• Mysteriózní

Lovci duchů - Inherit the Earth (2020) (epizoda)

Podľa mna, práve tato časť mala ukončiť tuto sériu. Bola naozaj vynikajúca. Veľa zvratov i akcie, ale najviac i tak potešil krátky zostrih toho najlepšieho, čo alebo koho sme v seriáli mohli vidieť. Len ma zamrzelo, že tam nebol scooby doo. Ale lepši finiš si seriál ani priať nemohol. I keď celkový dojem z tejto serie zachrániť už nedokázal.

610 metrů nad zemí (2022)

Vôbec nič som si o tomto filme nezisťoval a tak som nevedel do čoho idem. Začalo to podobne ako Vertical limit, ale potom si to išlo svojou cestou. Už sa mi dlho nestalo, že som z filmu mal zlé pocity a u tohto som mal teda až závrate. Hlavnou devízou filmu je to, že je neskutočne realisticky natočený. A kamerovo je fenomenálny, tie pohľady zo všetkých strán boli veru ukážkové. Príbeh je jednoduchý a da sa povedať, že aj predvídateľný, ale film útočí na diváka inými zbraňami a tie sú teda veľmi intenzívne až šialene. Je tu aj nejaký ten zvrat, ktorý mi dosť pripomenul 47 metrov, a bol celkom slušný. Veľmi som prekvapený, že takýto štýl filmu mi veľmi sadol. Herecky to bolo tiež ok, len škoda, že Jeffrey Dean Morgan tam nemal viac priestoru. Po záverečných titulkoch som bol viac upotený a vystresovaný, ako hlavne postavy filmu. Takže veľká spokojnosť, silne 4*.

Lovci duchů - Moriah (2019) (epizoda)

Čakal som všeličo. Ze sa vráti ešte horší Lucifer, Michael alebo smrtiaci Jack. Ale to co prišlo, ma naozaj odrovnalo. Tak epický záver som nečakal, práve táto koncová časť je podľa mňa najlepšou poslednou časťou zo všetkých sérii. Už sa teším na tu poslednú, myslím si, že to bude mäso. Táto séria bola len na silné 3*  a vyzerala, že bude prvá, ktorá odo mňa tie 3* dostane, keďže ostatné to dali na viac. Ale záver bol veľkolepý, preto i tejto sérii dám o 1* viac, už si to zaslúži.

Lovci duchů - Don't Call Me Shurley (2016) (epizoda)

Konečne sa ukázal i ten, na ktorého všetci čakali. Nie je to najlepšia časť, ale rozhodne jedna z najemotívnejších . Hlavne ten koniec bol bravúrny.

Moloch (2022)

O tomto filme som si nič nezisťoval, len som vedel, že sa bude jedna niečo z čarodejníckeho prostredia. A také ja môžem. Ale tento nejde celkom zabehnutou formou i keď a to hlavne pri konci to už nezvláda celkom ukorigovať a tak je tam mierna klišéovitosť a prehľadnosť. Tak na začiatku sú tu nesympatické postavy, ale potom si buduje naozaj solídnu atmosféru s miernym tajomnom. Len ako som už povedal, neudržal si to až do konca. Po technickej stránke tiež som veľmi spokojný. Napríklad scéna, kde v diaľke vidíte dom v ktorom v oknách svieti oranžové svetlo a okolo domu stúpa hmla, to teda bola najkrajšia vizuálna scéna vo filme. I známejšie filmy by práve tuto scénu tomuto filmu  závideli. Keď prišlo vyvrcholenie a konečne sa ukázala aj hviezda večera, tak hned som si spomenul na horor Mama, tam bolo niečo podobne. Mám strašne rád atmosférické horory, ale toto nevyšlo celkom podľa mojich predstav. Takže len silné 3*. Hádam keď niekedy dám opakovanie, možno hodnotenie zvýšim, ale teraz som to tak necítil.

Lovci duchů - Stairway to Heaven (2014) (epizoda)

Nekomentujem casti, ale toto musím, to vážne? Spomínam si, keď Sam nemal dušu a Dean bol z toho v p..i a keď je to opačne, tak Sam je v pohode? Strašne úzkoprsé a hlúpe. Viac k tomu nemam čo povedat.

The Reef: Stalked (2022)

To sú, ale p..e pomyslel som si, po prvom žraločom útoku. Jedna ako mechom udretá, ďalšie totálne nevšímavé kravky, ale to bolo nič k tomu, čo dokazovali potom. Tieto štyri, potom už len tri blbky ma iritovali celu dobu filmu a pri jednej scéne cca v polke filmu, som už aj rozmýšľal, že film vypnem. Ale toto nezvyknem robiť a tak napokon som ho bez ujmy na zdravý dopozeral. Neboli bohvieako sympatické, ale múdre neboli určite. Ale aspoň jeb...ost postav si film vynahradzuje skvelými žraločími útokmi, tie sú nasnímane bravúrne a žralok je naozaj vydarený. Takže po technickej stránke je všetko v poriadku, ale po dejovej stránke, nie je v poriadku nič. Takže len slabé 2*.

Prokletý (2009)

Zas som si pozrel tento film, že prehodnotím svoje hodnotenie, ale to sa nestane. Film je aj po opakovanom pozretí len na ciste 2*. Hlavne je to nuda a ducharčinou sa to nedá nazvať, keďže tých trademarkov tu je veľmi malo. Lakačky slabé, príbeh jednoduchý a triky skoro žiadne. Totálne zbytočný film, ktorý by chcel byt hororom, ale to je len jeho zbožne prianie.

Údolí mrtvých (2020)

Videl som nespočetne veľa nazi zombie filmov, ale len asi 5% stálo za tri alebo viac hviezd. Takže do tohto filmu som išiel trocha opatrne, či bude stáť aspoň za niečo. A naozaj stal a bavil ma od začiatku až po záverečné titulky. Najprv tu bolo veľa sympatických postav a ich hlásky boli hádam ešte o čosi sympatickejšie. Je to taká odľahčená zombie vybíjaná, u ktorej neviete či sa mate smiať alebo žasnúť nad solídnymi maskami a akčnosťou. Pravé tá akcia mi bola najviac po chuti a keď sa to skĺbilo ešte aj s čiernym humorom, tak som bol rád, že to konečne vyšlo. Práve toto spojenie sa skoro vobec nevidí a tu to parádne odsypalo. Konečne ma zas Španieli potešili, lebo posledné ich tri horory u mna nedopadli najlepšie, ale tento od začiatku u mna išiel na istotu. Silne 4*.