Kung Fu Panda (2008)

Několik skutečně skvělých a důležitých myšlenek, které se v ději tohoto snímku promítají, se ke mě neustále vrací. ,,Stačí věřit" nebo ,, Nic není náhoda".. Navíc postava mistra Ugveje je naprosto dokonalá!! Hudba skvělá, jednotlivé postavičky také..

Zátah 2 (2014)

Tak především by se tento film neměl jmenovat Zátah, ale spíš skrytá identita. Nicméně se Scorsesseho filmem to nemá nic společné. Film utekl jako voda, míra brutality je udržena na stejné laťce, souboje a jejich choreografie výborné. Trochu zdlouhavé, ale jinak výborné. Opět jsem fandil Ikovi ve finální řežbě.. Rozhodně film pro dospělé..

Zátah: Vykoupení (2011)

Brutální, krvavá, smrtící, strhující, napínavá akce.. Skupina 20 policistů jde do velkého činžovního domu provést zátah na zločinného bosse. Postupně jsou však masakrováni, jelikož na ně obyvatelé domu čekají a policajtů postupně ubývá, čím se děj blíží konci. Souboje napínavé, policajti dostávají nakládačku střídavě s poldama.. mazec..

Na sever (2009)

V dnešní době neotřelý, originální film, který přibližuje smýšlení lidí z Norska. Úžasné..

Utopie - Nejvíc lidí žije v Číně (2002)

Tak po 10 minutách jsem to chtěl vypnout a nedokoukat. Potom se z toho z lehka vyklubal zajímavý počin, který bych přirovnal k filmu Na sever. Mentalita lidí, žijící na severu je dána prostředím a je to vidět i na jejich filmové tvorbě. Komediální prvky se střídají s tragédií. Nejvíce mě zaujal příběh staříků.. síla..

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jak to říci, prostě to bylo ono! Nečekané zvraty, akce, vesmírné souboje, pořádný záporák s mrazivě drtivou inteligencí. Rozhodně lepší než jednička!

Nádherná Zelená (1996)

Nádherně zpracovaný příběh. Pohled na naši společnost očima mnohem vyspělejšího národa. Skvělá hudba, skvělé prozření :-)

Želvy Ninja (2014)

Tak takhle ne.. Chápu, že je těžké přenést animák do hrané verze, ale pokud na filmu zaujme asi jedna scéna ( býtbox ve výtahu) tak je něco špatně. Fox zajímavá pouze pro oko - jako novinářka směšná. Tříška a želvy - velké rozdíly v jejich kostituci, stejně jako jejich puberťácké ego, spíš ne. Trhač - propadák - vystřelovací čepele a všechna ( trocha) omáčky z japonské kultury - spíše pro ostudu. Celkově je to příliš do očíbijící, mozekvypínací film. Nebudu říkat zábava. Jsem rád, že jsem to dotáhl do konce. A Fichtner - to jsem prostě čekal.. Hudba nic moc..

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Hmm, srovnávat s knihou rozhodně nebudu. Souboj Rady se Sauronem luxusní, bitva taky v pohodě. Jen mi přišlo malinko zvláštní, že skřetí armáda byla organizována daleko více než armády elfů, trpaslíků i lidí - i samostatně bych od nich čekal víc. Taky jsem si říkal, že Zeměžrouty šlo využít lépe.. Prodlužování smrti Azoga bylo spíše ubíjející, Legolasovy kousky ani nemluvě.. Podobných detajlů by se našlo více, ale proto jsem tento film vidět nechtěl. Šlo o to dozvědět se, jak to vlastně s Hobitem dopadne, když to má v rukou Peter Jackson.. Myslím, že celkově palec nahoru je odpovídající!

Klub poslední naděje (2013)

Výborné! Boj s chemickým průmyslem, nezdolnost hlavní postavy, předsudky vůči homosexuálům, které se pozvolna mění po zjištění závažného onemocnění, snaha o zjištění pravdivých informací, přátelství.. Opravdu výborný film! PS: Jared Leto byl stejně přesvědčivý jako Matthew ve své roli!