Sekkó boys (2016) (seriál) odpad!

Na toto se hodí můj tag na MAL. "Summimasen wtf" was this shit... Gimme back my life. Fuck this shit, Imma out of here. Prostě ne... Když je záběr na jednu sochu a mluví ji Daisuke Ono, tak si říkám, do čeho se to proboha uvrtal? Hrůza a utrpení. I jako zvuková kulisa, kdy něco děláte, je mizerná.

Kótecudžó no kabaneri (2016) (seriál)

Když pominu věčné srovnání se SnK a typického, uřvaného shounen hrdinu, jedná se o opravdu nádherný steampunkový zážitek. A ten můžu na všechny způsoby. "Apokalypsa zombíků" tady už taky párkrát byla, ale proč ne? Za mě rozhodně body k plusu za překrásnou krev, které se zde nešetří. Opening i ending se mi líbily, nejsem expert na grafiku, ale byl to pohled pro Bohy. Takže za mě 9/10

07-Ghost (2009) (seriál)

Kdyby se seriál nesl spíše v politické-vojenské sekci, určitě by si ode mě vysloužil i lepší hodnocení. Kdyby mi seriál dal více jedné nejmenované postavy (yeeeeesh, another white-haired boy for my list!!), vysloužil by si i lepší hodnocení. Hlavní hrdina uřvaný, až běda, ale to už je normální, na to si za ty roky s anime i zvyknete. Ale říkáte si, že je něco hodně špatně, když si postupem času oblíbíte i Fraua? Tak jsme na stejné lodi. Kdyby to mělo štítek "shounen-ai", možná, by mě ani nezarazily některé scény, ale budiž :D "kamarád taky rád", říká se, ehm, so just kiss already :D aspoň mohu fantarízovat nad Ayanamim-kunem a jeho očividnými sadistickými sklony >:D

Nobunaga Concerto (2014) (seriál)

Překvapivě pro mě samotnou, hodně povedený seriál. Ostatně - cokoliv, co v sobě má postavu Ody Nobunagy, je pro mě už jakousi menší zárukou kvality poslední dobou. Přidejte hlavnímu hrdinovi i neodolatelný hlas Mamoru Mijana a máte jistotu, že si mě to udrží (teda kromě Nobunaga the Fool, to mecha jim opravdu neodpustím). Vtipné, střelené, zajímavé, jedinečné animací (která by mi jindy vadila, tady mi sedla), skvělý ending, který jsem si zamilovala ihned... Nemám co vytknout. Snad jenom to, že máme jen 10 dílů :') a taky to, že o tomto dílku ví poměrně málo lidí, ale co už. Už jsem si zvykla, že kvalitu musím hledat s lupou v opravdu zapadlých koutech. 10/10

Black Lagoon - Série 1 (2006) (série)

Bez postavy Revy, kterou si prostě nejde neoblíbit, by to rozhodně nebylo ono. Celý ten jejich tým mi přirostl k srdci a přestože se jednalo spíše o epizodní seriál, nijak mi to nevadilo. Pan "Podnikatel" mě štval natolik, že jsem si ani neobtěžovala zapamatovat si jeho jméno. :) Povedené přestřelky, na svůj ročník opravdu krása a za mě drobná klasika, kterou na svém seznamu shlédnutých anime prostě musím mít. 8/10 a druhou sérii si nechávám prozatím na neurčito, ale určitě se k ní ještě tento rok dostanu (*lemme watch her fail miserably* :D)

Fate/Apocrypha (2017) (seriál)

Když máte velké naděje a říkáte si, že AŽ TAK ŠPATNÉ TO PŘECE NEMŮŽE BÝT, že komunity jsou opět lehce toxické kvůli ničemu... tak dostanete fakt hnusnou pecku nazpátek, když se díváte na Apocryphu s nadějí, že vás přesvědčí o opaku. A já tolik věřila... možná proto ta pecka byla větší :) ale zasloužila jsem si ji. Když si ani po 10 dílech nepamatujete, kdo je kdo a kdo je s kým a proti komu a jenom jediná postava vám utkvěla v paměti díky jinému anime... tak víte, že něco je sakra špatně. 5,5/10

Curune (2018) (seriál)

Víc anime se zaměřením na lukostřelbu, prosím. :3 Odpočinková záležitost, která mi zpříjemnila nedělní den.

Gin no sadži - Season 1 (2013) (série)

Velmi povedené anime, které vás po náročném dni uvolní a přivodí vám úsměv na tváři.

Gintama - Gintama. Porori-hen (2017) (série)

Obávám se, že už se na meče nikdy nebudu dívat stejně po této sérii. Víc není třeba dodávat. :D PS: Mám podezření, že mi Souga-kun za tento krátký komentář schválně přehodil stránku na Diskuzi (zase sakra! :D)

Kuzu no honkai (2017) (seriál)

Hořkosladký příběh nenaplněných, neopětovaných lásek. Kdo z nás se aspoň jednou nezamiloval do svého učitele/své učitelky? Hledali jsme útěchu, když jsme si uvědomili, že naše city nebudou opětované. Ano, je to příběh plný klišé, průměrný příběh... ale zároveň je v něm něco, co mě přimělo poslouchat a sledovat pozorně. A možná trochu i vzpomínat, kdy i já sama jsem skrytě měla ráda svého učitele na střední (na rozdíl od Hanabi jsem neměla odvahu mu to říct, nebo možná více rozumu, kdo ví), ale která náctiletá holka se nezamiluje do svého učitele, že ano? Který náctiletý kluk se najednou nekouká jinak na svou učitelku. Příběh i postavy mi sedly, ending jsem si zamilovala, erotika mi nevadila. S koncem jsem spokojená, působí realisticky. 9/10