• Pohádka

Šašek a královna (1987)

Cha cha směji se když jsem film viděl v TV někdy roku 1989 a jak mi připadal zvláštně o ničem a přitom o sadomasochistickém vztahu překrásné Chantal mocné královny a současné hysterické Francouzky a submisivním kastelánem a šaškem z 14 stol. Prostě jen muž a žena osudové setkání, láska, závislost, posedlost prostě Freudovsky vztah. V 1989 všichni si na něj naimplementovali politiku, všichni rozumovali jak je dílo geniální politickou satirou, jedna studentka tvrdila že film se musí pochopit  apod. Nic nemohlo být vzdálenější pravdě. I podle překvapeného Bolka Polívky který pravil že politika se na něj prostě nalepila, nic z toho neměli tvůrci v úmyslu, proto se film líbil svoji dvojsmyslnosti, když se zjistilo že nic z toho není pravda film je spíše v zapomění moc se nereprízuje. Přitom ten sadomasochismus vztahu muže ženy je skvělý a geniálně natočený aby v závěru ukázal že vše je jinak a sadomaso královna je v současnosti Pokorná žena která je upoutání na invalidní vozík.

Sardinky aneb Život jedné rodinky (1986) (TV film)

Zde je jasné proč byla revoluce v 1989 mladí měli problém s byty dnes je bytů dost ale stojí 4.000.000,-Kč ale žilo se a žije se… kam se hrabě vyprávěj. V podstatě se v bytové situaci moc nezměnilo, mentalita je stejná. Na inscenaci se dá dívat Veškrnka je dobrá disko stará panna a Valu v komedii vždy rád vidím.

O spanilé Jašince (1997) (TV film)

Nebýt Ráži a hudbu od Hapky zapoměl bych na sexy “Valkýru” Schneiderovou, nedalo by se na tu studiovku dívat ale takto… solidní průměr. Kretchmerová po plastice nosu to slušelo ale přece i předtím byla hezká. Takže taková nedělní pohádka.

Tetinka (1977) (TV film)

Bravoo, skvělý důkaz že Bohumila Zelenková psala dobré scénáře, pŕipočteme dobré herce a “manipuláorka” tetinka je na světě.

Sezn@mka (2016)

Tak tenhle film má jednu slabinu a tou je scénář. Vše zachraňují herci ale tento film jasně dokazuje že bez dobrého námětu a scénáře herci nemají šanci. Zkrátka novodobě české filmy jsou pravý opak filmů co se točilo před 89’ Tedy skvělou výpravu, kameru i obsazení ale námět, scénář a hlavně dramaturgie je naprosto slabá.

Podezření (1972)

Ježíš to bylo utahaný a unylý až hanba. Napětí a zápletka naivní jedině proč se na tu šumařinu dívat jsou herci, vše ostatní včetně té ameriky je šunt- Francouzský diplomat a nejezdí v Citroenu autenticita na nule, toporná Koštová a její čeština se slovenským přízvukem rve uši kdyby mluvila slovensky alespoň by to mělo melodii, tak je vyloženě protivná. Chyběl tam major Honza Zeman  to by bylo alespoň vtipný no alespoň ho suploval kontráš Jelen. Jediná sexy bomba třešničkou byla Božidara Turzonovová…

Ve stínu (2012)

Drahá výprava a ubohý námět skoro mi připadá aby se zavděčili nebo získali peníze od Izraelského státu, proč ne ale Toman to bylo alespoň pořádný oběd, Ve stínu je spíš bonbónek v luxusním balení. Předražená tuctová detektivka která není ani tajemná ani zajímavá, Dobrodružství kriminalistiky bylo daleko zajímavější.

České století - Poslední hurá (1989) (2014) (epizoda)

Bezva rekonstrukce listopadových a prosincový dnů 1989  komunisti už nedokázali ani zvednout převrhlou Karafu s whisky snažit se utřít rozlitý mok “ser na to” skvělé parafrázování pana režiséra a umělecké stvárnění bezmoci a prázdnoty komunistických funkcionářů-skvělé předání moci Václavu Havlovi a nové vlně, Dubček a Císař už mohli spívat pouze labutí píseň, komunismus-“socialismus s lidskou tváří” už nikdo nechtěl reinkarnovat, ani jiná interpretace Marxismu doposud Leninistická už nebyla aktuální to vše vymřelo s rokem 1968 tato politická hra byla již definitivně dohraná- Dubček byl jen symbol a politická vzpomínka. Nastupuje Tržní hospodářství- jiná cesta k prosperitě, a skutečná parlamentní demokracie která má zajistit vygenerování nejlepších politických hráčů na základě svobodných voleb- což se zaplaťpánbůh děje tj. Co si upečte to máte. ( geniální Marek Daniel, Roman Luknár, Olda Kaiser zábavné zajímavé stvárnění Adamce Jiřím Lábusem).

Marie Terezie - A Woman at War (2019) (série)

Vyhozené peníze, Marie Terezii nebyla žádná německá knedla, byla kost, až po X porodech přibrala což je pochopitelné, ale scénář je slabý, réžie hrozná, casting otresný Snědej Kotek jako fešák Lotrinský to je snad vtip a ta rakouská buchta jinak se to nedá nazvat je úplně mimo, zbytek hlavně scénáŕ je trágédie na úrovni laciné telenovely.