Inujašiki (2017) (seriál)

Proč musela v každém dílu, V KAŽDÉM DÍLU, aspoň jedna postava brečet...? Nebo řvát? Ať si klidně umírají, ale nešlo by to bez těch slz a tolika řvaní? Nebo opakujícího se "bang" efektu? Come on :') a ono to začalo tak dobře...

Amaama to inazuma (2016) (seriál)

Doufám, že nejsem jediná, kdo chtěl umlčet Tsugumi v průběhu těch 12-ti dílů. Ale jinak to bylo příjemné, oddychové dílko.

Banana Fish (2018) (seriál)

T: "Proč mám pocit, že všichni gangsteři v tomto anime jsou teplí a nadržení?" K: "To se ti jen zdá." T: "Ale jo, líbí se mi to... ale aby každý chlap osahával babu nebo jiného chlapa... come on :'D " K: "Neboj, ono se to zlepší a bude tam více akce." T: "Jo, ale co ty banány? :'D Kdy přestanou ty narážky?" K: "Vydrž do půlky, potom bude hromada akce. - A nepřiznaný sex" T: "Proč nepřiznaný? D: " K: "Protože k němu nedojde.... Well no, but actually yes kind of thing. :D" T: "Ještě mi řekni, že zase zemře nějaká moje oblíbená postava a já to obrečím. Takové to tvoje milé varování dopředu.." K: "... koukni na to sama hej :D to bude nejlepší" <- rozhovor s osobou, která mi tohle anime doporučila, když jsem to furt odkládala... the pain is still real :') 9/10

Babylon (2019) (seriál)

Neuvěřitelné. Dostala jsem anime, které mě svou hloubkou opravdu dostalo. Dostala jsem anime, při kterém jsem se cítila jako na horské dráze, která pořád stoupala a na konci prosvištěla dolů strašlivou rychlostí. Poslední díl byl jen třešnička na dortu. Co začalo jako solidní detektivka se nakonec ukázalo jako skvělé drama s filozofováním o životě a smrti. Je sebevražda dobrá? Je sebevražda špatná? Jaké pohnutky mají sebevrazi? Jak moc jsou těsně před smrtí blízko k tomu poslednímu rozhodnutí ti, kteří ještě váhají? Více těchto "uvažujících" anime.. ale je mi jasné, že to většina lidí odsoudí, protože se na anime dívají ne proto, aby nad ním uvažovali i později, ale čistě pro zábavu a (většinou) jednoduchost a přímočarost děje. 9/10

Cuki ga kirei (2017) (seriál)

Romantický příběh, kterému bych tu první středoškolskou lásku i věřila, přestože na romantiku moc nejsem a málo co mě osloví. Sice je to občas na mě příliš sladké a jednoduché, ale... Koukla jsem na anime, abych utekla od bullshit reality. :) Takže pro tentokrát budu ignorovat pomezí reality a fikce. Na animaci jsem si časem zvykla, hudba nádherná. Víc není třeba říkat, ostatní to už udělali za mě. 7/10

Jókoso džicurjoku šidžó šugi no kjóšicu e (2017) (seriál)

Pokud čekáte typické school life-romcom anime, jste na omylu (aspoň u té romcom části). Čeho si u tohoto anime hodně cením, je atmosféra, kterou tvůrci i samotné postavy zvládly na jedničku. Více se tady rozepisovat nebudu, jiní mé myšlenky shrnuli skvěle :)

Nacume júdžinčó (2008) (seriál)

Máte náladu pod psa? Jste unavení? Pusťte si Natsumeho! Jeho příběh vám vykouzlí na tváři úsměv, uvolní vás, opening příjemně naladí na krásný příběh o přátelství a ending vám třeba pomůže usnout, pokud by toho bylo na vás příliš za ten den :) za mě nejkrásnější Iyashikei, které jsem kdy viděla. Charismatický hlas Hiroshiho Kamiyi je jenom sladkost navíc. Jediné mínus v celém světě Natsumeho a jeho přátel je... že jeho série jsou krátké. A taky, že jich je málo. Víc takových pohlazeních po duši!

Gintama - Gintama. (2017) (série)

Proč byl tento arc tak zatraceně krátký.... jediné slovo: dokonalost!

Gintama - Gintama° (2015) (série)

Pokud jsem někdy před pár dny váhala, zda bych měla v Gintamě pokračovat, poslední dva arcy této série mě přesvědčily, že Gintama je opravdu Mistrovské dílo. Nejdříve jsem předposlednímu arcu moc šancí nedávala, ale když potom postupoval a dosáhl svého finále, tak mě ta závěrečná scéna i trochu rozesmutnila. A potom přišla část se Shinsengumi (která byla hlavní věcí, která mě nalákala na celou Gintamu ... damn you youtube for fucking spoilers... ale aspoň, že jsem to konečně dohnala, oof) a já věděla, že svým oblíbencům budu muset říct sbohem. Osobitý vtip, skvělé souboje, ale za mě hlavně skvělé postavy. (Ne)Překvapivě jsou mí oblíbenci hlavně ze Shinsengumi :D Hijikata wins all the way, pak je náš skvělý sadista :D následovaný goril-... chci říct Kondou-sanem :D za mě prostě skvělá jízda a pokud bych 3. sérii dala 10/10 za skvělý děj, tady nestačí ani 20/10..ty poslední dva arcy nejdou hodnotit na číselné škále, protože jsou dokonalé. Víc se tady rozepisovat nebudu, koukněte sami a zhodnoťte :)

Sword Art Online - Alicization – War of Underworld (2019) (série)

Méně Kirita, více Alice, více bitev. Je to tak těžké to pochopit? Asi ano, přeci jenom tady chci odstranit hlavní postavu, která mi tolik leze krkem. :) Nejsem přehnaně velký fanoušek SAO, ale pořád je to svět, který mě každou svou sérií aspoň z půlky zaujal. Tak doufám, že to War of Underworld změní. 20.6.2021 Co to bylo za učiněný bordel? Ano, v první polovině autor pořád jede v jakési dobré lince, že čím méně Kirita, tím šťastnější divák... ale ta chapadla - to jsme pro změnu v hentai? Kde je nějaké varování nebo co? A když nám zelenina ožije, jde to do kopru. Doslova. Už jsem pak ani nevnímala moc, co se děje, protože "pan OP a nepřemožitelný" je zase zpátky a všichni záporáci jsou náhle tak slabí a zbyteční (ženské publikum nevyjímaje, které se bez svého rytíře nemůže ani pohnout) - ale jako vtipná chvilka byla s Euguem, protože teprve on Kirita probudil. Bros before hoes. Když pominu pár (dobře, hodně) dalších blbostí a nelogičností, máme tu konec ve vesmíru. Ano, konec VE VESMÍRU. Jste překvapení? Já už ne. Protože po probuzení Kirita jsem se asi uvelebila k zimnímu spánku já a přestala jsem se zajímat. A vypadá to, že tahle otravná cesta ještě neskončí. Uvidím, jestli budu mít ještě chuť pokračovat, protože abych během pár chvil začala nenávidět hlavního hrdinu - to se povedlo vždycky jen Kiritovi. Autor měl skončit s první částí první série... Ale chápu ho, asi to ještě dost vynáší, tak proč neposlat celou práci k šípku, že jo. :)