Šikioriori (2018)

První příběh a třetí příběh byly povedené, ale druhý příběh mě málem uspal. Nezáživná hlavní postava a její trable... které mi byly lhostejné. V prvním příběhu mě upoutala krásná animace, až se mi i sbíhaly sliny při pohledu na to jídlo. Ve třetím příběhu mě zaujal vztah tří přátel, kteří byli rozděleni smutným osudem. Co mi dal druhý příběh? Nic, jenom nudu a nic neříkající ukázku nudného modelingu. Kvůli tomu strhávám jednu hvězdu, protože v podstatě třetina příběhu se pro mě nestala. Škoda. 6/10

Boku no Hero Academia - Season 1 (2016) (série)

Když slyším na určitá anime jenom chválu, většinou mám obavy a bývám kritická až běda. Ale naštěstí BNHA dosáhla svých ovací, příjemně mě rozesmála a dokonce mi předhodila pár postav, které jsem si hned zamilovala. (Ať už se jedná o znuděného Senseie, kterého nejde nemilovat, nebo vzhledově zajímavého Todorokiho - doufám, že bude mít brzy víc prostoru v příběhu - nebo - překvapivě pro mě samotnou - o chlup lepšího Bakugoua, než je Midoriya, protože nakonec jsem si toho uřvaného nafoukance i oblíbila! Překvapivě, ale přece..) All Mightovy ksichtíky mě časem začaly rozesmívat a přestože nemám moc ráda "vystíňované obličeje", ty jeho mi sedly dokonale. Co dodat k příběhu? Jasně, působí to klišé, ale je tam akce, souboje jsou skvělé a bavilo mě to. Padouši sice nic moc ve srovnání s našimi hrdiny, ale budiž - padouši, do toho! Já vím, že ten svět jednou ovládneme! >:) ... Takže proč ne? BNHA mě svou první sérií dostalo, takže se brzy kouknu i na tu druhou.

Inujašiki (2017) (seriál)

Proč musela v každém dílu, V KAŽDÉM DÍLU, aspoň jedna postava brečet...? Nebo řvát? Ať si klidně umírají, ale nešlo by to bez těch slz a tolika řvaní? Nebo opakujícího se "bang" efektu? Come on :') a ono to začalo tak dobře...

Amaama to inazuma (2016) (seriál)

Doufám, že nejsem jediná, kdo chtěl umlčet Tsugumi v průběhu těch 12-ti dílů. Ale jinak to bylo příjemné, oddychové dílko.

Banana Fish (2018) (seriál)

T: "Proč mám pocit, že všichni gangsteři v tomto anime jsou teplí a nadržení?" K: "To se ti jen zdá." T: "Ale jo, líbí se mi to... ale aby každý chlap osahával babu nebo jiného chlapa... come on :'D " K: "Neboj, ono se to zlepší a bude tam více akce." T: "Jo, ale co ty banány? :'D Kdy přestanou ty narážky?" K: "Vydrž do půlky, potom bude hromada akce. - A nepřiznaný sex" T: "Proč nepřiznaný? D: " K: "Protože k němu nedojde.... Well no, but actually yes kind of thing. :D" T: "Ještě mi řekni, že zase zemře nějaká moje oblíbená postava a já to obrečím. Takové to tvoje milé varování dopředu.." K: "... koukni na to sama hej :D to bude nejlepší" <- rozhovor s osobou, která mi tohle anime doporučila, když jsem to furt odkládala... the pain is still real :') 9/10

Babylon (2019) (seriál)

Neuvěřitelné. Dostala jsem anime, které mě svou hloubkou opravdu dostalo. Dostala jsem anime, při kterém jsem se cítila jako na horské dráze, která pořád stoupala a na konci prosvištěla dolů strašlivou rychlostí. Poslední díl byl jen třešnička na dortu. Co začalo jako solidní detektivka se nakonec ukázalo jako skvělé drama s filozofováním o životě a smrti. Je sebevražda dobrá? Je sebevražda špatná? Jaké pohnutky mají sebevrazi? Jak moc jsou těsně před smrtí blízko k tomu poslednímu rozhodnutí ti, kteří ještě váhají? Více těchto "uvažujících" anime.. ale je mi jasné, že to většina lidí odsoudí, protože se na anime dívají ne proto, aby nad ním uvažovali i později, ale čistě pro zábavu a (většinou) jednoduchost a přímočarost děje. 9/10

Cuki ga kirei (2017) (seriál)

Romantický příběh, kterému bych tu první středoškolskou lásku i věřila, přestože na romantiku moc nejsem a málo co mě osloví. Sice je to občas na mě příliš sladké a jednoduché, ale... Koukla jsem na anime, abych utekla od bullshit reality. :) Takže pro tentokrát budu ignorovat pomezí reality a fikce. Na animaci jsem si časem zvykla, hudba nádherná. Víc není třeba říkat, ostatní to už udělali za mě. 7/10

Jókoso džicurjoku šidžó šugi no kjóšicu e (2017) (seriál)

Pokud čekáte typické school life-romcom anime, jste na omylu (aspoň u té romcom části). Čeho si u tohoto anime hodně cením, je atmosféra, kterou tvůrci i samotné postavy zvládly na jedničku. Více se tady rozepisovat nebudu, jiní mé myšlenky shrnuli skvěle :)

Nacume júdžinčó (2008) (seriál)

Máte náladu pod psa? Jste unavení? Pusťte si Natsumeho! Jeho příběh vám vykouzlí na tváři úsměv, uvolní vás, opening příjemně naladí na krásný příběh o přátelství a ending vám třeba pomůže usnout, pokud by toho bylo na vás příliš za ten den :) za mě nejkrásnější Iyashikei, které jsem kdy viděla. Charismatický hlas Hiroshiho Kamiyi je jenom sladkost navíc. Jediné mínus v celém světě Natsumeho a jeho přátel je... že jeho série jsou krátké. A taky, že jich je málo. Víc takových pohlazeních po duši!

Gintama - Gintama. (2017) (série)

Proč byl tento arc tak zatraceně krátký.... jediné slovo: dokonalost!