím traumatizovaný natolik, že odjede do Asijské země a nebo do Ruska, kde bude mlátit další nešťastníky. Víc toho nepotřebuje a v podstatě by to i tady stačilo, kdyby ovšem ta akce nebyla jedna z nejvíc nudných co sem kdy viděl, né opravdu i Seagal který máchá svýma ručičkama, na nepřátelé kteří sou od něho pět metrů, i takové akční scény představují větší terno než to co sem viděl tady. Jako na bitky se hezky kouká, choreograficky jim nelze nic vyčíst, ale že bych je měl brát vážně ? To se říct nedá, je to spíš takové pošťuchování, ala ty teď plácneš mně a pak zase já tebe a bude to vypadat hodně drsně. Ale už začátek filmu, mně jasně varoval, pozor Adkins nemá žádné vousy, takže to bude logicky stát za hovno, ale já varování nedbal a naivně film sledoval, ve víře že to bude dobré. On pak sice nastoupí Wade Barrett, ten však působí hrozně komicky, neustále Adkinsovi skládá poklonu a švitoří mu do ouška samá hezká slůvka. A ze všech rolí, které Adkins hrál, tak tahle role utrápeného taťky mi asi nejvíc vadila. Jeden z nejhorších filmů s Adkinsem, nu což ta dnešní spokojenost nemohla trvat věčně, však vše nejlepší Adkinsi stále si borec, jen už neber tyhle role.

Zběsilá pomsta (2017)

Sem mile překvapen, první polovina co se týče akce, je sice nudná a je v ní hodně zpomalovaček, ale příběh je dobrý, dalo by se říct lepší než v Boykovi. Zatímco druhá polovina, zase nabízí dost slušnou akci, Adkins má mačetu a běhá po džungli a zabíjí zlý zmrdy. Sou v ní sice dvě bitky, jinak jde hlavně o střílení, ale akce mně bavila a byla dost drsná. A finální bitka se Zazorem, je prostě super a je dost slušná.Vladimír Kulich tady hraje nácka a vypadá jako mladší bratr Dolpha Lundgrena a i tak mluví, teď ještě koukat jako Lundgren a budou od sebe k nerozeznání. Na to že sem od Johnsona, viděl jen Zásilku, která byla otřesná, je tohle rozhodně posun k lepšímu a to jak po režisérské stránce, tak i po scénáristické. Takže se těším na Triple Threat, což by mohl být splněný sen, pač ta herecká sestava, něco takového se nesmí promarnit.

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Já jakožto fanoušek Scotta Adkinse, sem se rozhodl, že si na jeho narozeni pustím tři jeho filmy. Prvním filmem, je tedy Boyka: Undisputed IV a lépe sem snad začít nemohl. Příběh je tedy po lobotomii a scénárista, už byl tak zoufalý, že použil to co už bylo v jiném filmu. Boyka prodává bible a je mu hej, ale do ringu mu vleze nějaké koště a Boyka ho logicky zabije, kde já už tohle viděl ??? Ohh tohle už bylo v Hard Target 2, kde Adkins trpěl stejným traumatem, v ringu zabil nějakého troubu a protože má dobré srdíčko, tak to chtěl odčinit, takže se nechal mlátit do hlavy, aby se cítil lépe. Ale tady naštěstí takového nic neni, Boyka se tím sice trápí, ale řeší to tím, že mlátí jiné zápasníky. Ale nechme příběh už být, to o co tady jde sou bitky a na jaké úrovni bitky sou ? Asi takhle, je to jako Mozartova hudba, koukat na bitky, je jako pohlazení po duši, sou opět něco krásného, sou jako nádherný tanec, u kterého nechcete aby skončil. Adkins opět dokázal, že lidské tělo, je nejničivější a nejhrozivější zbraň. Záporáci sou super, jedou přesně tak, jak se od nich očekává a jak se Boyka dostává dál a dál, přicházejí drsnější protivníci až ke konci nastoupí hora. Scott Adkins, je akční bůh o tom žádná a věk u něho nehraje roli, takže se těším na každý jeho film.

Pobřežní hlídka (2017)

Jestliže Superman, má ve svém pokojíčku plakát Chucka Norrise, pak Chuck Norris má svém pokoji plakát Dwayne Johnsona, co plakát, ten má všechno hrníčky, samolepky a břit se kterým se holí, jen skuteční muži, jo až takhle je tady Dwayne Johnson vyobrazen. A to jak je tady vyobrazen, je vlastně hrozně fajn, mnozí se budou divit, jelikož sem dlouho tak nějak nedokázal překousnout, to, že se Johnson rozhodl dělat komedie a né akční filmy. Ale tady je hrozně super, vlastně každá postava z pobřežní hlídky, je hrozně super, Efron se ze začátku chová jako naprostý nadutý idiot, ale kupodivu mu to lze odpustit, má k tomu své důvody. A co se týče ostatních postav, tak tady jim taky nelze nic vyčíst, Jon Bass je trouba a ženské protagonistky nosí upnuté a zařízlé plavky, ale jako že hodně upnuté. Celé to kupodivu kazí, stokrát omletý příběh, který je strašně nudný a předvídatelný, tohle se týká i záporáku, ti sou prostě nudní. Akce si taky moc neužijete, sou tu jen dvě akční scény, ale vůbec nejsou zábavný. Ale co je zábavný, sou hlášky a vtipné situace, ty sou hrozně super a fakt sem se nasmál, sou vtipný, sou originální a jejich dost. Ale celý film je vlastně postaven na vtipech a humorných scénách, a to je prostě problém, proto mně mrzí že musím dát tři.

