• Mysteriózní

La abuela (2021)

Pred par dnami som videl a to nespočetnekrát aj predtým, film, ktorý sa venuje Voodoo tematike a najprv som celkom nechápal, prečo sa mi na začiatku tohto filmu, práve on vybavil. Ale ako film plynul, som pochopil prečo sa tak stalo. Lenže ten má svižný dej, strašidelne prostredie a slušné zvraty. A tu je z toho asi len to prostredie hnusného bytu, kde spoločnosť robí len jedna stará ježibaba. Tá sem-tam bola riadny psychoš a to hlavne pri konci, ale i tak som čakal od nej oveľa viac, než ukázala. Hlavne začiatok a stred bol preto riadne nudný a nezáživný. Mne o pointu v tomto filme nešlo, keďže som ju odhadol hned na začiatku a asi aj preto má tento film až tak nebavil. A to navzdory tomu, že mi meno režiséra, nie je  neznáme, práve naopak. Preto má to mrzí ešte viac, že musim dať len slabé 3*.

Offseason (2021)

Je to do cela temné a udržuje si to po celu dobu hutnú atmosféru. Ale to je asi tak všetko k pozitívam. Negatíva v tomto prípade vyhrávajú. Je to hlavne nudné a ešte sa k tomu dosť pridáva nezáživnosť a aj príbeh je neoriginálny a až fádny. Hororom by som to nenazval, ibaže temným thrillerom. Niektorí dajú tomu asi odpad iní zas pat hviezd, ja zostanem niekde v strede, takže 3*.

The Exorcism of God (2021)

No ja som z tohto filmu mierne povedané v r.t.. Lebo niekedy menej je viac a tu toho bolo neúrekom. Preto je dosť chaotický, ale zas sa tu stále niečo deje a ten démonický Kristus je ukážkový. Už som niečo veľmi podobné videl a tento film sa s tým popasoval o niečo lepšie. A ten koniec to vážne vytiahol na 4*, čo som vobec nepredpokladal, keď film po skoro celú dobu bol u mna len priemerný. Masky vynikajúce, dej svižný a herci obstali. Celkom som myslel, že tento film bude len tuctovou kopírkou podobne ladených filmov, ale on dokázal opak, načo som patrične hrdí, silne 4*.

Zoombies (2016)

Nech žije Asylum!! Tu sa normálne prekonali. Jasné, že to nie je Jursky park, čo tam mimochodom bolo aj spomenuté, ale má to aj svetle momenty a to na túto spoločnosť je viac než skvelé. Nie sú to, ale ani triky či herci, tu to tiahne hlavne zaujímavý príbeh. Ktorý sa točí okolo zombie zvierat, ktoré nie sú obzvlášť trikovo spôsobilé, ale zato majú riadny apetít, takže je tu veľa krvi i divokého úteku ľudí. Nedám prvú 3* tejto spoločnosti, ale sú už blízko. Silne 2*.

Cube (2021)

Tak toto sa vážne nevydarilo. Je to lacná napodobenina kocky a najhoršie je na tom, že ničím iným ani nechce byť. A to preto, že všetko alebo skoro všetko tu už bolo práve v Kanadskej kocke. Len v originále boli lepšie charaktery postav, pasce i celkový vizual, tu nič sa k tomu ani nepribližuje. Vôbec nechapem načo bolo toto dobré, celkom zbytočné pokračovanie, ináč slušne vynaliezavej série. Slabé 2*.

Ostrov děsu (1970)

Toto sa mi vobec nepodobá na to, že to natočil môj najobľúbenejší režisér. U majstra Bavu ide len a dúfam, že to tak aj ostane, o druhý film, kde som musel dať len 2*. Prvým bola planéta upírov, ale u gialla som to vobec nečakal, že to dopadne takto. Celý príbeh zasadený na opustený ostrov, kde je len niekoľko postav je skvelý. Po Bavovi to skúšali viacerí a niektorí aj uspeli. Lenže to nie je tento prípad. Ja som napríklad vobec nepochopil postavu Isabel. Všetci o nej vedeli, ale nielenže ju nikto neobviňoval z vrážd, ale ako keby na ňu celkom zabudli, že tam je i jedna z postav povedala, že sme tu už len traja a tak len niekto z nás môže byt vrahom, ale s Isabel boli štyria. Silný nie je ani v dialógoch a vonkoncom nie vo vraždách. Sú tu len naaranžované mŕtvoly. Čakal som, že aspoň Edwige dostane viac priestoru, ale ani to sa nestalo. Jedine čo mi trocha utkvelo v pamäti boli scény z mrazáku, kde sa vo vreciach hojdali mŕtvoly. Z toho išiel taký nepríjemný pocit a k tomu výrazne pomáhala hudba. A to je asi aj jedine začo môžem dať slabú 2*, keďže všetko ostatné sa nevydarilo.

