300: Bitva u Thermopyl (2006)

"Remember us. His wish was simple. Remember us...that here we by Spartan law, we lay. The world will know that few men stood against a tyran. That few stood against many." Jeden z filmov, na ktoré som sa tohoto roku veľmi tešil. A moje čakanie nebolo márne. Film by podľa môjho úsudky bol skvelý aj bez toho, aby ho toľko propagovali. Jedinečná príležitosť si vychutnať grécku spartu počas jej najväčšej slávy. Vychutnať si bojové scény, ktoré vám berú dych pri každom jednom pohybe. Odvahu postaviť sa za niečo, čo vám je srdcu blízke, aj keď je to vopred už takmer stratené. "I´ve been noticed we have been sharing our culture with you all the morning"my queen.....my wife.......my love......4,5*

V tom domě straší! (2006)

Chilli animák pre deti a niečo nové pre starších. Zo začiatku som si nemohol zvyknúť na postavičky a spracovanie ako také, ale postupom času sa mi to čoraz viac a viac páčilo.Keď si spomeniem, tak si mylím, že každí z nás mal nejaký taký strašidelný dom v okolí. Ale pochybujem, že sa s ním niekto tak vyrovnal, ako v tomto filme. Skôr 3,5*

Zkurvená noc (2003)

Skvele zobrazené osudy niekoľkých ľudí a ich spojenie náhodou. Celý film vám dáva zmysel až na konci, keď si prezriete celý film. Veľmi dobre zložené puzzle života, kde jedinou nevýhodou bolo iba to, že už ste mohli predpovedať dopredu, čo sa stane a kedy 11:14PM.

Miami Vice (2006)

Konečne prišlo na spracovanie Miami Vice tak, ako si to tento film aj zaslúži. Colin a Jamie sa do svojich úloh dokonca skvele vžili. Proti zlu sa niekedy musí bojovať zlom, pokiaľ vám to neprerastie cez hlavu. Skvelé scény, dialógy, len jediná maličkosť mi tam nesedela. Už keď rozvýjali celým filmom lovestory, tak ju mali nejak lepšie ukončiť. Musím ešte ďalej priznať, že počas celého filmu tam niekde visel Don Johnson, len som ho tam nevidel. Veľká škoda, že tento snímok nebol už pred 15 rokmi.

Lovecká sezóna (2006)

Pre deti je to skvelá animácia, ale mne tam celú dobu čosi chýbalo. Musím priznať, že som si pri sledovaní fakt oddýchol, ale že by som sa pri tom nejak skvele bavil, povedať nemôžem. Takže taká stredná cesta.

Ďábel nosí Pradu (2006)

"Everybody want´s to be us" "Milion girls will kill for this job" myslím, že tieto citáty vystihujú podstatu celého filmu. Ide vlastne len o to, či sa nám chce predať svoju dušu diablovi za prácu, kotrú aj tak nenávidíme, ale je dobre platená. Či sú nám prednejší priatelia pred postavením v práci.

Satan přichází (2006)

K tomuto dielu môžem len dodať, že to bola veľmi lacná prerábka a až na pár scén to nebolo nič moc.

Hory mají oči (2006)

No vcelku veľké sklamanie pre mňa. Čakal som niečo neporovnateľne lepšie. Musím uznať však, že ako klasické "lakačky" v tomto filme fungovali. Počas celého filmu šla hudba, ktorá vás mala držať v napätí na.....Dej bol, dá sa povedať dosť o ničom, vďaka množstvu chluchých miest. Avšak na druhej strane bolo toto dielko mistrovské vďaka nekonvenčným scénam(vyvrcholením bola scénka so starým policajtom).

Zběsilá jízda (2004)

Rýchlo a zbesilo na nemecký štýl. V celku pekné autá, na nemeckú produkciu vcelku slušná snaha o celovečerný závodný film. Dalo sa na to pozerať, len jedna vec ma dostala. Keď autá akože mali ísť rýchlo, tak tam bolo strašne vidieť, že im rýchlosť pridali zrýchlením filmu.

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Tak toto môže napadnúť iba amíkov. A.I. lietadielko, dej bez hlbšej myšlienky, nič nepredvídané sa nestane, a ak sa stane, tak je to presne to, čo aj očakávate. 1* za celkom dobré bojové scény a 2* za Jessicu Biel.