Max Payne (2008)

V mojich fantáziách tento film točí Alex Proyas podľa vlastného scenára. Bohužiaľ v realite to dopadlo veľmi škaredo, ďaľší filmový nepodarok vzniknutý s hry. A ako už niekto spomenul, s hry 18+ urobiť film pre malé deti, to je tvrdý zločin.

Hedvábná cesta (2007)

Nič moc, veľmi nesympatický hlavný predstaviteľ - pri jeho výbere asi všetci mali zaviazané oči. Ale tiež niekoľko hlúpych nápadov, ako napríklad, dedina nemá čo jesť, tak si ideme postaviť záhradu (ktorá ale nerodí ovocie ani zeleninu), a zrazu majú všetci čo jesť. Aj keď mám Japonsko rád, tak viac ako 3 to nebude. Hlavne ma celý film hneval Michael Pitt - tohoto vybrať ako kladného hrdinu :-( .

96 hodin (2008)

S tohto filmu som doslova šťastný. Kvalitné akčné filmy ešte nevymreli. Liam Neeson v hlavnej úlohe je super. A čo je hlavné - nemá zo svedomím až také opletačky ako Seagal - proste uniesli mu dcéru, tak všetkých čo v tom majú prsty odstráni. Jedna veta vystihujúca scenár a aký kvalitný film s toho je.

Vybíjená (2004)

Ak by to nebolo s naozaj odporným slovenským dabingom (špeciálne ma znechutilo to, že slovo Dodgeball absolútne neprekladali - nechápem čo v slovenčine znamená "Dodžbal"). Napríklad Dodžbalová liga mala byť Liga vo Vybíjanej. To je absolútne neodpustiteľná chyba, keďže slovo Dodgeball nie je vžité v slovenčine - keby niekto povedal dieťaťu "Dodžbal", nebude vedieť o čo ide, ale Vybíjaná, to už áno. A keďže toto slovo je spomínané naprieč celým filmom, musím kvôli nemu dať o dve hviezdičky dole, naozaj neodpustiteľná, odporná chyba prekladateľov. Niečo podobné ako keby v Battlestar Galactica na STV povedali namiesto "Idem na svoju loď" - "Idem na svoju šip" - až ma s toho striasa. Úplne mi to znechutilo celý film.

Flashpoint (2008) (seriál)

Perfektný seriál, originálny, dobre zahraný, nejednoznačné prípady - nie vždy je ten človek zo zbraňou, berúci rukojemníka / -ov ten zlý. A možno práve to že tento seriál nie je čierno biely ako všetky tie CSI a iné krimiseriály je na tom také atraktívne.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Prvý diel prvej série, diel ktorí by mal motivovať človeka pre celý seriál, ma nedonútil ani k pozretiu druhého dielu.

Super drbna (2007) (seriál)

Hanbím sa, ale mne sa to páči. Scenáristicky je to veľmi kvalitné, aj ako dramatický seriál je to super. Ak by som to mal porovnať s novým 90210 - tak tu je to omnoho menej sladké, kvalitnejšie zápletky, a hlavne Blake Lively.

Pozemšťan (2007)

Nemám slov, jeden z najlepších filmov čo som za posledné roky videl.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tvorcovia tohoto seriálu urobili jednu vec. Zobrali "geek" veci ako napríklad world of warcraft, battlestar galactica, star wars, superman..., a všetky klišé o nadmerne inteligentných ľuďoch a to dali do jedného seriálu. Takéto "dielo" vznikne tam kde je viac chcenia tvorcov ako invencie, inteligencie, vtipnosti scenáristov. To čo v IT Crowd plynulo prirodzene, bolo uveriteľné, to je tu umelé a tvrdo vidno ako tvorcovia veľmi chcú, ale nemajú na to.

1612: Kronika smutných časů (2007)

Ja toto pokladám za super ukážku východoeurópskej filmovej tvorby a histórie. V prvej polhodine bola naozaj trošku nuda, ale kŕdeľ nahých kúpajúcich sa rusiek to trošku osviežil. A potom vyzdvihujem hlavne tú super bitku a zaklínačov koniec - a taktiež to, že ukazovali drsne všetko, trupy, hlavy lietali - nie ako v nejakom americkom "historickom" filme pre malé deti. A taktiež Zebrowski je drsný herec, s tou bradou/fúzami a holou hlavou, to aby sa ho človek aj bál.