• Mysteriózní

Prokletý (2009)

Zas som si pozrel tento film, že prehodnotím svoje hodnotenie, ale to sa nestane. Film je aj po opakovanom pozretí len na ciste 2*. Hlavne je to nuda a ducharčinou sa to nedá nazvať, keďže tých trademarkov tu je veľmi malo. Lakačky slabé, príbeh jednoduchý a triky skoro žiadne. Totálne zbytočný film, ktorý by chcel byt hororom, ale to je len jeho zbožne prianie.

Údolí mrtvých (2020)

Videl som nespočetne veľa nazi zombie filmov, ale len asi 5% stálo za tri alebo viac hviezd. Takže do tohto filmu som išiel trocha opatrne, či bude stáť aspoň za niečo. A naozaj stal a bavil ma od začiatku až po záverečné titulky. Najprv tu bolo veľa sympatických postav a ich hlásky boli hádam ešte o čosi sympatickejšie. Je to taká odľahčená zombie vybíjaná, u ktorej neviete či sa mate smiať alebo žasnúť nad solídnymi maskami a akčnosťou. Pravé tá akcia mi bola najviac po chuti a keď sa to skĺbilo ešte aj s čiernym humorom, tak som bol rád, že to konečne vyšlo. Práve toto spojenie sa skoro vobec nevidí a tu to parádne odsypalo. Konečne ma zas Španieli potešili, lebo posledné ich tri horory u mna nedopadli najlepšie, ale tento od začiatku u mna išiel na istotu. Silne 4*.

Cenzorka (2021)

Je tu krásna ukážka toho, ako to vyzeralo vo svete požičovní a tá skutočnosť mna samého veľmi potešila, keďže som ich obľúbencom doteraz. Film mi najprv pripomínal 8mm, potom zase mi prišiel ako sympatická kopírka Maria bavy či D. Argenta a napokon vystrelil až k I Spit on Your Grave. Naozaj každý si tu môže nájsť to svoje. A ja som si naozaj aj našiel. Film ma bavil od začiatku až do konca a i keď gore stránky tu nebolo nejako veľa aj to malo potešilo. Film hral na iné veci a tie mu teda vychádzali. Herci boli dosť dobrí a jeden z nich mi neskutočne pripomínal Buda Spencera. Mne sa celkom páčil i ten koniec a vobec sa mi nezdalo, že to bolo otvorene, ale naopak, bolo to celkom jasne a uzavreté. Takže som veľmi spokojný a dávam silné 4*.

Hell House LLC (2015)

Ja som vobec netušil, že tento film existuje a už vobec nie, že je tento film začiatok trilógie o strašidelnom dome. Je fakt, že film neponúka nič nové a pre mna je najväčším negatívom to, že sa tvorcovia rozhodli pre FF projekt. A to podľa mna bola chyba, lebo si film udržuje celkom solídnu atmosféru a niektoré sceny s hororovými figurínami boli viac než vydarené. Len ta forma nebola vobec dobre zvolená, pravé ten Found footage štýl, sem vobec nepasoval. Roztrasená kamera alebo ručiaci ľudia u ktorých sa nevie čo sa im stalo, tak film viac a viac ubíjal a tam sa tvoril už len chaos a bordel a nakoniec z toho bol už aj trocha prúser. A to u mna mohol mat našliapnuté oveľa vyššie, ale potenciál nenaplnil. A herci sa tiež moc neprekonali. Budem chcieť pozrieť i pokračovania, ale dám tomu trocha času, mám teraz v hľadáčiku zaujímavejšie projekty. Slabé 3*.

Titanic 666 (2022)

Asylum si rado vyberá pre svoje počiny známe filmy. A tak po Jurassic parku či Terminatorovi prišiel rad i na sprznenie Titanicu. Popravde, čo som čakal to som sa aj dostal. Smiešne a úbohé herecké prejavy, mizerné triky a dejová linka o nej sa baviť vobec nemusíme, je to Asylum, takže je to celkom jasné. Všetko toto som čakal, lebo už od tejto spoločnosti mám niečo napozerane. Aspoň, že tu nezabíjajú vražedne hviezdovky, po druhýkrát by som to už nedal. Niektorí duchovia vyzerali viac ako zombie a nie duchovia a ani jedna potvora nebola ideál, ale na tuto spoločnosť sa celkom vydarili. Je to na čisté 2*, na viac film nemal.

