Lovci hlav (2011)

[imdb: 7.6/10] | me: Výborné tempo, neočakávané zvraty, čierny severský humor. Proste príjemná neamerická a hlavne špecifická a netradičná záležitosť, ktorá stojí za to.

Zachraňte pana Bankse (2013)

[imdb: 7.6/10] | me: 125-minutová reklama na Walt Disney studios, čo však nie je negatívny fakt a to hlavne kvôli dobre fungujúcej dvojici Hanks + Thompson. Celý film sa lepšie pozerá ak človek pozná román Mary Poppins a preto určite odporúčam si niečo o ňom (ak nie celý :)), pred tým ako sa do filmu pustíte, prečítať. Inak ma film nijako výrazne nezasiahlo, no určite patrí medzi to prijemnejšie z aktuálnej filmovej tvorby. Young man, if it is your ambition to handle ladies' garments, may I suggest you take employment in a launderette?

X-Men: Budoucí minulost (2014)

[imdb: 8.2/10] | me: Výborne spojenie aktuálneho Jackmana s novými tvárami mladých X-menov (Fassbender, McAvoy), ktoré funguje ako sa patrí. Film ma tempo, prináša opať niečo nové, čo sme v X-menoch predtým ešte nevideli a Jackman je opäť o čosi väčší :) Jeden by povedal, že to už ani nebude možne, no ten chlap ma neprestáva prekvapovať. I probably shouldn't be asking this sort of thing... but in the future, do I make it?

Rivalové (2013)

[imdb: 8.3/10] | me: Ron Howard natočil skutočný film, ktorý nám presvedčivo podáva situáciu okolo Hunta a Laudu. Kopíruje realitu, je rýchly a zábavný a zaroveň pútavý aj pre formula1 laika. Je to "športový" film ako sa patrí a ja nemám čo vytknúť. Prečo teda nedávam plných 5 hviezd? Pretože téma formule1 nie je mojou životnou láskou a teda film ma po dejovej stránke až tak nestrhol. Všetko ostatné však funguje ako dobre namazaný motor Ferrari. The closer you are to death, the more alive you feel. It's a wonderful way to live. It's the only way to drive.

Zlodějka knih (2013)

[imdb: 7.6/10] | me: Dlhé rozprávanie o tom všetkom čo sme tu už v mnohých pútavejších filmoch o nacistoch mali predtým. Film ťaží z detskej nevinnosti, peknej hudby, srdečnosti, lásky .... a na druhej strane zla a nenávisti nacizmu. Myšlienka nie je nijako inovatívna, prevedenie je milé a to je asi tak všetko. Aj napriek výbornému obsadeniu nemali herci možnosť v tomto (v princípe) jednoduchom filme čo ukázať... Je to ok, ba až moc dlhé. Navrhujem skrátiť a zaradiť do poličky s názvom "dojímavé filmy o nacizme". Bis später. One small fact: you are going to die. Despite every effort, no one lives forever. Sorry to be such a spoiler. My advice is when the time comes, don't panic. It doesn't seem to help.

Robocop (2014)

[imdb: 6.6/10] | me: Súhlasím s názorom, že zvrat filmu v polovici na mňa pôsobí tak akoby producenti donútili režiséra k výrazným časovým škrtom a teda z filmu zmizlo pár podstatných detailov potrebných pre plynulosť deja a logiky. Celkovo však na mňa tento Robocop nepôsobil zle, no však nemám z filmu pocit, že som videl Robocopa, ale skôr intro k filmu Robocop, ktorý príde ešte len teraz. Ani neviem ako a bol koniec.... a samozrejme otvorený koniec pre následne pokračovanie. Čakal som viac Robocopoviny v pravom slova zmysle. To znamená, že som zvedavý na dvojku, pretože s postavou Robocopa, vizuálom a jeho možnosťami som bol spokojný nad mieru... ako aj s hereckým obsadením filmu. Takže do videnia :) [3.5 *] The human element will always be present! Compassion, fear, instinct, they will always interfere with the system!

Vše je ztraceno (2013)

[imdb: 7.0/10] | me: Morské pokračovanie stroskotanca, ktoré však na mňa až taký dojem nespravilo. Je to príjemný film, avšak nič čo by sa mi natrvalo vrylo do pamäti. All is lost here... except for soul and body... that is, what's left of them

Blízko od sebe (2013)

[imdb: 7.4/10] | me: Sonda do životnými udalosťami poškodenej rodiny. Všetko vrátane filmu je však zatienené hereckým mega-koncertom Meryl Streep. Eat your fish, bitch!

Ledové království (2013)

[imdb: 8.1/10] | me: Walt Disney tak ako sa patrí I think some company is overdue; I started talking to the pictures on the walls. [3.5*]

Vlk z Wall Street (2013)

[imdb: 8.5/10] | me: Toto je divočina ako sa patrí! Let me tell you something. There's no nobility in poverty. I've been a poor man, and I've been a rich man. And I choose rich every fucking time. [4.5*]