• Western
  • Mysteriózní

Bolest a sláva (2019)

Ani slavný Almodovar nezvládl úskalí autorského filmu. Udržet tempo scénáře celých 100 min. to už potřebuje mistra. Film se mu rozpadá, chvílemi nudí. Flash backy jsou chaotické - zažil jsem ho v lepší formě. Snad příště. Nebo si mám myslet, že je za zenitem ?! 3* za jméno

Zlomené kopí (1954)

" Chlap , co hodí 10 000 dolarů do plivátka mě zneklidňuje" Denny Deveraux . Nestřelíš vlka, neprodáš půdu naftařům. Na co soudy, šerify. Kradeš dobytek ! Laso a nejblizší strom, nebo kulku. S. Tracy hraje Zatraceně dobře. Katy Jurado příkladná indiánská manželka. Jinak průměr 3*

Skleněný pokoj (2019)

Četl jsem knihu a musím prohlásit, že tak slabý film realizovaný dle literární předlohy jsem už dlouho neviděl. Herci bez charismatu postav v knize. Typově nevhodní … zejména Kata Scénář s nepochopením základních dějových linií. Nudná , doslova uspávací kamera. Pane Ševčíku , při vší úctě k Vám, nejste von Trier, pouze jeho neuspěšný plagiátor. 1* za snahu

Oni a Silvio (2018)

Jak natočit psedoartový film a ukrutně diváky nudit celých 150 min.? Návod zná Sorrentino. Silvio - novodobý Nero, oběť intrik, věcný hledač štěstí, nebo manipulátor ? Od každého něco. Velmi nebezpečně připomíná osobu českého premiéra ( Já chci řídit stát jako svoje podniky ….). Zná Sorrentino českého premiéra? Snaha o velký film. Jen snaha. 3* ( za kompars)

Bohemian Rhapsody (2018)

Ve všech směrem dokonalý film. Převtělení Rami Maleka do Fredieho je dechberoucí. Životopisný film , co nemá konkurenci. Jasný kandidát na Oscary č. 1. *****

Vítězství (1969)

Příběh je banální - nevěra manželky z kolegou ze stejné stáje. Příčinou je posedlost závodní profesí. Film stojí a padá s výkonem P. Newmana. Měl už lepší role, ale tuhle si užívá. S kolegou - sokem to vyřídí ránou pěstí a manželce najde sílu odpustit. - vlastně i sám sobě. Scénář je velmi jednoduchý a předvídatelný, konec snad happy ending. Akční kamera opulentní záběry ze závodu. 80%

Mrtvý bod (1970)

Pokus o Tenkrát na Západě ? Scénář je nudný, vleče se a spěje k předem danému závěru. Proč musel řežisér povraždit všechny postavy až na Adorfa ? Film mě nudil a proto 10% Za snahu

Hmyz (2018)

Pokud má být tento film poslední pana Švankmajera, tak je to smutné loučení. Scénář nedrží pohromadě, chaotické vstupy režiséra jsou úplně mimo mísu. Neznám hru bří Čapkových, ale jistě by měli problémy poznat je v tomto opusu. Smutné je se dívat na umělecký úpadek osobnosti českého filmu. 20%

Důvěrný nepřítel (2018)

Precizně napsaný scénář thrileru ze současnosti. Děj nabírá na tempu. Česko - slovenské dialogy už se staly běžnou praxí. Pár slabších míst bych viděl na konci příběhu- scény v nemocnici, zběsilá jízda Bratislavou … Ale celkově- dobrý biják. 80%

Studená válka (2018)

V podtitulku je romantický film. To je značný eufemismus a nepochopení. Ten film je hlavně silný příběh. Silný scénář! Projev T. Kota je civilní . J. Kulig je neuchopitelná femme fatale . Příběh jednoho vztahu má daleko do romantiky a otřepaného milostného scénáře. Končí jediným možným způsobem a to je nejsilnější scéna celého filmu. Na lavičce u cesty s hezkým výhledem. 80%. Pawlikowski je největší talent evropského filmu posledních let. Viděl jsem Idu a jeho filmy zrají jako víno. L. Visconti 21. století.