• Mysteriózní

Síla slova (2007)

Film o diskutéroch, o ťažkej dobe, kde Amerika stála pred ťažkou otázkou, týkajúcou sa čierneho obyvateľstva, film je aj o predsudkoch, je aj o debatách, ktoré v niektorých prípadoch mali vynikajúce argumenty. Parádne prepracovaný príbeh zo silnou dejovou linkou, bez nudných pasáži a z viacerými vypätejšími momentami. Je tu taká vzrušujúco nenávistná atmosféra. Musím zvýrazniť herecké prejavy, ktoré boli senzačné. Pri poslednej debate, keby padol vlas na zem, tak by to bolo počuť, tak tá bola senzačná ako aj celý film.

Djinn (2013)

Film mi strašne pripomínal ženu v čiernom, ale tá je troška iná liga v porovnaní s týmto filmom. Je to predvídateľné, ale niektoré lakačky boli fešné a hlavne boli na správnom mieste. Temná stránka je ok, len toho tu bolo veľa, viac než si príbeh vyžadoval a tak tu bolo viacero rušivých častíc. Najväčšiu chybu by som pripísal spracovaniu, sršal z neho amaterizmus a príbeh bol neoriginálny.

Sbohem, baby (2007)

Príbeh odštartovalo zmiznutie krásnej štvorročnej dievčiny a najatie detektíva. Film pojíma silný príbeh, ale tých emócii je tu oveľa menej, ako som očakával a koľko by si príbeh zaslúžil. Má v sebe akčné scény, ale aj viacero nudnejších a je aj trocha rozťahaný. Ale kameň úrazu vidím v postavách, resp.v hercoch, pripadali mi taký znudený, ako keby sa im nechcelo (Freeman, Affleck Monaghan) i ďalší, nevidel som u nich žiadny zápal. Niektoré scény mi pripadali chaotické, ako keby ani nepatrili do deja. Koncová otázka, či dieťa nechať únoscom alebo ho dať matke, a ja sám pri písaní tohoto komentára neviem na akú stranu sa postaviť, či voliť srdce alebo česť. Tak film si vybojoval 3*, nieje to veľa, ale vrámci jeho možností, to ináč ani dopadnúť nemohlo.

Santa Claus (1994)

Je to klišé ako prase, ale pekné klišé, takéto fantasy vecičky mám rád. Jednoduchý príbeh, ale zato krásne vianočný. Triky boli, niektoré slušné, iné slabšie. Mal niekoľko trápnejších scén, ale dostatok tu bolo aj zábavných a tak sa to pekne vyrovnávalo. Mal v sebe aj pekné vianočné posolstvo, len T. Allena nemám rád a ani jeho herectvo a tu som ho tiež len trpel. Ale film to bolo do pohody, tak za 4*.

Madhouse (1981)

Tak toto bol otras, či po režisérskej, scenáristickej, hereckej alebo hudobnej stránke. Na giallo to nemá tajomno, dynamiku, na slasher zas krutosť a bezohľadnosť a na Video Nasty to má malo zvráteností. Za par atmosferických momentov dávam 2*, ale ináč to je velká slabota. R. Ortolani mal veľmi zlý deň, táto hudba, čo zaznela vo filme, bola celkom vedľa.

21 gramů (2003)

