Zátoka (2009)

Tento a jemu podobné dokumenty by sa mali povinne premietať na školách, pravidelne. Neuveriteľné čo sa vo svete deje a to je len štipka ľadovca. Dokument výborne zachycuje prípravy a následné realizovanie projektu, ktorý je slovami ťažko opísateľný, hlavne tie skutky. Je obdivuhodné, aké priority niektorý ľudia majú, obdivuhodné.

MovieZone Live! (2010) (pořad)

V momentálnej dobe sa jedná o najlepšíu reláciu zo sveta filmu. Chalani sa vyznajú, vtipne a informatívne prezentujú svoje filmové znalosti a informácie ktoré sú dostupné.

Jedna mezi oči (2012)

Zlá réžia, zlá hudba, zlý kasting okrem Slyho, Momoau a Slatera k tomu miestami lacno vyzerajúca kamera, ako zo seriálu Nash Bridges, dialógy tiež miestami bijú do očí a pár logických nezmyslov ( plávanie pod vodou s prestreleným ramenom, dostať sekerou po xsichte a márovať sa ďalej a pod.). Ale inak som si to celkom užil a chcel som dať kvôli Slyovy 3*, ale u Arnieho som sa viacej bavil. Sorry Sly, ale viac ako 2* zo mňa nevytlačíš. PS: A iba ja som si všimol, že za 55 mega sú tam 2 výbuchy a jeden rozjebaný hajzel? Toto sa dalo natočiť za dvacku a nie že nie

Trans (2013)

Keby to natočil hocikto iný, ako Danny Boyle, tak Tranz by bol polovičný. Ale aj tak pár výhrad sa nájde. Hlavne rozvláčnosť, niekde v polovici, uberá na svižnosti a drive, scenár mohol byť vypiplanejší a obsahovo plnší a Rosario Dawson sa mohla pohrať s vibrátorom, keď sa už kompletne vyzliekla. Snáď v žiadnom filme za posledné 2 roky čo som videl, nezachránilo finále celý film. ( to je výhrada aj chvála zároveň). Za to dávam 4*, za to vynikajúce finálne rozuzlenie a perfektnú hudbu.

2 zbraně (2013)

Konečne niekto v danom žánri napísal originálni scenár, ktorý sa zaobíde bez, dnes už tradičných klišé a zvratov vycucaných z prsta. Keby to bolo ešte svižnejšie a Paula Patton by nemala počas sexuálnej scény na sebe gaťky, nemal by som výhrady.

Vlk z Wall Street (2013)

Tri hodiny je veľa, aj keď sa jedná o Scorseseho a DiCapria, ktorý si svoju prácu robia na výbornú. Prekvapivo veľmi vtipné a zábavné, prekvapivo málo dramatické. Viac nieje čo dodať. Skrátiť o 20. minút a bol by to perfektný film. DiCaprio ako už je zvykom, hrá na Oscara.

Don Jon (2013)

Hrozný začiatok a miestami príšerné dialógy, ktoré nikam nevedú. Ale sympatická mačka Julianne Moore a talentovaný Levitt to dosť zachraňujú.

Donnie Darko (2001)

Dilemu, akú som mal po do pozeraní Donnieho Darka, som v takom merítku, nikdy po žiadnom filme nemal. Pretože film má výbornú, miestami až mrazivú atmosféru, trefnú hudbu, vtipné momenty, skvelých hercov, je neuveriteľne tajomný a pri tom miestami nudí. A hlavne koniec filmu ma dostal, nie BOOM-efektom prekvapenia, ale ako to pán Kelly vlastne myslel?ak to vôbec nejak myslel, možno len sám nevedel, ako diery v logike zaplátať a tak nám to tak naservíroval, ako mu to práve vyhovovalo. A možno práve to chcel, aby nebol záver jednoznačne jednotný a divák si to mohol vysvetľovať po svojom, stále inak a vždy originálne. Absolútne chápem tú kultovosť okolo Donnieho Darka a chápem prečo sa ten snímok nedá vidieť iba raz a za to som mu vďačný. Vlastne je to jediný snímok ktorý poznám, o ktorom sa môžu viesť niekoľko hodinové diskusie, no na ich konci sa aj tak zúčastnení zhodnú, že môžu začať odznova, pretože tomu neprišli na koreň.

Kick-Ass 2 (2013)

Kick -Ass sa rozhodne spojiť sily s ostatnými ´´super-hrdinami ´´ a ´´Hit-Girl´´ zase s holkama zo školy. To prvé funguje na polovicu a to druhé vôbec. Tých pár dobrých fórov, poväčšine z úst perfektného Vyjebávača, krvavej, ale zaručene nie výbornej, skôr priemernej akcie, nedokážu vytvoriť viac, ako je podpriemerný výsledok. Ano, oproti jednotke je to podpriemer. Vaugh v jednotke si zachoval čistý štít, ukázal ako sa to dá dobre natočiť a spravil si reputáciu. Wadlow prišiel na pľac, rutinérsky si to odsedel, zhrabol balík a šiel domov. Debilko...

Kontraband (2012)

Mám rád tento žáner filmov, dokonca je to jeden z mojich najobľúbenejších. Vykrádanie, pašovanie a nakoniec prekvapivý koniec, ako dostali úlovok do bezpečia a mohli si ho užívať, ma nikdy neomrzí. Preto je veľká škoda, že scenár je prvú hodinu málo zaujímavý až rutiny a zvyšných 45 minút to je ľahký nad priemer. Ktorý poteší drsnosťou, známymi, ale aj prekvapivými zvratmi a napínavými scénami. Za tak málo peňazí, je malý zázrak že to dopadlo dobre, teda priemerne.