Fighter (2010)

Biografické príbehy - hmm... osobitná kategória kinematografie... je vskutku ale naozaj ťažké sfilmovať niekoho príbeh tak, aby zaujal všeobecnú masu ľudí. Fighter ma až tak desne nedostal, nezanechal vo mne nejaké to... "to"... ale bezpochyby patrí k tej veľmi lepšej polovici biografických stories. + výkon Christiana Balea je opäť, ako inak, skvelý!

Opravdová kuráž (2010)

Westerny - to nie je práve to moje, ale toto malo čosi doseba... Jeff Bridges vie aj po 60-tke riadne jazdiť (a najmä padať) z koňa a ani v tomto veku neodišlo jeho herecké umenie do dôchodku. Tým "tip-top" tohoto filmu ale kupodivu nie je Bridges, ale mladučká Hailee Steinfeld, ktorá má veľké predpoklady stať sa raz naozaj uznávanou a skvelou herečkou... ak niekto v 15-tich rokoch predvedie takýto výkon (a je zaň dokonca nominovaný na Oscara), hviezdu sú jej zjavne veľmi naklonené. Pre mňa film "jednorázovka"...

Králova řeč (2010)

Majstrovské režisérske umenie. Dajte komukoľvek do ruky tento scenár a povedze mu "Natoč mi 2hod film o tom, ako koktal anglický kráľ"... nikto to nezvládne tak bravúrne ako Tom Hooper. Kulisy, vykreslenie postáv, dej, hudba, všetko perfektné... ten -1 bodík naozaj iba za to, že je to vo svojej podstate film naozaj úplne oničom a keď sa nad tým tak človek zamyslí, tak aj dosť odveci. Ale v tom tkvie majstrovo umenie, že dokáže takto bravúrne upliecť z hovna bič.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Romantická jednohubka o zamilovanom trojuholníku. Ja sám ani neviem prečo tie filmy vlastne ešte pozerám... veď je to naozaj sakra vždy o tom istom - ona miluje jeho, on miluje ju a aj ten druhý ju miluje, ona sa má nejako rozhodnúť a áno, nakoniec to všetko skončí happy endom a bude žiť šťastne až do smrti na nejakom rozprávkovom predmestí zo svojim princom (samozrejme, že to nie je ten, ktorý je počas filmu na každej párty). Ech... brainwashing.

Pavouci z vesmíru (2010) odpad!

Vráťte mi späť tých stratených 90min môjho života prosím! What the fuck?! Ale to najväčšie "What the fuck?!" aké som kedy na film povedal! Absolútny prepadák bez štipky gradácie, deja, postáva... v podstate bez ničoho. Tento film nie je ani filmom, to sú iba režisérom za sebou poskladané scény v snahe vytvoriť niečo "cool mimozemské"... ale to čo z toho vzišlo bolo treba rovno v strižni spáliť.

Londýnský gangster (2010)

Hviezdne obsadenie, Keira - jedna z mojich obľúbených - a opäť téma "londýn a jeho podsvätie". V podstate by som mohol skopírovať komentár vyššie, pretože aj tento film má niečo do seba, ale veľa mu aj chýba. Snaží sa hrať na city romantickým vzťahom medzi hlavnými hrdinami, ale to tam podľa môjho názoru proste nepatrí... takéto filmy majú byť našlapané, drsné a plné britského akcentu!

V lepší společnosti (2010)

Psychothriller, ktorý absolútne nemá ani kúsok atmosféry psychothrilleru. Z takéhoto scenára by sa pod rukou niekoho skúsenejšieho vedelo vytrieskať minimálne raz toľko... + ten jeden a ten istý výraz Ryana Reynoldsa počas celého filmu... mal som chuť mu jednu vraziť.

Neřízená střela (2010)

Aj napriek tomu, že britský humor je mi veľmi blízky, tak tento počin mi až tak "nevoňal". Nemalo to šťavu, nemalo to gule, napínavejší a zaujímavejší než celý film bol ešte aj jeho trailer. Pustil som si to preto, lebo téma "londýnske podsvätie" mi po Richievkách neskutočne zachutila... no popravde - nudil som sa. Nie, nebolo to až také zlé, ale Richie nasadil laťku až príliš vysoko.

Kráska mezi muži (2010) (TV film)

Totálna - absolútna - úplná - strata - času! A nemienim plytvať ešte aj zbytočnými slovami... Film naozaj iba pre tých, ktorí si to pustia ako audiovizuálnu kulisu.

Jackass 3 (2010)

No tak toto bolo teda niečo! Prvý Jackass film, ktorý som videl a ak sú aj ostatné takéto desne na hlavu, tak je to naozaj niečo! Banda blbcov, ktorí robia blbiny... pri ktorých som ale niekedy naozaj až plakal od smiechu. Kto toto vymyslel - respect, pretože takýto fenomén modernej "kultúry" sa tak ľahko nenájde. Magori... doslova a do písmena. Ale bavil som sa naozaj parádne.