Crash (2004)

Celý náš život je len jedna veľká náhoda. A záleží už len na nás, kedy sa čo odohrá. Jednotlivé príbehy boli veľmi nádherne a jemne pospájané. Vitajte v krajine, v ktorej chce žiť každý, a pritom ten kto je tam, sa tak strašne tam žiť bojí. Najlepší obraz: Našiel si už brata? Myslím, že z tohoto filmu si každý zoberie vlastné poučenie.

Panic je nanic (2006) odpad!

Ako dej nula bodov, o zápletke sa nedá ani hovoriť, že by som sa pritom zasmial tiež nehrozí. A až priveľmi celý film očakávaný happy end nemusel byť až tak happy.

Team America: Světovej policajt (2004)

Skvelá zmes gegov a fórov. Toľko vulgárností som ešte pokope nevidel, ale tak dobre spojené vyzneli úplne inak. Trochu vylepšiť scenár, hlavne odstrániť tie blbo hluché miesta a bolo by to všetko skvelé.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Pokračovanie veľmi úspešného filmu už predsa len stratilo ten nádych jednotky. Situácie, kedy som sa najviac zabával boli, jasné keď bol na scéne Jack Sparrow. No už sa teším na trojku a dúfam, aj keď smutno, ale že sa to skončí...

Šifra mistra Leonarda (2006)

No s takýmto geniálnym podaním svätého grálu som sa ešte nestretol. Ale to je asi jediná geniálna vec na celom filme. Moje jediné šťastie bolo, že som o tom filme vôbec nič nepočul, takže som sa ocitol ako alenka v krajine zázrakov. Ale uznať sa musí, že historia im do toho celkom sadla.

Magma (2006) (TV film) odpad!

Ježiši, amíci zas zachraňujú svet. Utopistické spracovanie uotpistickej témy. Bože, kde by bol svet, keby nás amíci stále nezachraňovali.

Rambo III (1988)

Proste hity našeho mládí. Ako sa hovorí, zahrať to na Ramba...

Mafiánky (2002)

Dejovo veľmi nenáročný film o tom, ako jednoducho sa dá pripliesť mafii pod nohy a o takmer nemožnej ceste späť. Mal som dojem, že herečky to mali ako bokovku popri iných veciach. Slabé výkony herečiek boli kompenzované zaujimavým námetom.

Tři veteráni (1983)

Rozprávka pre každého, každý si z nej môže zobrať ponaučenie. Proste niečo z domácej tvorby, čo by si mal minimálne každý pozreť.