Extrémní rychlost (2017)

Každý kdo má rád rychlá a hezká auta, by měl na tenhle film zajít, těch aut je tu hodně a krása na ně pohledět a kdyby to bylo je o autech, dám pět hvězdiček hned z fleku. O autech to sice má být, ale neni, pač je na to nasazený příběh, ale neni to jen tak ledajaký příběh, je to příběh z mexické telenovely. Takže příběh je překombinovaný a ve výsledku, vlastně ani nevíte, kdo s kým, pač každý to hraje na všechny strany. Říkáte si, to zní dobře, zní to propracovaně, ano tohle by fungovalo u filmu, který je od začátku brán jako mysteriozní thriller, ale tenhle film je brán jako akční béčko. Navíc těch postav, je tu fakt kvantum, jestli si myslíte že třetí Xander Cage měl hodně postav, tak tady je to totální masakr postav. Co se týče akce, je přehledná a docela dobře se na ni kouká, hlavně závěrečná honička, se mi líbila nejvíc, kde nešlo ani tak o rychlost, jako o šikovnost. Nicméně ve výsledku, je film hrozně nudný, herci průměrní, akce sice fajn, ale mohlo ji být víc a příběh no ten způsobil nevolnost.

Smrtihlav (2017)

První polovina je naprosto perfektní, Heydrich je mladý, blbý a sexuálně nevybouřený a kdyby celý film zůstal v první polovině, tak by asi tvůrci udělali nejlépe. Jason Clarke co by Heydrich, podává obdivuhodný výkon a táhne film až do konce. Problém nastává když Gabčík s Kubišem seskočí, v tu chvíli je film přesný, asi jako Peroutkův článek o tom, že Hitler je gentleman..........měl by být dole vlevo. Když pominu ten fakt, že Gabčík a Kubiš mají mezi sebou dost gay momentů, tak je prostě Jamie Dornan a Cillian Murphy zahráli prostě lépe. Filmu se ani nedaří vytvořit napětí, ano výborný soundtrack se o to sice snaží, ale akční scény působí strnule a nezáživně, byť sou tedy drsné, ale chybí jim ta zuřivost kterou Anthropoid prostě má. A o věrohodnosti ani nemluvě, paragáni mají tolik zbraní v kostele, že by tím postříleli celou divizi SS a ještě by jim dost zbylo. On film v druhé polovině působí dost komicky, obzvlášť když jste viděli právě onen Anthropoid, který si prostě nemůžu vynachválit. Navíc hození onoho granátu pod auto působí dost úsměvně, auto nadskočí, takže pokuď střepiny neumějí zahýbat, tak by s do Heydricha těžko dostávala. Je to škoda, přitom film má dost silných scén, noc dlouhých nožů, nervové zhroucení, česká hymna atd, ale někdy to nestačí, někdy to chce prostě jen lépe zpracovat.

Wonder Woman (2017)

No jako by nestačilo, čím vším si židé museli projít, nejdřív jeden z nich nechal přibít na kříž prvního hipstera, vymanili se z otroctví a prošli pouští. Pak se objevil Hitler, který z nich měl komplexy a zavedl první EEJ - Elektronická evidence židů. A následně, o svoji zemi museli v šesti dnech urputně bojovat, takže by jeden řekl že už by to stačilo. Ale pak se objeví nějaký Psychor, a chce židovské dívce řezat prsa, jo tak tomu já řikám bonmot roku. Teď už ale k filmu, akční stránka je výborná, u mně vede bitva o vesnici a ta závěrečná řežba, taky potěší že všechno je přehledné a sou voleny zajímavé úhly kamery, jednou ze shora, pak z boku a bitva o vesnice vlastně jede ve zběsilém tempu. Dialogy, sou tedy vybroušené jako diamant té největší kvality, mezi Dianou a Trevorem to od začátku jiskří a každý jejich rozhovor, je důmyslně propracovaný, ať už je to hádka, poznávání toho druhé a nebo nešikovné dvoření tomu druhému. První světová válka je zde velice dobře ztvárněné a na ni velice silně tlačen důraz, jaké hrůzy, byli během ní napáchány. Soundtrack až na ten song z BvS https://www.youtube.com/watch?v=Gw_o7XUX3fg je průměrný a žádná skladba, z něho neni tak dobrá, aby jste se ji doma dokola pouštěli. Ale to by se ještě dalo zkousnout, kdyby na nás režisérka nevybalila hned čtyři dojemné scény, které mají přivodit nějakou tu slzičku, tu poslední lze chápat, ale zbylé tři no nevim, jestli to bylo nutné. A dalším a asi největším problém je hlavní záporák Arés, zatímco Ludendorff a Dr. Maru sou dobře zahraní a představují hrozbu, byť sou to převážně sadističtí nepřátelé, tak u Arése je snad všechno špatně. Jeho hledání a odhalení je sice super, ale samotný herec, se do té role nehodil. Neměl Áresovu sílu, zlost a hněv, takže je škoda že to s Arnoldem nevyšlo, ten jak by nastoupil na scénu, tak by to z něho vyzařovalo. Ale odkaz na Arnoldovu roli, tady však je, je to sice úsměvné, ale počítá se to. Však takhle slabší čtyři, ale zase na druhou stranu, hodně slušně na někoho kdo dlouho nerežíroval a scénáristu, který prvně napsal scénář k filmu, jen je nejvíc škoda toho Arése.