Tlustý Albert (2004)

Odpočinkový film pro celou rodinu u něhož se spíše pobaví děti než dospělý.

Úpis (2005)

Další asijská pohádka pro dospělé.

Na plovárně (1998) (pořad)

Jo, Eben je fakt třída!

Inujaša - Season 1 (2000) (série)

Inuyashu je opravdu těžké hodnotit. Seriál se může pochlubit výbornými charaktery, (včetně nejlepšího záporáka všech dob!), pěkným příběhem, ale problémem je jeho natahovanost (filler epizody) a otevřený konec. Vlastně se ani není čemu divit, když stále vychází další a další díly mangy. K výborným kladům ale patří nádherná hudba, která krásně upevňuje fantazy atmosféru. Po celou dobu co jsem Inuyashu sledoval, jsem se vždycky nemohl dočkat až si pustím další epizodu. Inuyasha sice není nejlepší, ale jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl, určitě je. 9/10

Faunův labyrint (2006)

Před návštěvou kina jsem se pořád těšil na skvělou pohádku, ale bohužel se tak nestalo. Faunův Labyrint by se dal popsat jako sociální drama s letmými fantazy prvky. I postav bylo málo. Když pominu víly a žábu, tak dvě. Faun a luxusní požírač dětí. Čekal jsem, že Del Toro nám ukáže celou podzemní říši kde se to bude všemožnými potvůrkami jen hemžit, ale bohužel... Škoda. Jinak by to bylo za pět *.

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

Dabovaná verze se fakt nepovedla. Martin Sobotka se sice snaží, ale všechny postavy rozhodně nezvládá...

Jami no macuei (2000) (seriál)

Mysteriózní a celkem nenápadné anime skládající se ze čtyř epizodických příběhů. Hned v prvním se představí hlavní záporák doktor Muraki, který touží po jediném. Po Tsuzukim. Mimo to se oba partneři zatím vzájemně handrkují a tím první tři díly působí poněkud debilně... Druhý a lepší příběh se zaobýrá tajemnými houslemi a smlouvou s jakýmsi ďáblem. Ve třetím se oba hlavní hrdinové podívají na tajemnou loď kde dochází k tajemným vraždám V.I.P. pasažérů. Na scéně se opět zjevuje příšerně, pateticky úchylný doktor Muraki. No a v té poslední nám autoři vysvětlí Murakiho posedlost Tsuzukim. Osobně se mi seriál celkem páčil. Až na nevýraznou hudbu a některé dějové nelogičnosti. Ale Muraki rules! 6/10

Yu-Gi-Oh! Film: Pyramida světla (2004)

V žánru anime už nejsem žádný nováček, ale tohle prostě nejde hodnotit ani jako průměr. Karetní hry mě nikdy nebavili a když se rozhodnete natočit seriál a pak film na základě karetní hry, tak to nevěstí nic dobrého. Tedy kromě rejžování pěkných penízků do kapsy všech autorů a producentů. Snad jen znalci a hráči původní hry si to můžou naplno vychutnat. Tu jednu hvězdu dávám za celkem slušné zpracování a za hlavního padoucha se slušivím egyptským jménem. 2/10

Mahoromatic: Automatic Maiden - Season 1 (2001) (série)

Mahoromatic se odehrává ve dvou rovinách. Ta první je echci komedie se vším co k tomu patří. Ostýchavý hrdina, časté záběry na ladné ženské křivky či typicky úchylný charakter, který zde zastoupila jedna paní učitelka se svými obřími ňadry. Pomalé seznamování androida s člověkem mi v jistých rysech připomnělo Chobits. Akorát s tím rozdílem, že Mahoro už od začátku uměla mluvit. Ta druhá a podle mě i lepší rovina je spíše akční sci-fi odehrávající se mezi dvěma znepřátelenými stranami. Zemí a mimozemskou civilizací, která vlastně s sebou přinesla bojové androidy. Tento boj se v celém seriálu vyskytuje ve formě nejlepší proti nejlepšímu. Tedy Mahoro versus Rjuga. Osobně se mi mix celkem zamlouval a seriál stojí za vidění, jen od něj nečekejte nic převelikého. 6/10

O dívce, která proskočila časem (2006)

Klasická zápletka s hlavní hrdinkou, která neví co chce od života a když náhodou objeví způsob cestování časem, začne jej používat ke svým potřebám a potěšení... Film nepostrádá humor, napínavé okamžiky a sympatické postavy se kterými se divák může lehce ztotožnit, ale že by se jednalo o nějaké mistrovské dílo se říci nedá. Jako výplň volného času při nedělním odpoledni je Toki wo Kakeru Shôjo naprosto dostačující. 7/10