6 underground: Tajné operace (2019)

Když už do toho narvali 150 mega, mohlo zbýt něco i na nějakýho aspoň trochu příčetnýho scénáristu, co umí představit postavy a zvládne rozumně dávkovat dialogové pasáže a akci. Padá tomu každou chvíli řetěz, pokusy o hlášky jsou extrémně hluché a celá sociálně politická rovina debilní a trapná. Nejen, že se to ani náhodou nedá srovnávat s M:I sérií, ale i jakýkoliv z posledních pár dílů Rychle a zběsile je oproti tomu intelektuální a do detailu vysoustružený masterpiece. Bay akci pořád dává jako málokdo (což je vidět v explozivním úvodu ve Florencii), jinak je to ale absolutní bordel a chaos. A nuda.

Irčan (2019)

Brutální stopáž není navzdory volnějšímu tempu problém, omlazování přes občasný nezvyk taky ne a je ohromná radost vidět ústřední hereckou trojku válet jako za mlada, o Martym nemluvě. Něco mezi čtyřmi a pěti hvězdami, rozhodne druhá projekce.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

59 procent, jako vážně? Executive Decision mixuje spousty klišé do vyváženého celku, který je esencí techno thrillerů 90. let, leteckých dramat i akčňáků o nečekaných hrdinech. Velmi solidní herecké obsazení, slušné tempo a závěrečná mega-gradace s několikanásobnou záchranou v poslední chvíli baví i po čtvrt století. A takový filmy se už po 11. září fakt netočily...

Kde se země chvěje (2019)

Působivé atmosférické psychologické drama s tradičně výbornou Alicií Vikander a krásnou kamerou.

Castle Rock - Místo smíchu (2019) (epizoda)

Zatím jednoznačně nejlepší díl druhé série, zaměřený výhradně na Annieinu backstory. Kdyby se jejímu příběhu věnovala celá série a nemíchali do toho Somálce a upíry, mohlo to být celé sevřenější a nejspíš i lepší. I když uvidíme...

Eli (2019)

Solidní stylová hororová jednohubka. 70%

Joker (2019)

Mě prostě to snaživé (byť přiznané) opisování od Scorseseho nebere. 🤷‍♂️

Okamžik zlomu (2007)

Pro právnické thriller mám slabost a tohle je jednoznačně jeden z těch lepších. Hopkins je sice už jako tradičně na hraně přehrávání, ale souboj s Goslingem funguje a ústřední záhadu jsem odhalil až deset minut před koncem. Celkově dobře odvedené řemeslo.

Roztříštění (2019)

Devadesátkový paranoidní thriller jako vyšitý. Anderson je hodně solidní režisér, kéž by jednou dostal do ruky opravdu silný scénář. 70%

Bdělé oko veřejnosti (1992)

Nedoceněný a málo viděný retro noir, kde místo soukromého očka operuje bulvární fotograf. Působivá atmosféra, pěkná výprava a velmi dobří Pesci a Hershey. Příjemné překvapení.