• Mysteriózní

Pozvánka do pekla (2022)

Najprv to začalo nádherne goticky a malo to niekoľko prvkov, ktoré mam na týchto filmoch rad a to hlavne ponurosť, len škoda, že tej nebolo viacej. Najprv sa mi zdalo, že pozerám krvavú nevestu 2, keďže sa napadne dej filmu podobal práve na krvavú nevestu. Ale to boli hlavne začiatky, potom si už ide svojou cestou i keď som tam spozoroval jednu či dve sceny pripomínajúcu scénam vo voskovom múzeu, čo bola asi len náhoda. Tak po technickej stránke je celkom slušný a aj po tej hereckej. Horšie je to už s gore stránkou, tá bola pomerne slabá a čo sa týka predvídateľnosti, tej je tu neúrekom. Dá sa povedať, že nič nove tu nie je, práve na opak, všetko je tu stokrát recyklované a tak aspoň pre mna to je nielen predvídateľné, ale hlavne nezaujímavé. Film ma určite neurazil, ale ani nenadchol, lebo nemal kvôli čomu. Slabé 3*.

V pasti (2020)

Tak tento film určite čerpal inspiráciu z iného, oveľa známejšieho filmu, ale jeho kvality určite nemal. Vynikajúca bola hlavne dĺžka filmu a tak pomerne rýchlo ubiehal. A plusom je aj kamera či nádherná prírodná scenéria. Lenže to je asi tak všetko k pozitívam. Iritovala ma postava Idy, tá čo tam dokazovala, celkom zúfalý výkon či sa to týka postavy alebo herečky . Totálne hlúpa až mechom udretá postava. . A celé sa mi to zdalo akési nemastné-neslané. Chýbala mi tam hlavne väčšia dramatickosť, celé mi to prišlo až neuveriteľné. Podľa mna sa režisér zamotal do svojich hlúpostí a už nevedel, ako z toho von. Na film som sa tešil, ale nedopadol tak, ako som očakával. Slabé 3*

Grimm - Season 2 (2012) (série)

Tak táto séria sa mi páčila ešte o niečo viacej. Nielenže tu bolo veľa zaujímavých monštier, ale i príbehovo sa to niekde aj posunulo. Aj keď je to len za silné 4*, ale dúfam, že niektorá z ďalších sérii to prelomí a pôjdem i na to najvyššie, myslím si, že by si to seriál už aj zaslúžil.

Grimm - Goodnight, Sweet Grimm (2013) (epizoda)

Jasné, že som to čakal. Nickovi sa poslednej dobe moc nedarilo, najprv oslepol, potom upadol do tranzu lásky a bolo jasné, že tie udalosti z posledných častí boli len nepriami útok na niečo či niekoho iného. Tato časť ukázala, že zvraty jej nerobia vobec problém. Začína sa to ešte viac komplikovať, tak som zvedavý ,ci si aspoň takúto úroveň udrží aj v tretej sérii.

Grimm - Season of the Hexenbiest (2012) (epizoda)

Už tú úlisnú Adalind by mohol niekto odj.b.ť. Tá mi tu už pije minimálne nervy. Tato časť je aj malo akčná a aj malo pútava, slabé 3*.

Dobrou noc, mami (2022)

Rakúsky originál z roku 2014 som si už vobec nepamätal a tak sa dá povedať, že som išiel trocha do neznáma. A aj keď som si ho nepamätal, tu na čsfd som mu dal 4* a tak si myslím, že ma baviť musel. Ale čo nie je celkom tento prípad. Všetko sa mi zdalo také známe či to bola veľká podobnosť s príbehom dvoch sestier alebo iných podobne ladených filmov a to vobec nenarážam na originál. Takže je tu veľmi veľká klišéovitosť a hlavne fádnosť a nuda. Myslel som si, že film ako pôjde do finále, aspoň troška pritvrdí a nič. Je tu asi jedna solídnejšia scéna, ale inak len vata. Herecky to bolo dobre zvládnuté a to najmä detské hviezdičky sa s tým popasovali zo cťou. Film vyložene nenasral, ale zas ani nepotešil, tak len za slabé 3*.

Grimm - Season 1 (2011) (série)

Po seriáli hrozba z temnoty som potreboval aspoň nachvíľu zaplniť prázdne miesto, po tom vynikajúcom seriály. Ale, nečakal som, že po prvej sérii budem chcieť vidieť i ďalšie, ale zatial ma seriál bavil a tak pôjdem určite ďalej. Je trocha iný, aký som čakal a aj dejovo je dosť odlišný od tých, ktoré som už videl. Je tu veľa originálnych zrudičiek i do cela prepracovaných zvratov. Seriál zatial parádne odsýpa a dúfam, že mu takéto tempo vydrží čo najdlhšie. Herci sú ukážkoví, či sa jedna o hlavné alebo len vedľajšie postavy. Zatial len za silne 4*, ale dúfam, že tú 1* ešte nejakej sérii pridám.

Temná strana dveří (2016)

Štandardná ducharina, ktorá neprekvapí ani príbehom a ani štýlom prevedenia. Hlavným problémom filmu je neustále sa opakujúce klišé a i to, že sa príbeh odohráva v Indii nebolo dobre zvolene, lebo podobných filmov už vzniklo veľmi veľa. A mna neohúril ani ten roztrasený prízrak, čo sa nápadne podobal na Samaru a jej podobne obludky. Cintorín domácich zvieratiek z Indického prostredia nedopadol celkom tragicky, ale ani nejaká sláva to tiež nebola.

Lovci duchů - Série 15 (2019) (série)

Posledná séria sľubovala najlepšieho záporka, aký v tomto seriáli bol. Aspoň posledná časť zo 14 serie tomu nasvedčovala, ale seriál to nedokázal naplniť. Práve naopak, zo serie sa stal len hon na všemohúceho a on tam veľa vody veru nenamútil. Je to ukecané, rozťahané a hlavne nezaujímavé. Bolo jasne, že tvorcom už došli nápady a aj chuť niečo nove vymyslieť. Jednoznačne najslabšia séria, ale aj tak mi bude za seriálom smutno.

Lovci duchů - Carry On (2020) (epizoda)

Škoda toho, že to neskončilo predošlou častou. Táto časť bola celkom zbytočná a hlavne neuveriteľná. Bolo vidieť, že to už tvorcovia chcú rýchlo zabaliť a mať to s krku. Bol to najhorší možný koniec jedného z bratov, za 15 sérii, keď pomohol toľkým ľudom a jedine, kto mu vzdal úctu bol len ďalší z bratov. Hlúpe, trápne či neuveriteľné, asi všetko do kopy. Len kvôli tomu, že už je koniec dávam tú 3*, inač by to bol odpad.