Top Gear (1978) (pořad)

Trojka Clarkson Hammond May jsou k nezastavení a kvalita je i ve 14. sérii pozoruhodná.

Prázdniny (2006)

Romantická komedie z formičky. Cameron se mi zase po dlouhé době líbila a s Judem byli nádherný pár. Neurazilo..

Nějak se to komplikuje (2009)

Strašně, opravdu strašně zdlouhavá romantická komedie. Nancy Meyers se začíná opakovat a začíná pomalu a jistě nudit.. Její castingy jsou taky do značné míry šílené.. V Prázdnínách Jack Black a teď Steve Martin. Chce to zmuchlat stránku a začít od začátku.

Sherlock Holmes (2009)

Tuctová zábava... Popcorn + cola .. Od Guye bych po jeho comebacku čekal trošku více tvůrčí invence... Tohle by natočil kdejaký tajtrlík..

Cesta (2009)

Přesně takovyto apokalypticky film bych klidne postradal. Na film Cesta jsem se těšil už od léta a zklamání na plné čáře. Otec a syn se snaží přežít konec lidstva, nezáživně.

Box (2009)

Co to do díry bylo?... Nejfilozofičtější film roku, bezpochyb. Ale taky nejhloupější. Možná mě ovlivnilo zdejší hodnocení, kdoví.. Ale výplň filmu od 20. do 110. minuty byla prostě šílená.. Radši bez hodnocení..

Invictus: Neporažený (2009)

Příběh mi nepřišel tak silný, jako třeba u Grantorina. Eastwood ale na staré kolena předvádí nevídané kousky a co film, to perla.

Gándhí (1982)

Snad nejdelší film, co jsem kdy viděl. Ne jen dle stopáže, ale i pocitově. Vím, že Gandhi toho zažil hodně a víc to asi osekat nešlo, ale celková těžkopádnost a nezasvěcenost do celé problematiky Indického odrtžení, kdy k tomuto tématu vlastně nemám žádný pořádný vztah ani názor, tomu moc nepomohly. Není to špatný film, Ben Kingsley byl fenomenální, jen to prostě nemělo to správné kouzlo a celou dobu jsem to chápal spíš jako nezávislý dokument...

Kolja (1996)

Viděno až po Vratných lahvích. Dalo by se říct, že v těchto 2 filmech jde o to samé. Ve skutečnosti ale o naprosto opačné věci. V Lahvích má stařík rodinu, vnuka.. celkové zázemí. To ho ale nebaví a našel by si i nějaký ten vedlejšák.. V Koljovi má jen samé vedlejšáky.. je osamělý. Kolja ho od základu změní. A jak je všeobecně známo, že diváci přece jen ten druhý.. Samozřejmě není Kolja jen o ždímání dědových citů, je sofistikovaný, skvěle obsazený, skvěle zrežírovaný a posazený do filmařsky velmi výhodného prostředí ( rok 89).