• Mysteriózní

Masakr v Texasu (1994)

Logika v tomto filme nehrala žiadnu veľkú rolu, mala tu len malí štek, nič významného. Spracovanie bolo prinajlepšom tupé, scenár neskonalo nedomyslený, Leatherfacova maska bola strašne trápna ako aj ten chudák, ktorý ho hral. A teraz sa dostávam k hercom, všetci boli amatérsky a aj mladučká R.Zellweger bola veľmi slabá a o M.McConaugheyovi sa da povedať to isté. Vraždy: jeden zlomený väz, prejdenie autom, celkom mimo zaber, napichnutie na hák, to už tu bolo veľakrát a tak o efektnosti vražd tu nemôže byť ani reči. Jediné čo za niečo stalo bola atmosféra lesa, ticho a len hmla aj keď trocha umelá a do toho vyrážali kadejaké zvuky, tak to z atmosférou malo dosť spoločné a len za to dávam 2*, ale zatial najslabší Texaský masaker aký som videl.

Ucho (1970)

Všichni sme idioti, len ty si Génius, je tu veľa podobných inteligentných frázy, ktoré ma dosť bavili. Parádny politický thriller do čias, kde ani minister nebol uchránený pred štátnou mašinériou a štátne živly mali ucho všade a kde byť ovcou bola priorita, kto ňou nebol, prakticky neegzistoval. Vela komunistických ideológii a naozaj malo rozumu. Režisér bravúrne vystihol strach, ktorý vládol v tom režime. Vo filme nebola núdza o dramatické chvíľky, hlavne v tých miestach, ktoré boli osvetlené len sviečkami a tak aj kamera bola vynikajúca. Dal by som 4*, lebo na mňa film v niektorých momentoch pôsobil dosť sterilne, ale za herecké duo Brzobohatý-Bohdalová dávam najvyššie hodnotenie, hlavne Bohdalovú by som v niektorých scénkach zaškrtil, ale to preto, že tú rolu zahrala neuveriteľne realisticky.

Na kometě (1970)

Film na mňa vplýval strašne umelo, lebo veľa vecí vo filme bolo nakreslených a aj keď režisér to zakrýval zeleným vizuálom, ale v konečnom dôsledku to moc nepomohlo. V tejto dobe naozaj úsmevný film, hlavne kvôli trikom. Film ťahá hlavne zaujímavý a vtipný príbeh. Herci boli ukážkový, ale celkovo ma film minul. Je tu aj posolstvo, že keď vás napadnú dinosaury a zbrane nepomôžu, odoženiete ich obyčajnými hrncami, ale beda vám, keď mate hlinené, to by bol prúser. Ked sa film premiestnil z nudného mesta do pravekého pralesa, tak to už, ale bola nádhera a krása, práve tam bol pôsobivý, len škoda, že ten pohlaď trval tak krátko.

Podraz (1973)

Brutálne prepracovaná hra, ktorá mala všetko na 100% premyslené a všetko parádne zapadalo do jedného celku a aj keď tomu pomohlo pár okatých náhôd, ale vobec mi to nevadilo, práve naopak, do celku vynikajúco zapadali. Herci boli vynikajúco vybraný či kladný alebo záporný hrdinovia, ale aj tak excelovalo trio Newman-Redford-Shaw. Podraz z veľkým P, lebo tak prepracovaná linka, ktorá je plná podrazov, zvratov, machinácii, taká sa len tak nevidí. Vynikajúci film, ktorý nenudí, je od začiatku pôvabný a stále sa tu niečo deje, som nadmieru spokojný.

Když Harry potkal Sally (1989)

Krásny a vzrušujúco vyrozprávaný príbeh, ktorý vo svojej podstate je veľmi zábavný. Ma viacero úsmevných momentov a aj viacero zábavných hlášok. Ústredný pár Ryan- Crystal bol bravúrny, navzájom sa neskutočne doplnali a hodili sa k sebe a to Crystala nemám v obľube, ale herecky bol ukážkový. Film hrá na city, sú tu rozchody, túžba, priateľstvo a hlavne láska, ktorá kvitne za každých okolností a v tomto filme to nieje inač. Troška komplikovanejší príbeh lásky, kde musia byť nepríjemné rozchody, aby potom prišiel (ne)predvídateľný happy end.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Ďalší zo silno depresívnych a frustrujúcich filmov. Lebo každý film, ktorý sa len okrajovo zaoberá 2. svetovou vojnou má smutný základ a keď je v takom filme ešte aj koncentračný tábor, kde veľa osudov ľudí skončilo, je jasné, že film má silnú dramatickú zložku a po emocionálnej hĺbke je to fakt sila. Len film sa dopustil pár prešľapov, hlavne čo sa týka Nemeckého chlapca, ktorý sa všade dostal veľmi ľahko aj do pracovného tábora, kde mali byť hliadky a neboli a takýchto nedomyslených momentov má film viacero.. Propaganda aj tu fungovala veľmi účinne. Film naozaj disponuje citovo vydieračským príbehom, ktorý graduje v samom závere emocionálnym boomom.

