Medvěd (1988)

Krása, nádhera. Toho malého medvídka jsem si opravdu zamiloval.

Space Station 3D (2002)

Zatím nejlepší kousek, který nám mohl IMAX nabídnout. Pro obdivovatele vesmíru a všech jeho krás je to opravdu zážitek.

Gunslinger Girl - Season 1 (2003) (série)

Tohle anime zkrátka opět jen dokazuje fakt, že dobrý námět může být na jedné straně zcela prostý a jednoduchý a přitom i nesmírně chytlavý a dobře zpracovaný. I když mi přišla první polovina slabší, tak ta druhá si to u mě napravila. Seriál se spíš soustředí na pocity hlavních hrdinek, což je jenom dobře. Akční scény mi totiž připadly celkem nezáživné. K vyššímu hodnocení mě rovněž přiměla i krásná hudba, kterou korunuje naprosto luxusní opening. 9/10

V moci ďábla (2005)

Slušně natočený soudní drama, které se občas spíš tváří jako horor ve stylu Exorcist. Film rozhodně špatný není, ale občas se mu nedaří udržet divákovu (mojí) pozornost...

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Hru mám sice doma, ale ještě jsem jí nehrál. Vlastně jsem zatím nehrál žádný díl, takže jsem v tomto odvětví FF opravdu neznalý... Film na mě působil jako dechberoucí grafická podívaná se zamotanou zápletkou a luxusními souboji. To vše jen podtrhuje nádherná scénická hudba. Japonci zkrátka umí a jejich perfekcionismus nezná hranic. 9/10

Haibane renmei (2002) (seriál)

Bezpochyby jde o velmi dobře napsaný příběh, který se točí okolo hlavní hrdinky Rakky a její opatrovnice a přítelkyně Reki. V seriálu se objeví spousta otázek... např. Copak je asi za tou tajemnou zdí? Kdo jsou ti Tógové a kdo jsou vlastně Šedokřídlí? Bohužel ne na všechny se dostaví odpověď. Dle mého názoru je to tak trochu škoda. Věnovaného času rozhodně nelituji, ale prostě jsem čekal něco víc... 7/10

Scary Movie 4 (2006)

Zucker je čím dál víc trapnější a společně s ním to odnáší i jeho pičoidní filmy. Až na pár scén šílená nuda!

Kimi ga nozomu eien (2003) (seriál)

Ze začátku jsem tomu nevěřil, ale tento anime seriál si mě naprosto podmanil. Milostný trojúhelník je starý jako lidstvo samo, ale v "Kimi ga nozomu eien" jsou všechny pocity vykresleny tak detailně... Vše navíc v pozadí umocňuje nádherný klavírní doprovod. Žádný německý či americký romantický film se mu nemůže rovnat! Rozhodně se nejedná o žádnou praštěnou telenovelu, ale spíše o romantické drama, které vám vyrve srdce z těla. Kolikrát jsem si říkal jak bych se asi zachoval já sám na místě hlavního hrdiny. Nejspíš bych to udělal úplně stejně. Lidé aniž by si to uvědomovali stále někomu ubližují. Všech 14 dílů jsem shlédl za jediný den, což se mi ještě nikdy u žádného seriálu nestalo. Rozhodně doporučuji, ale připravte si pevné nervy a spoustu kapesníků. (A takhle skončil fanoušek hororů) 9/10

Kite (1998)

Průměrné akční anime s hentai prvky. Děj je hodně předvídatelný, takže už ze začátku je vám jasné kdo za co může... Hentai se opravdu nebráním, jen kdyby ten tlustej chlap nebyl tak hrozně odpudivej. Ještě teď mi je z něj zle! Takže jediné co mě na Kite doopravdy mile překvapilo byl konec a stylová jazzová hudba. 5/10

Bokusacu tenši Dokuro-čan - Season 1 (2005) (série)

Nápad je sice fajn. Vzít anděla z budoucnosti s obrovským kyjem, dát mu hezkou tvářičku a poslat ho zabít jednoho plachého klučinu z osmé třídy. V první epizodě jsem se ještě jejím vražedným eskapádám smál, ve druhé mi přišly už docela trapné a v dalších epizodách už jsem jen kroutil hlavou nad tím, jak jsem se tomu mohl ze začátku smát. Možná kdyby se tvůrci více soustředili na příběh a ne neustále přihlouplé ecchi zabíjení, mohlo to dopadnout mnohem lépe. K lepšímu hodnocení mě rovněž přinutil i fakt, že celý seriál má jen 4 epizody. Aspoň, že tak. 3/10