Paintball (2009)

Hneď od začiatku bolo jasné, že tento film bude len ďalšia tupá lesná vyvrazdovacka, bez čo i len jednej vypätejšej sceny. A čo je najhoršie, že pri týchto druhoch filmov, sú najzaujímavejšie vraždy a ich prevedenie. Ale režisér tohto braku sa rozhodol pre niečo neopozerane a to vraždy ukázať v čiernobielom šate a to bol totálne špatne ťah a určite si to potom už aj on uvedomil, lenže už bolo neskoro. Takže film bez gore, ale zas s debilnými dialógmi a otrasnými hercami. Zdá sa, že žiadne pozitívum som nenašiel, ale jedno áno a tým je to, že som film dopozeral bez toho, aby som sa čo i len raz pozrel na hodinky, kedy bude koniec. A to pri takýchto tipoch filmov, sa mi to stáva často. Slabé 2*.

Extracurricular Activities (2019)

Je to ľahká, jednoduchá a svižná jedno hubka, ktorá nenadchne, ale ani neurazí. Je jasne, že scenárista išiel na istotu i keď ho vobec nenapadlo, že dokonalý plán neexistuje a vždy sa nájde malá trhlinka, ktorá ten plán celý pochová. No. ale tu nie, všetko ide podľa plánu a to je neuveriteľné až dokonca trápne a to najviac na konci. Lebo zlyhanie bŕzd, utopenie, otrávenie či dokonca spadnutý konár sa dajú považovať za nešťastne náhody, ale skon poslednej obete a cele tie okolnosti, čo tomu predchádzali boli už totálne prehnane a hlúpe. To bolo celkom naivne sa domnievať, že koncový zvrat bude čerešničkou na torte. U mna to vystrelilo celkom inak. A aj keď ten koniec je už celkom mimo, tak ako celok to bolo slušné. Silne 3*.

Shut In (2022)

Videl som niekoľko filmov s týmto názvom, ale tento je rozhodne najslabší. Problém je hlavne v scenári, ktorý z hlavnej ženskej postavy spravil ťažkú kravu, ktorá sa nevie postarať ani o seba a tobôž nie o deti.  Ten problém hlavnej postavy bol neskutočne nafúknutý a dal by sa riešiť jednoduchšie, ale to by film mal asi o 30 minút menej. Cele to chovanie skvelej ,,Matky " bolo riadne iritujúce a tie nahodičky na zdramatizovanie filmu boli až trápne. Takže lacný nápad, hlúpy scenár a skoro žiadna vypätejšia scéna robia z tohto filmu len jednoduchú ničím výnimočnú jedno hubku, nanajvýš na jedno pozretie. Slabučké 2*.

Privilegium (2022)

Tento film nie je ničím výnimočné dielko, ale zato vobec nenudí a dobre sa pozerá aj na ústredné hlavne postavy. Film ma slušnú myšlienku, ale v jeho neprospech hra najme to, že nie je originálna a ani výnimočná. Podobne ladených filmov je už veľmi veľa. Zaujímavé bolo , že najprv sa to tvári ako filmy o exorcizme a napokon sa to prehupne celkom inam, takže zvrat aj koncova pointa ma troška prekvapili, ale nie šokovali, na to treba viac odvahy sa odviazať, čo tento film nemal. Ale čo mi najviac na filme vadilo, bola postava toho prízraku, bola fakt lacná, ako z tretej cenovej skupiny. Takže film neprekvapil, ale určite má ani nenasral, tak vládne celková spokojnosť i keď, je to len za slabé 3*.