Ložnice a kuloáry (1998)

Tom Hollander je omračujícím způsobem kouzelný, Jennifer Ehle nádherná a Hugo Weaving velmi slizký a atraktivní, kupodivu se to nevylučuje. Celé je to občas až absurdně vtipné a já si nemůžu pomoct, protože hlášky o biografii Margaret Thatcherové, snové scény z Austenovské Pýchy a předsudku, britští muži navzájem si vyjevující své pocity ... to mě dostalo.

Noc hrůzy (2011)

Ten film je tak hloupý až se mi vlastně líbil. Většinu času si říkáté "to je blbec ... co to dělá ... proč tam leze ... a je po něm ... já se na to nechci koukat". Ale koukáte a pořád kroutíte hlavou. Otázkou ještě je, opravdu stačí jen tohle a fakt, že David Tennant ze sebe dělá blbce, aby se mi film líbil? Ano stačí.

Hezké vstávání (2010)

Nabručený hláškující Harrison Ford - i když v jednodušší komediální (romantické) oddechovce - no ukažte mi někoho, kdo by si jeho výstupy neužil (anebo radši ne)

Zahřívací kolo (2006)

Žádný zázrak. Herecké obsazení Catherine Tate, Mark Gatiss, Charles Dance, Lindsay Duncan, Benedict Cumberbatch mi sice poskytlo pár momentů, kdy jsem se slušně bavila. ... ale spíše než filmem samotným to bylo tím, co všechno ze sebe mí oblíbení herci udělali. Takže pro ty, pro které jsou výše zmiňovaní jen obyčejní herci tu toho k vidění asi moc nebude.

Psychoville (2009) (seriál)

Ještě po třetím díle jsem si říkala, že tohle nebude seriál pro každého ... možná ani pro mě ne. Pak přišel náhlý obrat a to, co mi ještě před chvíli přišlo hloupé a trapné, se mi najednou strašně líbilo. A tím myslím opravdu hodně. U Psychoville by se nemělo dát na první dojem ... přesto, tohle určitě není seriál pro každého.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Často se nestává, že se člověku líbí filmové zpracování jeho oblíbené knihy. Zaslaná pošta je příjemnou výjimkou. Nejen, že jednotlivé postavy vůbec nezklamaly mé očekávání ... Charles Dance, jako lord Vetinari, je ještě překonal.

Bob hazardér (1956)

Kdyby tak celý film byl výborný jako některé jeho scény ... bohužel není. Ale má své momenty, a ty bezesporu zanechají dojem.

Spider-Plant Man (2005) (TV film)

Jim Broadbent jako pupkatý zlý Batman s dvěmi bradami a Robin Tonyho Robinsona, který ukazuje, jak by vypadal Baldrick, kdyby se stal superhrdinou ... ou jeee :-) Uznávám, je tam spousta špatných až trapných vtípku, ale stojí to za to.

The Girl in the Café (2005) (TV film)

Nevím kolik dívek sní o tom, že si k nim v kavárně náhodou přisedne roztěkaný a nesmělý starší pán s hlasem a vizáží Billa Nighyho. Ať už je to jakkoli, jsem jedou z nich. Tady Richard Curtis společně s ostatními tvůrci zasáhli s naprostou přesností mé slabé místo. Vztah mezi Lawrencem a Ginou vznikal velmi pomalu, byl křehký a naprosto okouzlující ... až mám pocit, že je hloupé k tomu cokoli psát, raději jen tiše sledovat.

Doctor Who: Dreamland (2009) (seriál)

Místy absurdní, zjednodušené a hlavně tam všude pobíhá drzý Doktor se spoustou sarkastických hlášek (kdo by mu odolal?)... až na tu animaci (bohužel nepovedenou) se neliší od normálních epizod. I když to má podle mě o něco blíž k příběhům z audio verzí a rozhlasových epizod. Já byla rozhodně spokojena.