Moralizovanie o Ježišovi, o Bohu, mne osobne to trhalo uši. Príbeh o smrti, príbeh o navrátení sa k viere, príbeh o prebíjaní sa životom, príbeh o smútku zo straty života a aj s radosti z navrátenia života pred smrťou a nakoniec, príbeh o tom, že vaše staré hriechy vás v budúcnosti môžu dostihnúť. Film je cikcakovito rozhádzaný, ide scéna, za ňou ďalšia, ktorá je celkom odlišná, ale aj tak všetko v konečnom dôsledku dávalo zmysel a to je sila, keď je to tak veľmi poprehadzované. Strašne silný príbeh, plný emócií, kde ani ta najsilnejšia psychika to nemôže zvládnuť bez zakolísania tepu. Fúha, som otec a takéto silné príbehy ma vedia rozhodiť a tento ma na komplet rozobral. Režisér myslel na každý detail, žiadna scéna nebola na vyše, ani žiadna nechýbala. Herecké osobnosti, nie herecké dokonalé osobnosti sa do tohoto filmu náramne hodili, každá z nich a aj vedľajšie herecké role boli ukážkové, všetci zahrali nadštandardné, ale na duo S.Penn- N.Watts aj tak nemali, tí hrali ako keby im išlo o život, ich životné role. Bal som sa tohoto filmu, lebo keď som film videl naposledy, mal som z neho zmiešané pocity, ale asi som dospel, lebo teraz sa mi páčil a to veľmi. Je tu pár zadŕhelov, ale nepokazili mi vynikajúci filmový zážitok, tak boli celkom nepodstatné. Ďakujem Eler, že ma k tomuto filmu dotlačila, vobec nebanujem.

Cela smrti (1996)

Veľmi dobrý, ponurý psycho thriller, o mladom advokátovi čo chcel zvrátiť trest smrti, ktorý neodkladne hrozil jeho dedovi a tým sa sám vystavoval riziku, lebo nejaké skutočnosti z minulosti majú byť už navždy mŕtve a práve tento mladík ich začal odkrývať. Film je popretkávaný rasizmom, politikov a špinavosťami v nej, má v sebe aj detektívny príbeh, ale je aj o nenávisti všetkému v živote. Film šliapal bez vážnejších nedostatkov, ale jeden zádrhel tam aj tak bol, že toho napätia tu nebolo až tak veľa, ako by si príbeh zaslúžil. A ten koncový príhovor guvernéra bol nielenže predvídateľný, ale aj hrozne trápny.

Svůdné zombie (2008)

Amaterčina ako vyšitá. Scénar a dialógy boli totálne vadne, príbeh tiež za veľa nestál. No, ale komédia je to kúzelná, srandičky kam sa pozrieš, len neviem, či pri všetkých, to malo vyzerať ako sranda, alebo sa to malo brať ako vážne. Námet je absurdní, chovanie postáv veľmi tupé, ale masky boli veľmi slušné a zábavnosť tohoto snímku ma prekvapila, lebo zo začiatku to tak nevyzeralo. Lebo scéna zombie striptérka si dá do frndy pingpongové loptičky a začne s nimi strieľať po inej striptérke, tak tam som sa nasmial. Gore efekty tiež neboli na zahodenie a tak na 3* ma presvedčil.

Villmark 2 (2015)

Tento film nič originálne neprináša, ide v starých šlapajach podobne ladených filmov. Jedine čo môžem vyzdvihnúť je atmosféra opusteného a značne schátralého sanatória, inač okrem toho nič zaujímavé. Z postavami som nesúcitil, bolo mi jedno čo sa im stane, vobec ma nezaujímal ich osud, sympatie u mňa nemali. Vraždy, žiadna sláva a ako celok je to nevýrazné a dosť často aj zmätočné.

Případ Pelikán (1993)

Ďalší z radu politických thrillerov, ktorý ma svojou záživnosťou vie pripútať do kresla. Je tu viacero konšpiračných teórii, ktoré boli zaujímavo vysvetlené. Celú dobu mi vŕtalo hlave, kto zabil nájomného vraha, keď po celú dobu filmu, nebol nikto, kto by ochraňoval hlavnú predstaviteľku. Je tu veľa náhôd a hlavný hrdinovia sa tak poľahky dostali všade, kde by sa za normálnych okolností určite nedostali a už potom to bolo aj úsmevné. D.Washington ako vždy skvelí, Júlia bola tiež ok, ale rola prezidenta a jeho verného poskoka mohli byť obsadená aj lepšie, tam mi chýbali dôraznejšie osoby. A je tu veľa napínavých scén a tak 4* to istia.