Last Radio Call (2021)

Ďalšia z mnohých variácii na Grave Encounters a podotýkam strašne lacná a nezaujímavá. Tento film je úplne bez nápadu a aj keď sa hrá a v mnohom i kopíruje Grave Encounters, k tomuto filmu sa nepriblížil ani po technickej stránke a po tej atmosférickej už vobec nie. Je značne chaoticky a lakačky sú tu spravené len zvukovými efektami a aby som zamedzil tomu, že stále som siahal po ovládači, tak som radšej zvuk znížil a tým bolo aj po hlúpych lakačkách. A vobec mi to nevadilo. Herecky to bolo tiež zúfale a najviac ma iritovala pravé hlavná ženská postava, bolo vidieť, že ju to vobec nebaví. Atmosféra skoro nulová, herci slabučký a len sem tam nejaká uškriekaná babizna v sprievode hlučnej hudby, čo mna mimochodom po nejakom čase začalo otravovať. Je veľa podobných filmov a niektoré sú oproti tomuto extratrieda. Slabé 2*.

Žhářka (2022)

Tak vobec som nečakal, že tento sa len čo i len priblíži originálu, ale i tak som čakal oveľa väčšiu nalož, ako to bolo v reále. Som jeden z tých, ktorí videl i originál a tak nemam za potrebu tu splietať filmy, ktoré sú podobne tomuto filmu. Určite by to nemalo zmysel a ani účel. keďže sa jedna o remake. Pôvodný film sa mi páčil veľmi, nielen kvôli vynikajúcej mladej Drew Barrymore, ale i kvôli parádnym trikom, A tento nemá ani jedno a ani druhé. Mladá hviezdička je nevýrazná a triky i keď sa jedna o rok 2022 sú neskutočne slabé a chabé. A to zamrzí asi najviac, lebo práve triky som tu čakal oveľa výživnejšie, ale z nejakého dôvodu tu také neboli.

The Devil's Tail (2021)

Musím uznať, že skoro všetky príbehy mali slušnú dejovú linku, ktorú v podobne ladených filmoch až tak nevidím. Horšie je to, ale už s logikou a hlavne pochopiť všetky súvislosti. Film si neraz odbehol do iného príbehu, potom sa zas vrátil aby zas na chvilku ukázal niečo celkom ine. Preto je to trocha chaotické a hlavne herecky veľmi fádne. Príbehy sa celkom ani neuzavrú a vtom vidím, tiež chybu, nemam rad, keď je niečo len rozpracovane. Film ako celok, išiel hlavne atmosférickou rovinou, čo chválim. Lebo som sa trocha bal, že to bude zas nejaká gýčovitá hororovo komediálna srajda, čo sa, ale nepotvrdilo. Film ma až tak nepotešil, ale rozhodne ani nenasral. Silné 3*.

The Twin (2022)

Na začiatok, som neskutočne v šoku z toho, že som najprv vobec nespoznal Teresu Palmer, ktorá ma očarovala v Lights Out, ale tu bola na nespoznanie. Ustaraná , gýčovitá a hrozne nesympatická a to je od Lights Out, len o šesť rokov staršia. Film dejovo vyzerá celkom jednoducho a predvídateľne a i keď podobných filmov je tu už niekoľko, tak finálny zvrat ma trocha odrovnal. A to som celkom čakal, že na pointu som pripravený, ale vobec to tak nebolo. A okrem slušnej technickej stránke, bol práve finálny zvrat tým najlepším, čo film môže ponúknuť. Herecky ma to vobec nebavilo, či to bola Teresa, Steven alebo Tristan. A práve tá detská hviezdička mi bola po celú dobu filmu strašne nesympatická. Film nenaserie, ale zas ani nenadchne. Slabé 3*.

Morto Não Fala (2018)

Vždy keď príde nejaký film z márnice, beriem ho všetkými desiatimi. Nielenže preto, že takých filmov sa veľa netočí ale i preto, že majú vždy hnusne ponurú až nepríjemnú atmosféru. Najprv mi to prišlo ako paródia na nejaké ducharske horory. Aspoň dialógy s mŕtvymi mi naozaj tak prišli. Potom prišla časť s nasraným duchom a aj keď sa o originalite hovoriť nedá, tak ta časť mala aj gore stránku i riadnu drsnost. Ale i tak po celu dobu som sa nemohol ubrániť pocitu, že niečo veľmi podobné som už videl. Preto to je celkom predvídateľne i  keď sa o nejaké tie zvraty film pokúša , ale u mna celkom bezúspešne. Herci vynikajúci, ale po trikovej stránke to až tak slušne nebolo a asi aj preto filmu dávam len silné, ale 3*, na viac u mna nemal.