Ve spárech yakuzy (2000)

Dej tohto filmu vás nenechá ani na chvíľku vydýchnuť. Už som si myslel, že jaké jednoduché je v amerike byť gangsterom. Predsa len dej bol priamočiary, a nejaká skupinka odvážlivcov yakuzy nemôže konkurovať dlhodobo zakorenenej a dobre organizovanej mafii.

Syriana (2005)

Výborný thriller o ovládaní sveta pomocou politiky a ekonómie, keď už ani tie nestačia, nastupuje hrubá sila. Niekoľko dejových línií posplietaných návzájom neviditeľnou silou vyšších záujmov.

Hooligans (2005)

Tak takýto pohľad na futbal som ešte nezažil, ale veľmi sa mi to páčilo. Tie bitky boli úplne realistické, a nie že by som bol fanda násilia, ale boli proste skvelé. A myslím, že medzi hooligans dlho dobrovoľníkov nehľadali....

3-iron (2004)

Vynikajúce dielko o tom, že dej sa dá vyjadriť aj bez použitia zbytočných slov. Jediné, čo ma mrzí je, že keď som ten film pozeral, tak som ešte nemohol písať komentáre. S kamarátom sme viedli diskusie o tom, čo sme tam vydeli a ako, a pritom sme mali obaja pravdu. A práve v tom je tá nádhera, každý tam vidí niečo, niečo svoje vlastné. A podľa mňa o tom film je, nie?

3:15 zemřeš (2005)

Jeden z najlepších hororov, aký som kedy videl. Normálne som miestami sa aj dosť bál, hudba veľmi dobre doplňovala jednotlivé scény. Napätie prechádzalo celým filmom (nanešťastie vás nechávalo dosť vychladnúť v nezmyselných scénach). Ale ako vravím, na horor skvelé spracovanie.

Přepadení 13. okrsku (1976)

Skvelý thriler o tom, že policajtom pomáhajú aj zločinci, ak im ide o život, umocnený na n-tú skvelou hudbou. Nenápadný a nevtierajúci sa dej, skvelé prestrelky, na ktorých je poznať neskúsenosť, ale práve to im pridáva na kráse.

Přepadení 13. okrsku (2005)

Obsadenie bolo skvelé, scenár bol skvelý(aspoň ten pôvodný), ale aj tak sa im nepodarilo dostať sa aspoň na úroveň originálu, ak nie ho predbehúť. Veľká škoda, film mal väčší potenciál...

Okrsek 13 (2004)

Skvelá snímka, z ktorej som bol po vzhliadnutí na cucky. Skvelé akčné scénky zapadli do filmu úplne nenútene. A to, čo tam predvádzali tí herci, klobúk dolu....

Když se setmí (2004)

3* len preto, že film bol až priveľmi jednoduchý a priamočiary. Ale veľmi sa mi páčilo to, že sa nemá zabúdať na to, že ak chcem s niekým vyje.., tak rátaj s tým, že sa nájde niekto, kto vyje... s tebou. A taktiež nemôžem zabudnúť na šarmantnú Salmu, ktorej to fakt sluší.

Manituova bota (2001)

Skvelá vecička z nemeckej kinematografie. Na niektorých gegoch sa smejem až doteraz. Až na niektoré hluché miesta je to dobrá westernová paródia. Chlapci sa proste našli. Zdravých 3,5*