Match Point - Hra osudu (2005)

Když se hlavní hrdina dozvěděl od Noly tu "novinku" přemýšlela jsem spolu s ním, jak to vyřešit... Čeho se asi ten klučina vzdá... Ne, on to řekne své milující ženě a ona mu odpustí :) No, vyřešil to řekněme "zvláštním" způsobem... Od té doby jsem za každým slůvkem čekala, že ho chytnou, zabásnou a bude to mít nadosmrti spočítaný hošík... Tak teda ne... Ale nevěděla jsem, jestli se mám o něj bát, že ho chytí, nebo mu to naopak přát...

Na dotek (2004)

Na tomhle filmu mě nejvíc zaujal úplný začátek a úplný konec - krásně pozitivní začátek v davu a nakonec Jane Jones... tak to jsem nečekala... Nádherná písnička od Damiena Rice... Jinak dobré výkony herců, ale ten příběh mi nepřišel právě reálný a dobrý... Ale když věříte na lásku na první pohled - nikdy se nepřestávejte dívat :)

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Možná bych to brala jinak, kdybych první četla knihu, ovšem nebylo to tak... Film je podařený, herci byli vybráni dobře, sem tam sice trochu kazí dojem nějaký ten ne příliš podařený efekt, avšak ze zkušenosti z jiných filmů - mohlo to být mnohem horší. Ovšem co mě nepotěšilo je "vylepšení" téměř závěrečné scény filmu mezi Harrym a Quirrelem.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Návrat našich oblíbených hrdinů, kteří jsou opět ve skvělé formě (i když sem tam nějaká ta upadlá ručka...)

Přes noc třicítkou (2004)

Když jsem si na začátku tohohle filmu tipla na to jak dopadne, neměl pro mě už žádné překvapení. Ovšem sem tam byl i nějaký ten vtip, oba hlavní hrdinové byli sympatičtí, nebylo to přisprostlé ani příliš dlouhé, takže dobré.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Recyklace prvního dílu. Pár dobrých vtipů, které ovšem v této přemrštěné délce zaniknou... I bláznivé kreace kapitána Sparowa po tisící už nejsou to co kdysi... Jedna hvězdička za skvělou hudbu - ale že už bych ji někde slyšela?

Pravidla moštárny (1999)

Kniha The Cider House Rules od Johna Irvinga je jednou z mých nejoblíbenějších. Scénář k filmu si pan Irving napsal sám a dostal za něj Oscara. A film se mi velmi líbí. Jsou tu skvělé herecké výkony, naprosto úžasná hudba a spousta dalších výtečných věcí... Ale kniha se mi líbila o moc víc, a možná je to i absencí některých vedlejších zápletek, které byly z filmu vynechány (a je dobře, protože by byl rozvleklý) a postavy, které se v něm neobjevily. Ale znovu musím říct, že pokud bych nemyslela na knihu, tak je to skvělý film.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Živoucí legenda!!! Živoucí???? Pracovník v jaderné elektrárně Homer, žena v domácnosti Marge, sladké miminko Meggie, šprtka Lisa a uličník Bart... prostě taková normální rodinka ze Springfieldu. Po pravdě - nechtěla bych tam bydlet XDDD