• Fantasy

Smrtelné zlo 2 (1987)

Tohle jsem si jednu dobu pouštěl pořád, smál se a bavil se. Dokonce jsem i zpočítal kolikrát se hlavní hrdina praští,spadne nebo mu něco přistane především na hlavě,ale to číslo už si nepamatuju:-). Skělej film s výbornejma hláškama.

Věc (1982)

Tak to byla věc! Jeden z nej sci-fi hororů co jsem kdy viděl. Napínavá atmosféra od začátku až do konce. Na svou dobu výborné efekty.

Predátor (1987)

Snad jediný film kde jsem viděl švarcíka se bát:-). Výborný, akční,napínavý. Stejně jako první dva díly Vetřelců vůbec nezestárnul.

Vetřelci (1986)

Povedené pokračování Vetřelce. Tentokrát akčního ražení. Stejně jako první film naprostá klasika.

Vetřelec (1979)

Za totače v kině strachy bez sebe:-), výborny,napínavý sci-fi horor který vůbec nezestárnul.

Sin City - město hříchu (2005)

Zatím jsem viděl pouze dva filmy podle komiksové předlohy, které mě opravdu bavili a to především tím,že si zachovávají tu správnou komiksovou atmosféru. Sin City je jedním z nich (pak je to film 300: bitva u thermopyl). Ostatní filmy dle komiksů nestojí za nic.

300: Vzestup říše (2014)

Na toto pokračování, jednoho z mých nejoblíbenějších filmů, jsem šel naprosto bez jakéhokoliv očekávání a tak zklamání nebylo moc velké. Ani nadšení, přesně jak je většinou zvykem, druhý díl uspěšné jedničky nestojí za nic. Záčátek docela ušel,ale poté film zabředl a stal se nudným. Nezachránila to ani precizní filmařina. Ani krev,které bylo velké množství ,nebyla tak dobrá jako u prvního dílu,ale bylo to to jediné co vypadalo komiksově. Z jedničky na mě v každé chvíli, z každého záběru dýchala komiksová atmosféra a to bylo na ní vyjimečné, hlášky , komentáře , souboje, vše jakoby člověk skutečně četl komiks. Z dvojky nic takového člověk necítí a tím se z ní stává tuctový a i zbytečný film. Doma jsem si ještě ten den raděj znovu pustil jedničku a i když jí viděl nesčíselněkrát, opět se dobře bavil. Ten rozdíl obou dílů je až propastný!

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Moje první setkání s P.Jacksonem. Od těch dob je mým vyhledávaným režisérem. Tohle je bomba. Nechutný,krvavý až se člověk řehtá až se za břicho popadá.:-)

Braindead - Živí mrtví (1992)

Pro mě jeden z nejlepších,nejsrandovnější,nejkrvavějších filmů co jsem viděl. Peter je borec!!!

Džuon: Široi ródžo (2009)

Slabší a už i zbytečné. Předchozí dva díly byli opravdu super, tohle už mě tolik nebavilo.