T2 Trainspotting (2017)

Porno sa teda nakoniec nekonalo, za čo určite palec hore. T2 ma určite pobavil viac ako jeho knižná predloha, no o niečo menej ako prvý film. Stále je to slušná jazda pomáhajúca si kvalitným soundtrackom, nostalgia funguje, skrátka parádna oddychovka.

Interstellar (2014)

Musím priznať, že u mňa vo veľkej miere zafungovala reklama, ktorú so sebou tento projekt priniesol a tešil som sa asi viac, ako bolo treba. Fantastický vizuálny zážitok a ponorenie sa do deja, začali ustupovať tesne pred koncom Damonovho vyčíňania. A záver filmu sa ma už takmer ani netýkal. Po vodnú planétu ale dávam 10/10, vďaka tomu je to ľahký nadpriemer.

Hornet's Nest, The (2013)

Surové zábery bez strihu a komentárov by ma potešili oveľa viac, ako takto ucelený dokument, ktorý je miestami až zbytočne dramatizovaný a hrá divákovi na city všade, kde je to možné. Jasné, že nie je sranda, keď okolo vás svištia ostré, tak z toho nebudeme robiť grotesku, ale niektoré dômyselné strihy a pasáže(reportér junior spadol a vyzeralo to, že jednu kúpil) vo mne v konečnom dôsledku naozaj úsmev vyvolali. Pre mnoho mladých Yankees tento dokument a jemu podobné budú zohrávať dôležitú úlohu pri voľbe svojho budúceho povolania.

38 (2014)

Priemerný dokument, ktorý plní svoj účel a vypredáva kiná. Chválim pomerne veselé poňatie, dojemné scény ale nefungovali, lebo to všetko sme už predsa niekde videli. Viac sa z danej témy asi vyprodukovať nedalo, nakoniec človek zázraky ani čakať nemohol.

Full English Breakfast (2014)

Bývalý vojak Jamie Sullivan je po návrate z Afganistanu finančne na dne a upísal by dušu diablovi, aby si mohol dopriať aspoň Anglické raňajky. Zhodou priaznivých okolností sa mu to takmer podarí, keď nájde peňaženku patriacu "bývalému" drogovému bossovi Daveovi Bishopovi. Ten ho, ako poctivého nálezcu, zamestná za svojho kuriéra a sled divokých udalostí a všemožných zápletok sa môže začať. Film aj so záverečnými titulkami má 114 minút, čo je na takú lacnú filmarinu dosť, pribúdajúce zápletky ale dodávajú potrebnú silu vydržať až do konca.

Na hraně zítřka (2014)

Od začiatku až do konca mi film nedal pomyslieť na jeden dôležitý fakt a to, že ide o sci-fi, ktorého ja rozhodne veľkým fanúšikom nie som. Všetko dokonale funguje, dokonale zapadá. Podoba s niečím už videným tam samozrejme je, ale zvládnuté je to tak, že Edge of Tomorrow je vlastne originál. TC opäť nesklamal. Keby film skončil akokoľvek, tak bude patriť k vrcholom tohto roka.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Neskutočná Angelina film skvelo ťahá, celý ho ale sama neutiahne, bohužiaľ. Až na záverečné rozlúsknutie celej kliatby ma snímok takmer ničím nezaujal. Nebyť tam AJ, nikdy by som sa k tejto rozprávke nedostal.

Dům kouzel (2013)

Neveril by som, že v tomto animáku nemá prsty USA, alebo nejaké veľké štúdio, lebo grafika je naozaj parádna s obrovským potenciálom na 3D. Takže sa určite k Thunderovi a jeho parte ešte vrátim s okuliarmi na nose.

Dangerous Mind of a Hooligan (2014)

Čakal som klasickú britskú "hooligan" divočinu, v tomto prípade je to ale krok vedľa. Toto okolo futbalu ani nešlo. Partia zúfalcov sa pustí do bankovej lúpeže, ktorá nedopadne úplne podľa ich predstáv a okrem peňazí si odnesú len problémy a jednu malú bezvýznamnú rukojemníčku, ktorá v konečnom zúčtovaní až taká bezvýznamná nie je. Postupne sú predstavované dôvody k lúpeži každého z aktérov, ktorým je v pätách akýsi psycho "vyšetrovateľ". Bez záverečných titulkov má film nejakých 79 minút a mám pocit, že tvorcovia mali čo robiť, aby to aspoň na takú stopáž natiahli.

Patrick (2013)

Keby tvorcovia s filmom počkali na uvedenie iOS 7, nemuseli si dievčence prisvetľovať fotoaparátom ale mohli mať plnohodnotnú baterku. To je iba jeden zo zmiešaných pocitov, ktorý z filmu mám. Zopár vydarených scén, ako tá so zrkadlom, ale inak pomerne lacná zábava. Snáď len tá hudba je skutočne hororová a robí atmosféru. Asi si dám ešte originál, pre porovnanie.