Nech svět světem (2023)

Konečne poriadny mysteriózny thriller za poslednú dobu a napriek tomu, že som vopred netušil herecké obsadenie a zľakol som sa, keď sa tam objavila Julia Roberts, film ma veľmi pozitívne prekvapil. Je trochu na škodu, že niektoré scény boli, aspoň teda pre mňa, nepochopiteľné, keďže v danej situácii by som asi ťažko sedel len tak, popíjal víno, zabával sa a k tomu viedol nezmyselné dialógy. Avšak napätie sa tiahlo celým filmom, čo kvitujem aj vzhľadom na dĺžku. SPOILER alert: Konečne film bez gýčového happyendu.

Seminář (2023)

Na to, že je to krvák, toto sadlo ideálne vďaka zasadeniu do lesného prostredia a postavám, ktoré boli tak hlúpo divné, že boli až chutné. Update: Hneď po napísaní recenzie som si prečítal recenziu od LIVINGDEAD, ktorá to presne vystihuje:  "A jet s takovými lidmi, jako byli ve filmu, tak bych je pozabíjel sám.."

Invalida (2023)

Nemám rád akčné komédie. Znenávidel som ich kvôli nekvalite zahraničnej produkcie, ba až trápnosti dialógov. Trochu som sa bál pozrieť si tento žáner v slovenskej verzii, ale obavy sa rozplynuli po polhodine. Nemilo ma prekvapil Majk Spirit a Rytmus, o ktorých som ani nevedel, že sa vo filme zjavia. Najmä Rytmus ako bengoro, to hral totálne na ho5no, nesedel tam ani cigánsky ani postavou. Zbytočne vyhodené peniaze na film, kde excelovali Hološka a Godla. Ďalší slovenský film, kde po dekádach ničoty sa je na čom zabaviť.

Mrazivá past (2021)

Štandardná Neesonovka zasadená do skvelého prostredia.

Čas (2021)

Vždy keď si spomeniem na scénu slečny s deficitom vápnika v jaskyni, nerozumiem prečo nemá tento film aj žáner komédia.

Katla (2021) (seriál)

Skvelá myšlienka, rozbeh, parádne zasadenie do prostredia Islandu, no postupne to scénaristicky tak pokašľať. Ale pozor! Nakoniec mi z toho vychádza, že očakávanie záhady bolo nesprávne a celé to bolo o zobrazení vnútornej nevyrovnanosti postáv s prežitými udalosťami.

Utajený pasažér (2021)

Akože pochopil som, že tam mali umelú gravitáciu, ale keď poklop vo voľnom vesmíre padal niekam dole do vesmíru, tak to som sa už aj prebudil po toľkej nude.

Červená tečka (2021)

Od začiatku to vyzerá úplne jasne a nudne, no nakoniec to nase*ie tých, ktorí si myslia, že vopred vedia, kto, čo, kde, ako a toto na filmoch zbožňujem. Občas som nechápal správanie sa postáv.

Pod bodem mrazu (2021)

Pravdupovediac, vytáčalo ma časté nelogické správanie sa postáv, ale napriek tomu to bol vcelku celkom dobrý filmový zážitok kvôli neustálemu napätiu.

Paříž 15:17 (2018)

Celé dielo charakterizuje slovo Nuda, od zobrazenia životných príbehov hrdinov až po cestovanie po európskych krajinách. Jednu hviezdičku si to zaslúži za finálnu akciu a kratšiu minutáž.