Byt (1960)

Veľmi zaujímavý, zvláštny a podarený príbeh. Pozorovať vlastníka bytu, ktorý prenajíma svoj byt kolegom na milostné radovánky bolo pútavé a aj keď bol nachladnutý, mal problém vo vlastnom byte sa vyliečiť, lebo jeho hodinový podnájomníci boli dosť netrpezlivý a on zas dobrák, ktorého všetci využívali. Film si ide svojou kludnou cestou, žiadne silno dramatické momenty v ňom niesu. Ale film je prijemne a pekne spracovaný, s vynikajúcimi hercami a námetom, ktorý neurazí, je pekne pohodový ako aj celí môj filmový zážitok.

Bloodsucking Bastards (2015)

Tak asi do 50 minúty sa film tváril, len ako komédia, nič nenasvedčovalo tomu, že bude mať hororové prvky, ale mal, potom to krvavo až splatterovský roztočil a ja som vrieskal blahom. Dôvod je taký, že mame tu hrdinu, ktorý je bojazlivejší, ale za záchranu svojej milej urobí všetko, je tu aj kráska, ktorá nám tiež ukáže par svižných chvatov, je tu aj kamarát, ktorý je trocha nad vecou a aj keď ide do tuhého, vie to otočiť na srandu, a nemôžem zabudnúť na strážnika, ktorý sa javí ako solídny tutmák, ale všetkým ukáže, že nemá rešpekt ani pred upírmi. Je to preveliká sranda, na tých dialógoch som sa veľmi bavil. Herecky to bolo tiež užasne, len príbeh mohol byť aj o niečo lepšie spracovaný. Je to svižné ( hlavne koniec), zábavné, herecky povedené a môžem povedať, že je to jeden z tých lepších filmov o upíroch, čo sa týka novšej tvorby.

Lovci lidí (2008)

Strašne nedomyslený film, tu nič nebolo z kostolným poriadkom. Postavy sa chovali ako totálny primitívi, celé spracovanie bolo strašne neoriginálne. Z tejto lesnej maškarády nie som vobec nadšený, ale to sa mi ani nemôže nikto čudovať, keď film nič nové neponúka, stále len ta všedná slasharovská (nezaujímavá) linka, ktorá po čase omrzí a tu omrzela veľmi skoro. Kto môže uveriť rozprávočke, že skúsených lovcov preserie jedna vyfintená blondína. Za dve veci sa oplatí pozrieť tento film a to za efektivitu vražd, ktorá mala svoje čaro a za atmosféru, ktorá v tomto filme mala svoje uplatnenie.

Ed Wood (1994)

T.Burton bol a aj je na vecou, točí filmy ináč, do projektov, ktoré niesu až tak zaujímavé vie vložiť svoju myšlienku, svoj nadhľad. Z filmu vyžarujú krásne 50 roky a tak nieje núdza o krásne interiéry a dokonalé exteriéry. Len tento film má jednu chybičku, že Edward D.Wood nemal až tak zaujímavý život, aby ma tento životopisný film zaujal. Jediné čo som sa dozvedel je, že bol nadšenec filmu, ale celkom bez talentu. Nevidel som jeho žiadny film, ale určite to napravím, hlavne chcem vidieť tie, ktoré v tomto filme sú spomenuté. Tak Johnnymu tato rola vobec nepasovala, bol v nej často stratený, ale zato vynikol Martin Landau v roli starnúcej filmovej legendy (Bela Lugosi), bol nezabudnuteľný. Je tu pár napínavejších scén a aj nejaká morbidita sa tu našla, ale u Burtona to nieje neobvyklé. Ale Burton ma oveľa lepšie filmy, toto je len priemer.