Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Příběh z prostředí velké válečné lodě z 18.století, kdy kapitán Crow čelí modernější a lépe vyzbrojené lodi. Pomocí lsti se snaží přechytračit protivníka a poslat ho ke dnu. Můžeme také sledovat příběh přátelství kapitána a lodního lékaře. Velmi dobré zpracování, film ukazuje hrůznost válek na moři v této době.

Solaris (2002)

Jaksi to není ono. Clooneyho jako prvotřídního psychologa psychologicky odrovná hned po příjezdu zhmotnělá kopie jeho ženy a celé to jaksi nezvládne. Jak by muselo být posádce, pokud byly vystaveni účinkům Solaris delší čas? Asi by tak v pohodě nevypadaly.. No nic.. Celý film tak proplouvá s několika nadprůměrnými scénami, ale nijak mě nezasáhnul..

Hlas moře (2004)

Příběh o ochrnutém muži, který je téměř 30 let upoután na lůžko a nemůže pohnout víc než hlavou. Je to film, ve kterém se tento muž rozhodne obhajovat vlastní právo na smrt, jelikož jeho stanoviskem je, že nemá důstojný život. Amennábar snímek zpracoval velice procítěně, takže se divák střetává s různými názory na eutanázii..

Insomnie (2002)

Opravdu velmi dobrá kriminálka se skvělým Al Pacinem, dobře vykresleným prostředím a příjemným rozuzlením! Robin mi tentokrát do role zas tolik nesedl.. V Melodii mého srdce hrál ,,záporáka" daleko realističtějšího, než tu. Škoda, snad jen díky němu dávám 4*, jinak by to byla plná palba..

Poslední vrchol (2010)

Pro mě až příliš nábožensky založený film, který pojednává o otevřeném, přátelském, vlídném a láskou naplněném muži, které dokázal svým slovem i činem pomáhat druhým. Film neobjasňuje příčiny jeho smrti, je vyprávěním jeho známých, přátel a příslušníků rodiny o životě tohoto muže.

Konzultant (2013)

Svět lidí, kteří mají příliš peněz a hledají si způsob, jak zabít čas. Chamtivost, chtít stále víc. Tak co třeba zkusit prodej drog? A ono to překvapivě někdy nedopadne.. Jejich zamyšlení nad sebou samými mě minulo. Vraždy pěkně zblízka, jak už to dnešní svět vyžaduje, Diazová studená jako led! Opakované shlédnutí se konat nebude..

Muž z Ria (1964)

Dobrodružná komedie s Belmondem s hlavní roli, v níž je velmi dobrý. Příběh příjemně plyne s vtipnými scénkami. Muž z Acapulca je lepší, ale tohle je dobrá oddechovka.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Pokud chce někdo znát pravý význam slov, které běžně používáme, nechť shlédne toto představení a zamyslí se nad 4 dohodami od Dona Miguela Ruize. Prvních 15 minut jsem si tak trochu zvykal, ale potom už to bylo poučné, poutavé, vtipné! Výborný Dušek! PS: veškeré myšlenky jsou podávány velice stravitelně a srozumitelně! A to je umění!!!

Tady to musí být (2011)

Snímek ke mě bohužel nepronikl do větší míry. Více než polovina filmu se táhla neslaně, nemastně. Hudba byla velice výstižná. Celkově se mi v tomto díle líbilo jen několik scén a ty nedokázaly snímek zdvihnout výše..

Na odstřel (2009)

Podobně tématicky laděné příběhy mě vždycky osloví. Myslím, že celkově se dalo z materiálu vyždímat ještě o trochu víc, ale jinak nemám moc co vytknout. Crowe je přesvědčivý, trochu mi neseděl Affleck, jinak bez výhrad..