Monday Monday (2009) (seriál)

Nenajdete tady nic vyloženě dechberoucího. Žádná postava mazaného a velmi šikovného Sira Humphreyho, ani řvoucího Malcolma Tuckera, není tam strašně nesympatický nebo zákeřný záporák či vedoucí ... je to v podstatě takový normální kolektiv ve firmě, která mezi zaměstnanci má své exoty, své hodné i zlé postavy a své páry. Neměla jsem pocit, že by tam šlo o něco velkého. Jen se koukáme jak to v práci a někdy i v soukromí zvládají, což není nezajímavé. Nevím, zda by to mohl být materiál na několik sezon, ale za 7 dílů se rozhodně nestihne omrzet Ty dva večery, které jsem Monday Monday věnovala nebyla ztráta času.

Whitechapel (2009) (seriál)

Ponurý a nepřikrášlený Londýn je velkým plusem tohoto seriálu. Zvlášť první série má výbornou atmosféru, přesto ta třetí se mi líbila víc. DI Chandler se svým obsesivně kompulzivním chováním je sice zajímavý, ale chybí mu určité charisma, které by člověka donutilo si toho chlápka na první pohled zamilovat, Ze začátku je prostě nijaký, postupem času mu ale příjdete na chuť. Zato Philip Davis jako DS Miles je už od počátku ta správná postava na správném místě. A mám pocit, že teprve ve třetí sérii to těm dvěma sedne nejvíc. Zato nadšený detektiv amatér se zálibou v historii mi svým teatrálním přístupem vyloženě leze na nervy. On celý ten nápad s kopírováním vražd anebo jen hledáním nápověd ve starých případech je šikovně vymyšlený, občas to ale tvůrci trochu přehánějí. Hned několikrát jsem měla pocit, že z naprosto obecných informací vyvozují příliš konkrétní závěry (a nějakým zázrakem jim to vychází) a detaily jsou až nepochopitelně shodné. Každopádně, pokud se rozhodnete dát Whitechapel šanci, nebude to špatná volba.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Hlavní hrdinka hloupá a nepříjemná, dále ta "zlá" působila nemastně - neslaně a taky hloupě (kam se poděly pořádné mrchy?) dokonce ani ty hadry se mi nelíbily. ...jedna hvězda za Hugha Darcyho, jeho postava, když už nic jiného, je aspoň sympatická.

State of Play (2003) (seriál)

Ještě před zhlédnutím jsem si říkala - David Morrissey, Bill Nighy, Philip Glenister, i kdyby to bylo sebehorší, tak je aspoň na koho se koukat - jenomže ono se bylo na koho koukat a přitom to bylo dobré. Původní verzi jsem neviděla, nemůžu srovnávat, četla jsem tady výtky, že je to příliš utahané,... to už je ovšem na vás, mně tohle tempo naprosto vyhovuje ... hledání a pomalé přidávání kousků do skládačky, vývoj vztahu Simm-Morrissey .... nepotřebuji aby to bylo velkolepé, stačí když to bude zajímavé a uvěřitelné, a to právě bylo. A kdyby už nic jiného, je tam výborný Bill Nighy.

Vyděděnci (2010) (seriál)

Tohle je konec? To jako vážně? To bolí ... V komentářích se dočítám, že to byla nuda, příliš rozvleklé a ukecané. I takhle to může být viděno, jenomže přesně tohle je můj šálek kávy. Mám ráda tajemství, intriky a rozebírání vztahů mnohem víc než jen nějaké střílení na ty "zlé". A byla jsem nemálo zvědavá jak tohleto dopadne. Britové mě zase jednou mile překvapili, ačkoli miluju třeba Doctora Who, nevěřila bych, že se jim podaří natočit něco podobajícího se spíš BSG. (navíc Liam Cunningham byl charismatický a Eric Mabius jako hlavní záporák k tomu ještě slizoun ... a tak to má být :-))

The Complete Works of William Shakespeare (Abridged) (2000) (divadelní záznam)

Tohle musím doporučit. Výborné,...víc než to. Viděla jsem českou verzi v Divadle v Dlouhé, smíchy jsem tehdy probrečela celé představení. Tato verze je podobná a přesto jiná. Snad každý alespoň s nějakým povědomím o tom, že Shakespeare psal hry a o čem aspoň vzdáleně jsou se musí výborně bavit. A věřím, že i ti jež ani to netuší, by se mohli také dobře bavit.

Nikdykde (1996) (seriál)

Kniha je výborná, bohužel seriál už tak nepůsobil. Všechno je moc útržkovité, hlavní hrdina je nesympatický, na druhou stranu markýz a především pan Vandemar na mě udělali dojem. Něco tam chybělo, vůbec mě nezajímalo co se stane v příští scéně, jen jsem pozorovala jak někam jdou. Uvidíme, třeba tomu dám někdy ještě jednu šanci.

Objekt mé touhy (1998)

Jsem v pokušení přidat jednu hvězdu za Nigela Hawthorna, asi odolám, ale byla radost ho tam vidět.